Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan akinek nincsenek...

Van olyan akinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
1 éves gyerekem van,eléggé lefoglal,házimunkával együtt,nem unatkozom de akkor is szeretnék barátkozni.sajnos régi barátnőm fél éve elvetélt.együtt vártuka a babáját,középidős terhesen elvetélt,azóta nem nagyonünk találkozunk biztos nagyon fáj neki,hogy nekem van gyerekem. :( igy elvesztettem őt.nem válaszol nekem mindig..)többi barátaink,rokonok messze laknak,hárman külföldre költöztek.elkeveredtünk egymástól..vannak-e babaprogramok?(szegedi vagyok,28 éves hő)hogyan lehetne ismerkedni,barátokat szerezni?ti milyen időközönként találkoztok barátokkal,barátnőkkel gyerek mellett?
2016. ápr. 26. 06:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt a jó idő, járjatok játszótérre! Nagyon könnyen lehet ott ismerkedni.

Amúgy ismerős a helyzeted, velem is hasonló történt, és kb. mindenkivel a környezetemben. Az én barátaim is kevés kivétellel elkoptak. Amikor 1 éves lett a kisfiam, elkezdtünk játszótérre járni, lett pár ismerősünk, 2 éves korában pedig megismerkedtem pár olyan anyukával, akikkel nagyon egy húron pendültünk, így már nem voltam többet magányos.

2016. ápr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm maradt, tipikus Y generációs vagyok, mint te. Minden barátnőm külföldön dolgozik.:/ Kivéve az egyiküket, aki 15 éve a barátnőm, vele szoktam kb havonta talizni (pedig ugyanabban a kerületben lakunk, csak nekik sok barátjuk van, sokat eljárnak utazgatni vidékre).


A rokonaink messze laknak, de amúgy sem barátkoznék velük.:) Nekem egy könnyebbségem van, hogy a férjem heti 5 napot itthon van velünk és így vele folyton programokra járunk a bébivel.


Én most csatlakoztam egy kerületi fb csoporhoz és el akarok járni a gyerekkel majd velük, ezekkel a csajokkal babauszira, meg ringatóra, ilyesmire, amint a kora engedi. Én játszótéren nem szeretek ismerkedni, mert eddigi tapasztalatom (más gyerekét vittem) szerint a szoptatás meg a hozzátáplálás a téma és ezek a kérdések engem nem érdekelnek. Mármint, nyilván érdekel, de nem úgy, hogy ez legyen a témám egy barátnői beszélgetésben.


Én amúgy szeretek egyedül lenni, ez lehet, hogy előny. Szerettem mindig is egyedül járni kiállításra, sétálni, ebben a gyerek most csak +1 fő:)


28N, 36F, 7 hetes baba

2016. ápr. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Munkatársak, férj barátainak feleségei/barátnői.


Havonta 2x találkozok velük kb.


Vannak még a gyerekek játszópajtásainak szülei, de ők nem barátok, inkább ismerősök. Igazán intim dolgokról velük nem beszélek.

2016. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én játszótéren nem szeretek ismerkedni, mert eddigi tapasztalatom (más gyerekét vittem) szerint a szoptatás meg a hozzátáplálás a téma és ezek a kérdések engem nem érdekelnek. Mármint, nyilván érdekel, de nem úgy, hogy ez legyen a témám egy barátnői beszélgetésben."


Nyilván amíg nem volt saját gyereked, nem érdekelt ez a téma, de hidd el, eljön az az idő, amikor erről is jó lesz tapasztalatot cserélni.

2016. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4: meglátjuk. most sem szoktam a gyerek hétköznapi ügyeiről beszélni, meg tapasztalatot cserélni, de bármi lehet. van gyerekorvosunk, védőnőnk, másokkal közéletről szívesebben beszélgetek.
2016. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!