Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan rossz dolog...

Tényleg olyan rossz dolog anyának lenni, mint amit ezen az oldalon látok? Ti megbántátok?

Figyelt kérdés

Egyrészt, a gyerekes ismerőseim teszik ki ezeket a keserű szövegeket a Facebookra, hogy csak annyit szeretnék aludni, mint a férjem, és hogy ha anyák napja van, akkor én mosok, főzök, takarítok. Nem látok olyat, hogy de boldog vagyok, mert a tengerparton voltunk és a gyerek élvezte a vizet.


Másrészt itt is panaszkodnak sokan, hogy a férjük nem segít, a gyerekük rossz, a házasságuk boldogtalan, nincs pénzük.


Harmadrészt meg olyan stílusban nyilvánulnak meg itt az anyukák válaszadóként, hogy teljesen egyértelmű, hogy rossz, frusztrált az életük és megkeseredtek.


Ez a gyerekvállalás miatt van? Ezt látva, néha azt gondolom, hogy az ember inkább ne vállaljon, pedig szeretnék!


2016. jún. 23. 11:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Van, aki megszívja és nagyon hasfájós, sokat sírós, egész nap nemalvós babája van, de én azt veszem észre, hogy azért ők vannak kevesebben. A legtöbb baba azért nagyon sokat alszik, olyankor az nem tud aludni, aki nem akar.

Nekem még csak 3 hónapos a babám, úgyhogy nagy tapasztalatom nincs a későbbiek terén, és biztos nehezebb lesz mikor már jár, szalad, később rosszalkodik, szemtelenkedik, de egyelőre azt tudom mondani, hogy fele olyan nehéz sincs az anyaság, mint ahogy azt mindenki mondta. Egész terhességem alatt azt hallgattam, hogy aludjak sokat, mert később nem fogok... Na, az én fiam kb 2-3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, reggel felkel enni és alszik és tovább, sokszor én is alszom vele együtt 10-11ig. Aztaa, milyen szar nekem :D Mikor ébrn van is nyugodt, bármit tudok mellette csinálni és a nap további részében is többször alsizk, mikor nyugodtan megcsináloma házimunkát. Én speciel sokkal sokkal fáradtabb, kialvatlanabb és stresszesebb voltam, mikor dolgoztam, mint most. Most semmi gondom, elvagyunk itthon, énekelünk, mondókázunk, játszunk, csavargunk, sétálunk nagyon sokat (amikor nincs ilyen kánikula), úgyhogy hidd el, egyáltalán nem midnenkinek rossz. Csak, ahogy írták már, általában az ír ki kérdést vagy panaszkodik, akinek baja van, akinek nincs az meg se szólalhat, mert letámadják, hogy dicsekszik. Én si le leszek most pontozva a sárga földig :D Sajnáltatni meg sokan nagyon tudják magukat a facebookon, de a fele sem igaz...

2016. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%
dehogyis!!! az egy dolog ki mit ír,igen kevesebbet alszol,kevesebb az időd stb de ezekért mind bőven kárpótolva vagy! nekem is volt,hogy a férjemet annyi munkára hívták 2 héten át reggel 6tól este 8-10-ig majd megőrültem,hogy bár 10percre átvenni valaki,de aztán kapok egy kuncogást,egy mosolyt,vagy odarohan és megölel és ilyenkor meg azt gondolja az ember,hogy nem csinálnám másképp és soha nem tudnám megbánni :-) az ha valaki kíírja,hogy anyák napján főz takarít még nem jelenti azt,hogy boldogtalan és nem jó anyának lenni. gyerek nélkül is panaszkodnak az emberek,nehéz a munka,nehéz a tanulás stb ilyen a természetük. plussz gondolj bele ha tényleg annyira rossz lenne,akkor miért vállalnának 2.-3.gyereket is az emberek? :-)
2016. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy megjöttek azok (a 11-es válaszoló pontozásán látom), akikről szól a kérdés. Válaszoljatok, ne csak pontozzatok! Miért vagytok frusztráltak?
2016. jún. 23. 13:19
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vannak hullamok egyszer fent egyszer lenn.amikor epp boldog az ember nagy valoszinu nem a neten log igy ezek az infok ritkábbak, mint amikor pl nincs kinek kiönteni v nem akar mást terhelni es neten kiadja magábol.de pedig gondolhatnák mi rola a vélemény nyilvánosban ilyeneket meglátn hogy egy gyönyörű gyermek mellett azon sir valaki hogy nem tud eleget aludni...

Az intelligensebbek csak a szep es jokat teszik ki es max anonym oldalakon borulnak ki.de attol a másnapjuk lehet hogy épp moka es kacagás.szoval tenyleg nem kell általánositani.

2016. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Én anno a legrosszabb forgatókönyvre készültem a gyerekkel kapcsolatban. Kialvatlanság, stb. Mivel a lehető legrosszabbra gondoltam, csupa kellemes meglepetés ért.

Két éves már, talán két olyan alkalom volt, amikor kiborultam, mert egybeesett az, hogy beteg voltam nagyon rossz általános közérzettel, a gyerek meg a dackorszak csúcsán nyűgösködött. De ez két nap, két év alatt.


