Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok ennyire béna, vagy...

Én vagyok ennyire béna, vagy másnak is nehézséget okoz a háztartás?

Figyelt kérdés

Kisfiam most múlt két hónapos. Nagyon bánt, hogy nehezen tudom a baba mellett vinni a háztartást. :/ Jön a húsvét, kicsit nagyobb takarítást illene csinálni, főzni is kell majd, de olyan nehéz baba mellett. (Kapkodva írok most is...)


Reggel, miután a férjem elment dolgozni és a baba még aludt, kitakarítottam a hálószobát, kimostam egy adag ruhát, kiteregettem. Ez egy bő óra-másfél óra volt. Utána ettem pár falatot, a baba is ébredt, pelenkázás, etetés, aztán irány a piac, posta, gyógyszertár. Hazaértünk, tápot kevertem, most állok neki a konyha-étkező takarításának, persze ha nem lesz sírás, mert amellett nehéz. Főzés meg szóba se került napok óta... :(


Mindjárt 11 óra és gyakorlatilag egy szoba takarítása van kész. :( Nem érzek holtidőket a napomban, nem lazsálok, nem tévézek, nem netezek, csak most egy kicsit. És mégse haladok sehova. Más is van így? Ti is érzitek ezt?


2016. márc. 24. 11:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Igazából most a húsvét miatt érzem igazán ezt a "takarítási nyomást".


A babával még nehéz foglalkozni, játszani a hagyományos értelemben, mivel még lényegében passzív a visszamosolygást leszámítva. Beszélek hozzá, próbálom megnevettetni, felkelteni a figyelmét a játékaira, de még nem nagyon érdekli, nem fogja meg, én csörgetem neki max. Sokat énekelünk neki, táncikálni is szoktam vele, sétálok vele a lakásban is, mutatom, hogy mi micsoda, odaviszem a tükörhöz, ilyeneket szoktunk. Eljárunk sétálni, azokat az utakat mindig végigalussza.

2016. márc. 24. 13:31
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Ismeros, az en babam SOHA nem aludt nappal, max cicin, szoptattam, fejtem ( tejszaporitas miatt ) , aztan rajtam aludt, sterilizalas, szoptatos tea fozes, stb, ugyhogy delutan 5 kor meg pizsamaban voltam.

Segitsegem nem volt, az apja este 9-10 re jart haza ( azota elhagyott minket az exe miatt, most 9 honapos a picin) , csaladi segitseg sem volt.

A haztartast nagy ivben le....tam.

2016. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Másfél éves volt a gyerekem, mire tudtam kontrollálni az életünket, én is bénának éreztem magam. Egyébként azóta is csak ritkán főzök, a többi már megy, de mikor ilyen pici volt olyan volt a lakás, mint ahol bomba robbant. Nagyon rosszul alvó azóta is és minden megviselte piciként (fogzás, hasfájás, mozgásfejlődés). Most várjuk ketteskét, tuti, hogy káosz lesz itthon, ez ezzel jár legtöbb esetben. Nem vagy béna, de csak két kezed van és nem tudsz osztódni.
2016. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom komolyan hogy egyesek mit problémáznak ezen.

120 nm2-es családi házban lakunk.

Heti 1-szer takarítok,ez maximum 1-2 óra.

Napi szinten a reggeli teendő (ágyazás,teregetés,mosás,mosogatás) nem több fél óránál.És rend van,tisztaság van.Persze nem suvickolok két hetente ablakot,mert minek? Évente van 2 nagytakarítás ami húzósabb (kicsi mellett csak segítséggel ment) de nem kell ezt ennyire halálosan komolyan venni.Két naponta lehet főzni,egyszerűbb,gyorsabb kaját.A világ legkényelmesebb dolga volt otthon lenni a lányommal,sokszor azt se tudtam már mit csináljak.Én nem tudom ti mit csináltok...

2016. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%
A gyereket meg le lehet rakni,nem esik bántódása ha 20 percig nem ölben vagy mellen csüngve van...
2016. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
A szeme àlljon meg,mint a sült halnak ennek a sok lepontozó baromnak. Ennyi eszetek van.
2016. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!