Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája ia csak kézben van el?

Más babája ia csak kézben van el?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam. Egy hete minden nap déltől este 10-ig nem tudom letenni, mert visít. Kézben kell tartani, ringatni, foglalkozni vele. Ha magamra kötöm, akkor alszik csak el, de ha leveszem felébred. Ez normális, hogy ennyit kell tartani? Nem tudok tőle semmit csinálni.
2016. máj. 6. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
pocakfájós? mert ha igen, azt kinövi..az én lányom is ilyen volt az első 8 hétben, aztán kezdett egyre jobb és jobb lenni...3-4 hónaposan már 2-3 órákat le lehetett tenni.
2016. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szoptatod?

Ha igen, fogyasztasz tejterméket?


Ha tényleg non-stop üvölt, akkor valami baja van, annak érdemes utána járni.

Amúgy vannak babák, akik többet igényelnek, és vannak, akik kevesebbet. Nekem 3 gyerekem van, volt ilyen is, olyan is.

2016. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az első hónapban mibden rendben volt, evett-aludt. Tápszeres baba, olyat írtak fel neki, amitől nem fáj a hasa. Gyógyszert nem javasolt a gyerekorvos.
2016. máj. 6. 20:51
 4/16 anonim ***** válasza:

Az első hónapban fejlődik sokat az idegrendszer, a hasfájósság is ez után kezdődik nagyjából, mert a fájdalom érzet is jobban kialakul.

Tehát lehet hogy előtte sem volt jó a beleinek az a tápszer, csak nem jelezte ilyen módon.

2016. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A hasfájosság már a születésnél kiderül. Szerintem nálatok csak arról van szó hogy megszokta hogy kézben van. Ezt csak úgy tudod kiküszöbölni hogy leteszed és hagyod nyafizni. Persze azt ne hagyd hogy addig fajuljon a dolog hogy taknya nyála efybefollyon. Amikor már nagyon kezdi belelovalni magát próbáld meg úgy megnyugtatni hogy az ágyban van. (Simogasd, beszélj hozzá, kapcsolj be neki zenét. Nálunk ezek vállnak be ja meg a játszócumi) Velem is ugyan ez volt de mostmár eggyre jobb. Egyre többet van el az ágyában akkor is mikor ébreb van. Sajnos nagyon könnyen kézbe szoknak és akkor nehéz vissza szoktatni az ágyikóba.
2016. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
az unokahúgomnál 4 hónaposan kezdődött a hasfájás, gázosodás..nem dől el a születéskor. én elvinném egy ultrahangra..apropó, amúgy is kell mennetek nem? vagy már meg volt a 6 hetes hasi uh?
2016. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A hasi uh megvolt, nálunk 4 hetesen csinálták, ott minden oké volt. Sajnos ha nem veszem ki az ágyából, annyira sír, hogy semmit sem hall meg, hiába az éneklés, zene, hiába simogatom, csak csapkod. Képes addig sírni, míg el nem megy a hangja, s már hang nélkül mozog a szája. (Férjem egyszer kipróbálta, míg hajat mostam.)
2016. máj. 6. 21:35
 8/16 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt. Neki a hasa fájt. És neki sem az első perctől fogva volt ez, pár hétig teljesen jól elvolt, csak aludt, meg nézelődött nyugodtan. Ő is tápszeres volt amúgy. Espumisan cseppeket próbáltunk, de nem használt, ami bevált, az a meggymag párna volt, felmelegítve.

Kb 4,5 hónapos korában múlt el neki a hasfájása.

2016. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt, hasfájós is volt, de ha épp nem fájt semmije, akkor sem engedte, hogy letegyük. Semmi, ismétlem: semmi nem hozott megoldást a problémára, csak a kúszás-mászás/felállás. Az ő esetében ugyanis arról volt szó, hogy ingerszegénynek találta az egyhelyben fekvés állapotát, és ezt nem bírta elviselni. Én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy apukám tudott jönni segíteni, és ő dajkálta, amíg összerántottam a háztartást.

Természetesen többektől megkaptam, hogy "ja, hát aki elba..za a gyerekét, az megérdemli."

Az elkapatott gyerekem kilenc hónaposan járt, most 16 hónapos, és beszél. Nem baba-papa-mama szinten, hanem konkrétan megérteti magát, a mai szava pl. a "törékeny" volt. Ez itt nem a dicsekvés helye (hiszen ez amúgyis egy anonim fórum), hanem annak jelzése, hogy nem egyformán működik és fejlődik a gyerekek idegrendszere.

Kedves kérdező, ez egy igen kemény időszak, amin most keresztülmész, de igen, normális, és hamarosan el fog múlni, csak néhány hónapot kell még kibírnod. Addig is sok erőt és kitartást, és ha tudsz, kérj valakitől segítséget.

2016. máj. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Snorri ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt, ölbebaba. Volt olyan időszak amit te is írsz, hogy aludni napközben csak rajtam. Ez pár hét alatt lement. Próbáld először mindig letenni, de ha nem megy, nem megy. Nekem is jöttek azzal, hogy elkényeztetem, meg hagyjam sírni. Hát én egy-két percnél tovább nem hagytam. Ennyi. Nekünk is akkor lett jobb, amikor megtanult ülni, onnantól teljesen jól leköti magát. Ennyit az elkényeztetésről.
2016. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!