Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek eltúlzom? Hogyan...

Szerintetek eltúlzom? Hogyan fogadjam el a helyzetemet? Szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

6 hetes a fiunk. Eddig 2 szobás albérletben laktunk, ki volt adva a saját 1 szobás tégla lakásunk. Eladtuk és vettünk egy 3 szobás panelt, kiadásra és későbbi vészköltözésre. (Sajnos hitel nélkül csak ezt tudtuk megfizetni.)


Az albérletbe rendezkedtünk be, 11 éve lakunk itt, a II. kerületben polgári lakásban. A babakocsink pl. nem fér be a panel liftbe. Sajnos az albérletünket a cég eladja, újat nem tudunk kivenni jó helyen, mert durva nagyon most a piac.


A panel, amit vettünk, 10 emeletes házban van, metróvégállomásnál. De sosem laktam még panelben és külvárosban sem, úgy félek, mi lesz.


Persze, ott a metró, de arra nem tudom a babakocsit felvinni, a környéken meg nem nagy változatosság tologatni. A hordozóban meg már most alig bírom el őt, nemhogy később.:(


A CSED-em felétől már ott fogunk lakni. A férjem minden nap hazajárt ide ebédelni, mióta van a gyerek és délután 15 perc sétával itthon volt, ez megszűnik 2 hónap múlva.


A megszokottaktól (védőnőnk, fodrászom, kozmetikusom, kedvenc éttermeink) el leszek szeparálva, csak akkor tudok majd menni, ha a gyerek nem lesz velem (hordozási gondok miatt). Még azt sem szoktam meg, hogy nem dolgozom, nemhogy ennyi változást...:S


Nem akarok depresszióssá válni és bezárva sem akarok élni. Visszamenni dolgozni se szeretnék a gyerek legalább egyéves koráig. Kb. két hete tudjuk ezt a hírt, és igyekszem a gyerek előtt nem mutatni, de teljesen kivagyok. Próbálom a költözési tervet írogatni meg kiélvezni a környéket sok programmal és sétával, de bőgőrohamok jönnek rám egész nap.


Tudom, hogy ésszerűtlen, mert másnak ennyije sincs, ezért gondolom, hogy talán csak a hormonok szórakoznak velem...


Tudnátok segíteni, hogy mit tehetnék, hogy ne érezzem ezt világégésnek, hiszen nem is az?



2016. ápr. 14. 10:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem viccnek szántam, de az vicces, hogy a saját babakocsid funkcióit sem ismered. :D
2016. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
21: tapasztaltam is már a funkcióit, pl. hogy csak a reklámban lépcsőztethető, se a munkahelyemen, se a mostani házban nem az (biztos a magyar lépcsők hibája)
2016. ápr. 14. 15:46
 23/30 anonim ***** válasza:
66%
Biztos. Én pedig a Marson élek, itt azért megy (segít a kisebb grav.).
2016. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
37%

Stokke babakocsi nem fér be a liftbe? Azt hogy? 3 kereke van és 1 m széles. A lift meg minimum 90cm széles ajtó 1m fülkeszélesség és 120cm hosszúsàg....


Mesélj még kérlek

2016. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Miért is a meghazudtolásom a cél? Csak segítséget kértem, ennyi történt. Nagyon koszonom annak, aki segitett es nem trollkodott.:)a priviket is!
2016. ápr. 14. 18:30
 26/30 anonim ***** válasza:
54%
Na jól fogsz kinézni egy 10 emeletes lepukkant panelban egy stokke-val :D
2016. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
68%

Igen a gyereket tudnod kéne cipelni. Van még időd, kezdj el "gyúrni" rá. Sokkal jobb a babának is ha nem kocsiban van, hanem fizikai kontaktusban veled, nézelődhet etc.. több inger éri, jobban fejlődik, könnyen megnyugszik etc.. Ha egy alig 160 centis ici-pici nő képes volt hurcibálni 3 babáját is (nem telt babakocsira) akkor te is képes vagy rá.


Lesz majd új fodrászod, éttermed, kozmetikusod.


Nekem csak mű balhénak tűnik az egész amit itt leírtál vagy tényleg el vagy kényeztetve. Lehet választani.

2016. ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
meglátjuk, mit bírok majd. végül is semmi sem kötelező. talán hozzáedződöm, most még a császármetszés miatt se merek annyira cipelni, míg a doki nem mondja, hogy minden oké.:)
2016. ápr. 15. 15:22
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, mi nehéz helyzetben vagyunk, aztán most találkoztam egy csajszival, akinek a férje külföldön, ő meg itthon a 3 gyerekkel...

A hitelnél (amikor veszélyeztetett terhesként lefekvéskor vacogsz, mert már nem tudsz min spórolni) szerintem nincs rosszabb.

9 hónappal a szülés után jutottam el fodrászhoz, mondta is a leány, ha levágatom, szóljak, mert átveszik a hajam :-)

Örülj, hogy van férjed, babád, hogy fiatal, egészséges vagy!

2016. ápr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttünk, odázzuk a kérdést, amíg a gyerek ennyire picike. Kerestünk egy albérletet, ami olyan helyen van, hogy nem kell metrózni a gyerekkel, tudom használni a kocsit és akadálymentes is a ház, a férjem továbbra is hazajárhat ebédelni.


Túl sok változás lett volna ez egyszerre nekem így itthon, meg a családunknak és nem akartunk még ehhez alkalmazkodni, ilyen pici babával. Szerencsére a férjemnek is hiányoznánk, így igazából ő vetette fel, hogy ne is költözzünk, hanem adjuk ki.:)

2016. ápr. 25. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!