Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek eltúlzom? Hogyan...

Szerintetek eltúlzom? Hogyan fogadjam el a helyzetemet? Szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

6 hetes a fiunk. Eddig 2 szobás albérletben laktunk, ki volt adva a saját 1 szobás tégla lakásunk. Eladtuk és vettünk egy 3 szobás panelt, kiadásra és későbbi vészköltözésre. (Sajnos hitel nélkül csak ezt tudtuk megfizetni.)


Az albérletbe rendezkedtünk be, 11 éve lakunk itt, a II. kerületben polgári lakásban. A babakocsink pl. nem fér be a panel liftbe. Sajnos az albérletünket a cég eladja, újat nem tudunk kivenni jó helyen, mert durva nagyon most a piac.


A panel, amit vettünk, 10 emeletes házban van, metróvégállomásnál. De sosem laktam még panelben és külvárosban sem, úgy félek, mi lesz.


Persze, ott a metró, de arra nem tudom a babakocsit felvinni, a környéken meg nem nagy változatosság tologatni. A hordozóban meg már most alig bírom el őt, nemhogy később.:(


A CSED-em felétől már ott fogunk lakni. A férjem minden nap hazajárt ide ebédelni, mióta van a gyerek és délután 15 perc sétával itthon volt, ez megszűnik 2 hónap múlva.


A megszokottaktól (védőnőnk, fodrászom, kozmetikusom, kedvenc éttermeink) el leszek szeparálva, csak akkor tudok majd menni, ha a gyerek nem lesz velem (hordozási gondok miatt). Még azt sem szoktam meg, hogy nem dolgozom, nemhogy ennyi változást...:S


Nem akarok depresszióssá válni és bezárva sem akarok élni. Visszamenni dolgozni se szeretnék a gyerek legalább egyéves koráig. Kb. két hete tudjuk ezt a hírt, és igyekszem a gyerek előtt nem mutatni, de teljesen kivagyok. Próbálom a költözési tervet írogatni meg kiélvezni a környéket sok programmal és sétával, de bőgőrohamok jönnek rám egész nap.


Tudom, hogy ésszerűtlen, mert másnak ennyije sincs, ezért gondolom, hogy talán csak a hormonok szórakoznak velem...


Tudnátok segíteni, hogy mit tehetnék, hogy ne érezzem ezt világégésnek, hiszen nem is az?



2016. ápr. 14. 10:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem szupermamiság kérdése, hanem szimpla rinya.


Nem fér be a liftbe? Meghirdeted a mostanit és keresel olyat, ami befér. Az lenne az igazi megoldandó probléma, ha liftnélküli 10 emeletesbe költöznétek.

Egyébként is fura. Még nem láttam olyan 10 emeletes panelt, ahol ne költöztetős dupla (hátsó rekeszes) lift lett volna. Oda két ikerkocsit is szellősen betolsz. De keskeny lifthez is lehet könnyen babakocsit találni.


Étterem, kozmetikus... nem a városból költöztök el, hanem csak kerültet váltotok. Most komoly hogy ennyi "mobilitás" nincs benned?

2016. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem bántás,észhez térítés.Hátha észreveszi magát...

Olyan nincs,hogy egy kisbabát ne lehessen vinni.Ha nem hordoz,hát babakocsival.Túl nagy a babakocsi? Vegyen kisebbet.ennyi.

2016. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
68%

Eltulzod. Leirom nalam hogy van.

Kulfoldon lakom, terhesseg alatt koltoztunk bagy varosbol ahol 9 evig laktam tehat minden ismeros es barat ott van, elkoltoztunk egy olyan kis faluba ahol SEMMI nincs egy sarki bolton, ket tanyan es par hazon kivul.

Busz 2 orankent , egy kozeli kisvarosba megy ahol szinten nem sok minden van. Vonat, mas semmi nincs.

A

2016. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

Ibocsi, folytatom, csak elkuldtem veletlen.

Tehat SEMMI nincs es SENKIT nem ismerek.

A parom reggel 7 kor megy es este 9-10 kor et haza.

Egesz nap teljesen egyedul vagyok szules ota, 9 honapja.

Nincs babaklub, konyvtar, kavezo, semmi !

Kulfoldon, csalad es segitseg nelkul.


Ugyhogy igen, eltulzod.

2016. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kocsid van? Csak mert az en, Chicco, nem városra tervezett, robosztus, tényleg nagy kocsim is befer.... Vagyis en betuszkolom anyukamek kicsi, 4 személyes panel liftjebe.

En atlosan teszem be es kicsit megemelem a fogojanal, vagyis az a rész a levegőben lóg es en tartom amíg felliftezunk. :-)

Szóval próbálgasd, vhogy tuti befer, csak akarni kell!

