Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Síros babák anyukái, mondanáto...

Síros babák anyukái, mondanátok valami biztatót? Mikor lesz könnyebb?

Figyelt kérdés

Kisfiunk a héten lesz 12 hetes, vagyis lassan eléri a három hónapot. Minden egyes nap délután elkezd sírni totálisan vigasztalhatatlanul, ami eltart az esti fürdetésig, utána eszik, leteszem az ágyába szépen elalszik és reggelig meg se nyikkan. Sokat masszírozom a hasát, tornáztatom, Biogaiát minden nap kap szinte a kezdetektől, az Espumisan 100%-ban hatástalan. Éneklés, ringatás, babakocsiban tologatás, autóztatás, rezgős pihenőszék hol segít rövid időre, hol nem.


Minden reggel újult erővel állunk neki a napnak, de nagyon rossz már, hogy minden nap órákig fájdalmai vannak. Meg minket is kimerít idegileg a több órás sírás, olyan rossz tehetetlenül hallgatni minden nap... :(


Tápszeres baba egyébként, ma voltunk ultrahangon is átnézték a pocakját, semmi baja fizikailag.


2016. ápr. 11. 11:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

a laktázenzim szerintem semmivel sem lesz jobb. Nekem egy doki magyarázta el a dolgot, meg én is szakmailag kicsit értek hozzá. Szóval, akinek laktázenzim hiánya van, az fo*ik. A tejcukrot nem tudja lebontani, az megerjed, buborékok képződnek (erre jó az elején az espumisan meg az infacol), valamint tejsav. A bélrendszer, hogy ellensúlyozza a savas kémhatást, vizet von el a szervezetből azaz hígabbá teszi a kakit.

tehát, ha ez lenne a baja a babádnak, akkor híg fosás kapná el (kérdezz meg egy tejcukorérzékeny felnőttet). A két lányom is ugyanúgy hasfájós volt, de például a kaki besűrűsödésénél vettem észre, hogy javult a dolog (mindketten anyatejesek voltak) a 9-10. hét táján

2016. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján én is inkàbb mondanàm fàradtságnak mint pocak fájásnak :(
2016. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát van abban valami, amit a 11-eske mond... Hasmenés nincs, sőt, tapsikolva örülök, ha kétnaponta van széklete!


Amúgy napközben nem teszem le direkt aludni, lehet, hogy ezt csinálom rosszul? Alszik, ahol, annyit és amikor rájön - pihenőszékben, játszószőnyegen, babakocsiban. Körülötte zajlik ugyanúgy a nap, általában halkan szól a tv. Ti hogy csináljátok? Leteszitek lesötétített szobában napközben is?

2016. ápr. 11. 14:56
 14/16 anonim ***** válasza:

"A születést követő hónapban a csecsemők egy részének laktáz enzim termelése nem elegendő az elfogyasztott tejcukor lebontásához, így emésztetlen tejcukor marad a belekben. Az belekben maradó emésztetlen tejcukor gázképződést, puffadást, hasi fájdalmat – közismert nevén a kólikát – okoz, ami a 4 hónap alatti babáknál hosszú ideig tartó sírás formájában jelenhet meg.

Az állapot neve átmeneti laktáz hiány. A Colief csepp segít nagyobb mértékben lebontani a tejcukrot, így támogatva a baba emésztését és a hajfájós, sírós tünetek kialakulásának megelőzését."

2016. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát én a helyedben mindenképpen biztosítanám neki nappal a nyugit...
2016. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem már 8 hós a lányom, de pár hónapos kora óta leteszem őt aludni a kiságyába. Nála nem megy a tv, a redőnyt se húzom le stb.

Az ajtót is nyitva hagyom, közben csinálom az aktuális dolgomat.

Próbáld meg hogy leteszed őt mindig ha látod hogy álmos.

Nem kell suttogni stb, de szerintem egyre többet fog fel a világból és egyre érzékenyebb az ingerekre is. Nálunk legalább is ez segített.

2016. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!