Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitolás ilyen neveket adni a...

Kitolás ilyen neveket adni a lányomnak és a fiamnak?

Figyelt kérdés
Erzsébet és György jelenleg. A becézésük Bet és Gyuri lenne. Bár arra gondoltunk, hogy a Györgyöt nem is becéznénk. A másik Boleyn lány filmet nézve tetszettek meg ezek a nevek. Vagyis angolul Elizabeth és George lenne.

2016. jún. 27. 09:47
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
72%
Dzsesszika és Brendon a másik véglet... Vannak köztes megoldások is.
2016. jún. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, csak olyan nevet adj, amivel te is boldogan, büszkén mutatkoznál be.
2016. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sokkal szebbek mint a most divatos Amira, Zora, Mira, Benett, Noel és társaik. Az Erzsébet és a György is teljesen vállalható, szép magyar nevek, nem utolsó sorban magyar vezetéknévvel sem hangzanak hülyén.
2016. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
56%
Julianna, Erzsébet, Sándor, György- teljesen egy szinten vannak.
2016. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Én modernizalnam.Eliza pl.


Van György nevű 30as srac ismerosom,meg neki is fura amikor megszolitom,nyilvan a Gyurit nem is szereti.

Valamiert nem szeretik az emberek,ahogy a Bela,Geza,Jeno neveket sem. Igy nem adnam.

2016. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább lennék Erzsébet/György mint Zoé, Lili, Hanna, Noel, Benett, Zétény..(elnézést.)


Szerintem semmi baj nincs ezekkel a nevekkel, főleg a Györggyel. Az Erzsébet valóban kissé "ódivatú", de mindenki érti és ismeri, királynői név, felnőttkorban is komoly, nem gyerekes.

Ha nektek tetszik, akkor nyugodtan adjátok!

Az én kislányaim Krisztina és Edit, a fiam Attila. Van aki ezeket is kritizálta, hogy milyen ódivatúak. Nem kell hallgatni rájuk. Legalább sosem kell majd szégyenkezniük, mert idétlen nevük van (pl Dió vagy Napsugár).

2016. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Nem kell sajnálni őket, a nővérkéjük, akár hiszitek, akár nem, Marianna, és Marcsinak hívjuk. Inkább ezek a nevek, mint amit ma olvastam az újságban, hogy Szofianna a kislány neve. Próbáljuk úgy nevelni a lányunkat, hogy ne azt nézze, a névben mit lehet csúfolni, vagy hogy lehet a kisgyereket szekálni azért, amilyen a neve. És az ikrekkel sem lesz másképp. Úgy tervezzük, egyszer kimegyünk Angliába, és a nevekkel is így vagyunk kb. Ugye a Marianna angol megfelelője a Marian, így Mary (azaz Méri) lenne a beceneve. Mi is a régebbi neveket kedveljük, a Julianna és a Sándor is nagyon szép. Amitől minket a hideg ráz, ott a Benett és a Mira, Maja van az élen. Hanna sem rossz, de tucatnevet sem akarunk. Mert Marcsi osztályában, ha azt mondják Jázmin, odafut három kislány, de ha azt, hogy Marianna/Marcsi, akkor csak egy. Hallottam Erzsébet becézésként az Eri-t, bár ez annyira nem jön be. Júlia is tetszik, főleg Julcsiként. M
2016. jún. 27. 11:23
 18/36 A kérdező kommentje:
-M
2016. jún. 27. 11:23
 19/36 anonim ***** válasza:
78%

A Marianna is nagyon szép és tökéletes hozzá a választott két név.

Igen, a Júlia is nagyon tetszett, de végül a párom imádott nagymamája után Julianna lett. Julcsi és Sanyi beceneveket használjuk. :)


Tehát ne kételkedj, nagyon szép neveket választottatok.

2016. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a becézhető nevekkel az a bajom, hogy senki nem fogja a teljes nevén hívni, ha hozzászólnak, hanem az első legismertebb becézést fog eszébe jutni, és azt fogja használni. Nagyon nehéz megszokni egy kevésbé népszerű becézést. Nekem volt egy Borbála ismerősöm, aki Csacsának hivatta magát, de nagyon természetellenes volt kimondani, pedig a Borcsát gondolták túl a szülei. Én Krisztina vagyok, rühellem ha lekrisztáznak, számomra ez a becézés taszító, és minden új embert többször kell figyelmeztetnem. Több ismerősöm van ezzel hasonlóképp. Az Erzsébet méltóságteljes komoly név, na de egy Bözséhez köze nincs.


A György egyáltalán nem tetszik, mert egyszótagú, és az egy darab becézése is nevetségessé teszi a nevet, szerintem is papagáj név.

2016. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!