Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent számodra az, hogy...

Mit jelent számodra az, hogy kötődő nevelés?

Figyelt kérdés
2016. máj. 31. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nem szeretem ezt a szót. Érzésből nevelem a gyerekemet, úgy, ahogy én gondolom, hogy jó neki, nekem. Nekünk.

Ugye mindenhol a csapból is ez folyik, igény szerinti szoptatás, hordozás, nulla napirend, ja és az együtt alvás...

Volt hordozókendőnk, most csatosunk is, ha épp praktikusabb azt használnom, mint babakocsit, akkor használom.

Igény szerint úgy szoptattam, hogy nem fél/1 óránként. Mert ha fél óránként sír a baba, akkor szerintem nem az éhségtől van. Nem tartottam sosem a 3 órákat percre pontosan, de igyekeztem valami rendszert alkotni. Az etetéssel és az alvással is.

Nem aludtunk együtt sosem, illetve a legelején néha napközben elaludtunk egymás mellett, de ezt leszámítva nem. Engem zavarna, a férjemet is szerintem, nekünk így jó. A babánk egyébként nagyon szereti a kiságyát, ha fáradtan leteszem, szépen elalszik benne.

És 6 hónapos korától egész szuper napirendje alakult ki. Addig is volt azért valami rend, inkább csak az események sorrendjén alapuló, de most már szépen beállt.

És szerintem a kötődő nevelés elnevezés furi. Mert a kötődés egyáltalán nem ezt takarja, amit ezen a nevelési elven értenek a "rajongói".

2016. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Egy kiegyensúlyozott babát.

Ha neki ezt a napirend hozza meg attól, ha az igényei azonnali kielégítése időponttól függetlenül attól.

Szerintem a kötődő nevelés akkor lenne jó, ha mindenki megismerné a lehető leghamarabb a babáját, és azt adná neki, amit kíván(hordozókendő/babkocsi/pólya/hasonalvás/időre szoptatás/igény szerinti...sorolhatnám még), DE semmiképp sem az anya igényinek teljes háttérbe szorításával.

2016. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Hordozom ha arra van szüksége, de lerakom ha arra..

Szoptatom ha szeretne, de ha nem akkor nem erőltetem..

Egyutt alszunk ha igényli de alhat kulon es ott ahol akar ha azt szeretne ( nagyobb lanyom 1 evesen 2 hétig a nappali kanapen aludt,aztan visszament az ágyaba)


Kötődő en neveltem a 3 evesem mert számíthat ram megbízik bennem es tudja, hogy a legjobbat akarom neki, igy probalom a 6 hetesemet is nevelni, hogy erős, stabil kapcsolatunk legyen felnőtt korukban is

2016. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van egy dolog, amit nem értek. Úgy veszem ki a szavaitokból, hogy ez a fajta nevelèsi elv azt jelenti, hogy tkp. minden úgy törtènik ahogy a gyerek igènyli/akarja..de nem lesz ebből az, hogy ezèrt kèsőbb csak akkor lesz jó neki, ha úgy van ahogy ő diktálja? Szoval nem lesz nagyon akaratos ès önző felnőtt belőle?
2016. máj. 31. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Én azt gondolom, hogy egy újszülött igényei az elsők. Egy 4 hónapos, már 'tud' pár percet várni. Az 1 éves fiam, tök jól elfoglalja már magát, ha adok a kezébe ehhez eszközt(legyen az a tudás, hogy egyedül is eljátszik, vagy játékok, használati tárgyak...). És azt is gondolom, hogy egy gyerek nem attól fog kötődni valakihez, hogy az a 'szolgája'...

2016. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!