Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Síros babák anyukái, mondanáto...

Síros babák anyukái, mondanátok valami biztatót? Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Kisfiunk a héten lesz 12 hetes, vagyis lassan eléri a három hónapot. Minden egyes nap délután elkezd sírni totálisan vigasztalhatatlanul, ami eltart az esti fürdetésig, utána eszik, leteszem az ágyába szépen elalszik és reggelig meg se nyikkan. Sokat masszírozom a hasát, tornáztatom, Biogaiát minden nap kap szinte a kezdetektől, az Espumisan 100%-ban hatástalan. Éneklés, ringatás, babakocsiban tologatás, autóztatás, rezgős pihenőszék hol segít rövid időre, hol nem.


Minden reggel újult erővel állunk neki a napnak, de nagyon rossz már, hogy minden nap órákig fájdalmai vannak. Meg minket is kimerít idegileg a több órás sírás, olyan rossz tehetetlenül hallgatni minden nap... :(


Tápszeres baba egyébként, ma voltunk ultrahangon is átnézték a pocakját, semmi baja fizikailag.


2016. ápr. 11. 11:34
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%

Hát tudod, van ez a 3 dolog, amit köztudottan minden baba csinál: eszik, alszik, bőg.

A bőgicélés is az egyik "dolga" a 3 közül.

2016. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekünk a Colief vált be.
2016. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A laktáz enziem kérdeztem a múltkor a gyerekorvostól, szerettem volna íratni Lactase Confortot, mert azon van TB támogatás, de nem írt fel, mert szerinte ha a gyereknek gondja lenne az emésztésével, nem fejlődne... :P :(
2016. ápr. 11. 12:07
 4/16 anonim ***** válasza:
Keresnék másik orvost. Ekkora hülyeséget. Életkori sajátosság, hogy nehezen dolgozzák fel. Nem teljes intoleranciáról van szó (jó esetben), ami a fejlődést teljesen megakadályozná.
2016. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

:) Sajna csak azzal tudlak vigasztalni hogy lehet a fogzás még ettől is rosszabb lesz....

Viszont az érdekes hogy éjjel alszik. Általában a hasfájós babák éjjel is sokat sírnak (legalább is az enyém)

Nem próbáltál másik fajta tápi?

2016. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az ingereket is így vezetik le a babák.

Az enyém hasfájós volt és mégis aludt éjjel viszont az UH gázos beleket igazolt. Viszont amikor sírós rohamokat kapott az inkább kevés alvásos napok után történt estefelé és ez sokkal hamarabb elmúlt végül, mint a hasfájás. Ez kb 4 hónaposan, a hasfájás még most sem 6 hónaposan.

2016. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lányok! Sokszor én is arra gondolok, hogy talán nem is hasfájás, hanem a napi elfáradás az oka... Ó, már a 4. tápnál járunk. Milupa tejpótlót nem szerette, a Nestlé Beba HA-t evett a leghosszabban, ezt sűrítettük is Nutrilonnal erős bukás miatt, aztán miután elfogyott a Beba, jött a direkt reflux táp, a Milumil AR Optima, attól rettenetes kemény lett a kakája (be is repedt a feneke), így azt csak pár napig ette, most a Humana Baby Fitet eszi, ettől is keményebb valamennyire, de legalább még kijön. Bármelyik tápot ette, a sírás semmiben nem volt más. Pukizgatni délelőtt is szokott, akkor mégse sír. Kétnaponta kakil, amióta sűrűbb tápot eszik, de a "kakiklós" napon is ugyanúgy megvan a sírás, hiába könnyebbült meg elvileg.
2016. ápr. 11. 13:05
 8/16 anonim ***** válasza:

szerintem ez már az elfáradásos sírás, nekünk is volt a nagylánnyal, a kicsivel most is előfordul. Tud aludni eleget napközben? Én a nagynak nem adtam cumit, de a kicsinek ilyenkor beteszem a szájába, hátha elfogadja és azon rágódik egy darabig. Vagy a hordozókendő, az mindig tuti, lehet hogy sír 1-2 percig, kiadja a feszkót, utána meg bealszik. Milyenek a napjaitok? nem mozgalmas nagyon? Esetleg tévé, rádió háttérzaj?

Nyugi, ahogy majd mozgolódik többet, jobban elfárad fizikailag, az idegrendszere is érik, jobb lesz majd

2016. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is a Colief vált be. 1 hét után már érezhető volt a hatása, elmaradtak a sírások.

Igaza van az egyik válaszolónak. Váltanék orvost vagy mondanám, hogy mindenképpen írja fel, mert valóban életkori sajátosság, hogy nehezen dolgozzák fel a tejcukrot és ez abban segít. Vagy nem szarakodnék vele és befektetném a pénzt a Colief cseppekbe. Igen drága, de minden pénzt megér, hogy ne halljam szegénykét ilyen fájdalmasan sírni. Kitartást!

2016. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8as vagyok: még annyit, hogy a kicsi nálunk is nagyon nyűgi, sírós kb du 18-tól, akkor kézben van, és mi általában beülünk vele a hintaszékbe, ott végül meg tud nyugodni, cumival, és bealszik fürcsi előtt egy picit. Nekünk azért is nehéz, mert közben a nagyobbik csivitel, szóval nálunk muszáj tűrnie szegénynek, nem tudok csendet és nyugit varázsolni
2016. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!