Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik nevet adnátok a...

Ti melyik nevet adnátok a babátoknak?

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk a baba nemét, de mindenképp olyan nevet szeretnénk neki adni, ami külföldön sem hangzik rosszul, nem kimondhatatlan egy "idegen" országban (nyelven) sem. (Ugyanis 2-3 év múlva külföldre költözünk majd...)


Ha lány: Kelly vagy Naomi

Ha fiú: Marco, Carlos vagy Alexander


A vezetéknév: Kerekes


Tudom, hogy a vezetéknév elég "Magyaros" hangzású, de a magyar nevek nem tetszenek, és ha már a vezetékneve magyar lesz (idegen hangzású külföldön), legalább a keresztneve ne legyen az.

Normális válaszokat és véleményeket várok CSAK!!! Köszi :)



2016. márc. 1. 23:07
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

13-as, köszi a semmit, de a te véleményedre egyáltalán nem adok. Az, hogy neked nem tetszik, oké. De hogy jössz te ahhoz, hogy "nevetségesnek" tituláld?? Ha ilyen negatív, keserű és útálatos személy vagy, inkább ne is válaszolgass itt. Köszi!


14-es, köszi a válaszod, még megfontoljuk a nevet, egyenlőre ezek tetszettek, de minden ötletet meghallgatunk :)


16-os! Szerintem a "Kovács Dzsennifer kategória" ettől nagyon messze van, de nem szállok veled vitába, mert ezt te úgyis jobban tudod, mivel te szakértő vagy a cigány nevek területén. Ha te azt mondod, hogy ez cigányos, akkor biztosan az is. Köszi ezt a nagyon hasznos választ! Örök hála érte. Amúgy meg a Noémi és Naomi nevek között nem sok különbség van, írásban és hangzásban sem, nem értem, hogy miért cigányos ez?? Ha egy név nem tipikusan magyar, mint pl. Ferenc, István, Rozális, Piroska, stb., akkor az már rögtön cigányos? Miért is? És miért "cigányos" egy név? Kedves válaszoló, nézz már utána, hogy a cigány (roma) népcsoport honnan származik! Mert nem Magyarországról, az biztos! Tehát teljes joggal adnak NEM MAGYAR neveket a gyerekeiknek, a gyökereik sem magyarok, így érthető. Nem mindenkinek tetszenek ezek a régi magyar nevek, sőt, az "újak" sem.


17-es és 20-as: Köszi a választ. Különben én nem csak magyar, hanem Szerb állampolgár is vagyok, tehát nem biztos hogy Magyarországon fog születni a gyerekünk, így olyan néven anyakönyveztetjük, amilyenen akarjuk (Szerbiában). Nem gondolom, hogy külföldön a vezetéknevünk egyértelműen nagyon magyarosnak fog hangzani, mivel ez csak nekünk magyaroknak ennyire egyértelmű, másnak már nem biztos...

2016. márc. 5. 16:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!