Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok pro és kontra érveket...

Írnátok pro és kontra érveket az újszülöttkori füllyukasztással kapcsolatban? Blomdahl módszeren gondolkodunk.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 12:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nálunk annyira sem sírt mint egy oltásnál, nagyon hamar gyógyult (szintén Blomdahl). Szerintem mindenki tegye ahogy jónak látja. Én fülbevaló mániás vagyok, van, hogy napjában többször is cserélem a sajátomat. Így bennem fel sem merült, hogy nem kellene.
2016. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az oltás egy orvosi kérdés, nem esztétikai, ezzel együtt a nem kötelezők előtt ennél sokkal többet dilemmázok, gondolkodom, utánajárok mindennek. És akkor sem lehetek biztos benne, hoyg jól döntök, de mindig az akkori legjobb tudsom szerint igyekszem. HA oltsnál opció lenne, hogy eltoljuk addigra, amíg a gyerek el tudja dönteni, hogy akarja-e, vállalja-e az esetleges kockázatokat, akkor ott is eltolnám, de ez ugye nem lehetséges:) A fülbevaló szerintem más kérdés. Egyébként a jegygyűrűmön kívl én is csak fülbevalót viselek, anélkül nem is érzem jól magam, de ez én vagyok, itt is olvastunk olyan választ, hogy valaki utálja.
2016. ápr. 8. 09:43
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, hogy pl. egy 5 éves kislány, ha kéri a fülbevalót az mennyire mérvadó?

5 évesen még tudnak felelősen dönteni, de mivel az oviban a kislányok 95%-nak van fülbevalója, ő is szeretne....

Akkor már nyugodtan (és lelkesen) lyukasztatjátok ki a fülét, mert Ő KÉRTE???

Nem osk lányt látok, aki 20 éves korában döntött fülbevalóról, sőt, a lányok 98%-nak van...akkor miért kell ezt túlmisztifikálni?


max. kis sikoláskorban is ha kéri, akkor sem felelős döntés az a testérőé, ha a gyerek korát nézzük.... NEM?

Majd felnőtt korában nyugodt lelkiismerettel mondjátok, hogy TE DÖNTÖTTÉL, TE KÉRTED 5-6-7-8 évesen???

:)

Nem most 8 hetes a kislányom, még nincs fülbevalója, de 1 éves koráig szeretném ha lenne...vállalom a felelősséget :) ;)

2016. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

...5 évesen MÉG nem tudnak felelősen dönteni

A NEM kimaradt....

2016. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ahhh... bocsi a sok hibáért, de telefonról írtam....gondolom kiolvasható a lényeg...
2016. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én saját magam kértem ötévesen, és igen, a mai napig jólesett, hogy megvárták ezt a szüleim, nem úgy voltak vele, hogy "rakok a gyerekre valami díszt, mert nekem úgy jobban tetszik" :)
2016. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!