A többi problémadra már írtak a többiek, arra nem reagalnek.

Amúgy melyik külváros, ha nem titok? Újpest, Kőbánya...

En Újpesten nőttem fel. Már nem ott élek, de szerettem ott lakni. Ott pl közel a Duna, az Északi összekötő híd, a Római part... ha sétálni támad kedved.

2016. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Tudtátok venni hitel nélkül egy 3 szobàs panelt, ez jó dolog.

Milyen babakocsi nem fér be a liftbe? Még a miénk is befér a kicsiknek, pedig nem kis kocsi.

Fodràsz, kozmetikus, stb, ha nem lesz veled a gyerek, csak akkor? Màs is ìgy csinàlja. Apa nem jàr haza majd ebédelni? Megszokod, màsnàl sem nagyon jàr, csak a munkaidő letelte utàn. Kissé hiszti szagú a dolog, pedig én is most szültem. Nem lehet hogy szimplàn csak nem tetszik, hogy jó környékről külvàros, és emellé gyàrtod az ideológiàt? Emberélet még magad, hidd el, nem olyan rossz neked.

2016. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Reagálok a kérdésekre.:)


Persze, lehetne rosszabb és más kibírja este is a férje nélkül, meg megoldja könnyedén a külvárosban is stb., de nekem ez nagy változás akkor is. Más így szokja meg eleve, neki tehát nem változás. Az elfogadásban kértem segítséget a kérdésben, hogy mit tegyek (kaptam is egyébként, azt köszönöm!).


Nincsen tároló lenn, itt a 10. emeleten van két "loft"-szerű lakás, közös emeleti tárolóval (a többi emeleten nem tudom, hogy van, nem voltam ott). Vagyis lenn nem tudom tartani sajnos. Nyilván akkor nem lenne gond eleve a lift.:)


Mozgólépcsőn csak akkor szabad szállítani a babakocsit, ha te viszed összecsukva és valaki más a gyereket viszi. Vagyis két ember kell hozzá. Összecsukás nélkül egyrészt nem szabályos, másrészt meg nagyon para szerintem.


A liftben elforgatás nagyon jó ötlet, ki fogom próbálni! egyébként Stokkénk van. A lift kicsi, nem ikerkocsi méretű, csak egy sima kicsi lift.


Nem bírom el elég jól órákig a mellkasomon. Nem tudom semmivel indokolni, azt sem tudtam, hogy az nem oké, ha az ember háta/dereka nem erős. Az enyém nem erős, nem szeretek cipelni.


A védőnőnk egyébként tényleg hiányzik majd, de a megszokott fodrászom is, igen. Szeretem ezeket az embereket magam körül, régóta ismerem őket, hozzájuk szoktam.


A lakást kiadásra vettük, vagy vészforgatókönyvnek, ahogy írom fenn, hitel nélkül sajnos erre futotta csak.


A férjemmel megbeszéltük egyébként már, hogy adunk fél évet magunknak, és ha nem szokjuk meg, akkor amint visszamegyek dolgozni mondjuk 2 év után, megint több lesz a pénzünk és vagy veszünk fel hitelt, vagy kiadjuk és veszünk ki egy lakást máshol.


Csak gondoltam, jobb volna megszokni és nem menekülni a helyzetünk elől, ezért tettem fel a kérdést. Köszönöm azoknak, akik tanácsot adtak!:)

2016. ápr. 14. 14:23
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ilyen jól már rég szórakoztam válaszokon, ne haragudj kérdező. Tudom, hogy neked ez egy nagy probléma, de van egy helyzet, hiába sopánkodunk rajta, felesleges, ha csak így tudjátok megoldani. Keresgélj albérletet a környéken, hátha mégis találsz számotokra elfogadható áron egyet. Ha nem, akkor is elmondhatod magadnak, hogy megpróbáltad.

Viszont remélem 3-as tanácsát, hogy szoptató kismamaként (bár ezt nem írtad, csak feltételezem, hogy még van tejcsi) menj el pszichiáterhez és írass fel gyogyit, nem fogadod meg.

Fel a fejjel, sz..r lesz egy ideig, aztán megszokod. Így állj hozzá és könnyebben elfogadod.

2016. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

Nehogy már pont egy Stokkéval ne boldogulj, amikor még "lépcsőzni" is tud!

Ráadásul nem nagy kocsi, simán befér a legkisebb liftbe is. Ahova az nem fér be, oda 2 ember se.

2016. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
19: biztos a norvég lépcsőkön...:)
2016. ápr. 14. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!