Ennyi rossz nap, rosszkedv bármilyen élethelyzetben adódik. Munka miatt, magánélet miatt, stb. Szerintem mindenkinél.

Szülés előtt a főnököm többször és jobban ki tudott borítani, mint a gyerek. Mondjuk azóta én is fejlesztettem a "leszarom" és a humoros oldalát fogom meg készségemet, így már a munkahelyemen is kevésbé stresszelek.


Amúgy vannak nagyon karót nyelt emberek. Van egy FB csoport, ahol vicces sztorikat osztanak meg egymással az emberek. Egyszer a gyereknek volt egy vicces párbeszéde az orvossal, ezt leírtam. Néhányan leragadtak ott, hogy mégis hogyan találhatom ezt viccesnek, amikor a gyerek lázas. Igen, lázas, nem ebolás.

Gondolom ez a réteg túlaggódja és túl komoran áll minden olyan helyzethez, amiben van valami negatívum. Arra fókuszálnak, azt nagyítják fel.

2016. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, én meg mindenhol azt látom, mindenki mennyire happy, pedig egyik véglet sem igaz szerintem. Az anyasàgnak vannak fàrasztó pillanatai és még biztos, hogy lesznek is, még friss anyuka vagyok. Most is majd leragad a szemem, de annàl az érzésnél nem is szeretnék többet, mint a mellettem rugdalózó Kisbabàm jàték közben ràmnéz és mosolyog. Ennél boldogabb nem is lehetnék.

Apàval is tudunk kettesben lenni, a Kisfiunk kiegészítette az életünket.

Szerintem aki nem érzi, hogy mindenàron Babàt szeretne, annak nem lenne szabad vàllalni. Akkor történik az, hogy nyűg a gyereknevelés.

Szóval amikor oda kerültök, hogy ez kérdés lesz, ne higgy senkinek és semmilyen internetes posztnak, csak sajàt és a Párod érzéseiben.

2016. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy fekete-fehér a dolog. Mert boldog vagyok, h a kétéves fiam napról napra okosabb, kezd beszélni, jól érzi magáét a strandon pancsolás közben, már el tud játszani egyedül egy két kisautóval, éjjel hang nélkül alszik, stb. De van olyan is, amikor hisztizik a buszmegállóban, vagy megfázik és éjjel másfél óránként felkel, mert bedugult az orra, vagy éppen csak nem tudunk kimenni, mert esik az eső, és semmi se jó otthon. Ez mind hozzátartozik. Ideális esetben nem az utóbbiak fogják meghatározni az alaphangulatot, akkor se, ha épp nem őszinte olyankor a mosolyod, mert tudod, hogy fél óra múlva vagy holnap jobb lesz.
2016. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Soha nem panaszkodtam, de olyan alszentnek érzem aki csak azt mondta hogy ez egy gyönyörű dolog. Nagyon sok nehéz napon es ejszakan vagyunk tul. Nagyon kemény, embert próbáló hivatas az anyaság. Kvazi a ferjem tart el minket, egyszer sem vartam el tőle hogy helyettem keljen éjjel. Neki nappal helyt kell allnia. Teljesen kiegyensúlyozott életünk van, imadjuk a gyerekunket. A gyerek egy vidam energiabomba aki minden csinyre kepes, es hihetetlen akaratos.

De van aki ebbe belebetegszik, az arny oldalrol tobb felvilágosítást kene tartani! Ezekre fel kellene keszulni, de senki nem meri kimondani.

2016. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én 4-10 hónapos kora között éjelente kb 4-5 alkalommal keltem. Iszonyat kimerült voltam. Ráadásul egy születési rendellenesség miatt az elején nagyon meg voltunk rémülve. Bele se tud gondolni egy teljesen egészséges baba anyukája, hogy milyen érzés ha valami gond van. Nem bírsz enni, inni, aludni. Szerencsére már nincs nagy gond, de nem csak szépségei hanem árny oldalai is vannak az anyaságnak. Csak ez itthon tabu..
2016. nov. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

Sokan megbánják (kinek nem inge nem veszi...)

viszont valljuk be, jelen társadalmunkban (is) ha bevallja egy nő hogy megbánta, azt reflexből elítélik és elhordják mindennek, talán jogosan talán nem ezt nem az én tisztem eldönteni, szóval nagyon kevés az aki őszintén be is merné vallani, nemhogy az egész világnak de magának sem...


Tapasztalat és némi pszichológiai képzettség mondatja ezt velem, nem csak úgy kipattant a fejemből, maradjunk annyiban hogy "friss" anyukákkal foglalkozom és elég sok dolgot láttam/hallottam már, nagyon sokan megbánják, persze a legtöbben idővel valamennyire beletörődnek, elfogadják a helyzetet vagy akár meg is szeretik, persze vannak olyanok is sokan akik titokban de egy életen át bánják, rosszabb esetben pedig az idő közben felcseperedő gyereket okolják a rá vesztegetett idő és energia miatt!

2017. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!