Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? A picim 9...

Rossz anya lennék? A picim 9 hónapos és nem féltem attól h néha 1 kis piszok kerüljön a közelébe és nem strelizálok mindent. Nem párnázok ki mindent ha a földön van és néha hagyom sírni? Nem ez lenne az egészséges?

Figyelt kérdés
Jó itt ne arra gondoljatok h térdig érő a kosz és persze nem 2 m magasról esik esetleg a gyerek és nem órákig hagyom a gyereket sirni csak pár percig míg pl megcsinálom a rántást a fözelékre.Kaptam 1 megjegyzést.Tiszta rendes otthonunk van már nem sterilizálok viszont ha látom h koszos pl a cumis üveg vagy ha nem akkor is 3 naponta kimosom.Volt nálunk 1 vendég aki mindenbe bele kötött.Pl föztem és mért nem zártam el és mentem be a kicsihez amikor sírt mért úgy adtam oda neki a cumis üvegbe a teát h el se mostam mondom neki h tegnap volt elmosva és mielött teát adtam volna neki csak forralt víz volt benne.Ill h milyen felelötlen vagyok h nem teszek a manó mögé semmit pl párnát mikor a butorok mellett lépdel.Persze elmondtam neki a véleményemet de azért gondoltam rákérdezek hátha tényleg én csinálok vmit rosszul.Bocs ha hosszú voltam.
2010. ápr. 14. 22:37
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod.

Én se sterilizáltam mindent a gyerekek körül, amikor kicsik voltak. Nem párnáztam ki minden bútort. Kell a gyereknek hogy a saját hibájából tanuljon.

Mit gondolsz ha mindig párnára esik, és te egyszer azt mondod neki, hogy vigyázz, mert el fogsz esni és fájni fog el fogja hinni?

Ha minden sírsnál rohansz oda, hogy mi a baj, akkor követelőző, hisztis lesz.

Az meg nem fog ártani neki, hogy a szervezete találkozik a kórokozókkal. A gyerekeim már 14, 16, 17 évesek és a mai napig nem volt semmi komoly betegségük. Esetleg egy kis megfázás.

2010. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
56%

nem azt mondtam hogy makulátlan legyen minden...

csak annyit hogy egy 9 hónapos babát felügyelet alatt kell tartani..meg azért tegyük hozzá a sok homokozóban állat ürülék is kerülhet..:/

2010. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%

22:59 érdemes megnézni..:D

az igaz egy babának a csontja még nagyon puha..

ha nagyobbat esik azért megsérülhet a picit..:I

ha nekem lesz gyerekem akkor ügyelni fogok rá..nem hagyom hogy nagyon koszos helyre mászkáljon majd másfél korától fogva..azért csak jobban bírja akkor a szervezet a virus elleni harcot..:I

2010. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

23:12-es nem értem???Mit érdemes megnézni???

Azt még elfelejtettem irni,hogy kiságyban magára hagyom pár percre mig felágyazom,de többet nem.

2010. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
aki 22:59-kor írt..
2010. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek veled. persze, legyen tisztaság a gyerek korul, tiszta lakás, de nem kell mindennap sterilizálni...arrol, hogy a bacik, vírusok így mutálodnak, valahol mi is tehetunk, hisz a sokféle hipo stb oket fejleszti...tehát semmit sem kell tulzásba vinni.igaz, ha kintrol bemegyunk, vagy uzletbol, utána midig kézmosás:)

és igenis, meg kell tanulnia várni a gyerkocnek...érdekes, ahol tobb gyerek van, vagy esetleg ikrek, ott nem kérdés. altalában az egy gyerekkel otthon levo anyukák csusznak ki az idobol (bevallom, néha velem is megesik:), és van minden ugy, ahogy a gyerek irányítja. szerintem meg kompromisszum kell. ha nagyon rossz napja van, és látom, akkor a délutáni alvás alatt intézem a dolgomat, de általában igyekszem délelott is, és kezdettol szoktatom a fiamat, hogy tanuljon meg játszani egyedul is...és tudja, hogy anyának néha dolga van...és szintén nem rohangáltam utána, mikor járni tanult, persze, a veszélyesebb butordarabokat idoben félretoltuk...anyukám néha cukkol is, hogy a fiam a foldrol nott fel:) eloszor ugye a játszoszonyeg, aztán elég hamar mászni kezdett majd járni, szoval szabadon fedezett fel mindent...

bocsi, ha hosszu voltam:)

2010. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

MINDENKI UGY NEVELI A GYEREKET AHOGY JONAK LATJA, HA A BABA KARAT NEM LATJA!!

Felig en is igy fogom csinalni.

Nyilvan nem lehet mindent sterilizalni, nyivan nem lehet mindig kezben a baba es az is nyilvanvalo, hogy el fog meg esni millioszor.

Viszont en azert minden nap kimosnam az uveget, mert en sem iszok 3 napig 1 poharbol.

Ha nem is sterilizalnam, de jo alaposan kimosnam.

De ugy csinalod ahogy akarod nyilvan :)

2010. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Hat szerintem jol csinalod. a cumisüveg temat nem ertem. 3 naponta strilizalod vagy csak 3 naponta mosod el? Mert azert elmosni el kell pl tej vagy tea utan, ha mast teszel bele, en ugy gondolom sterilizalasra ertetted. En kb 3 honapos koraig föztem ki a cumisüveget, utan csak mosogattam. En is hagytam esni-kelni a kisfiamat,persze eleinte odafigyelessel, es mit ertem el vele most 2,5 eves es nekem nem kell mellette allnom egy maszokan vagy a hintan, vagy fognom a kezet ha megyünk a jardan es jön egy auto. Mert tudja hogy mi a veszelyes es mikor kell ovatosnak lennie.EZERT EN MEG TUDOK BENNE BIZNI. 2,5 evesen, söt van egy baratja, ö 7 honappal fiatalabb es ra is vigyaz!!! segit neki mindenben. Akit nem hagynak egesz pici koratol tapasztalatokat szerezni, annak ezt kesöbb kell megtennie amikor mar nagyobb es igy nagyobbakat is eshet.

Volt egy valaszolo, aki emlitett egy 18 hos pici baba halalat egy eses miatt. Öszinte reszvetem, borzalmas lehet. De ennek ellenere sem valtozott a velemenyem, hiszen 18 evesek is halnak meg esek következteben, de meg felnöttek is, erre nem lehet alapozni. Borzalmas szörnyü dolog, de sajnos akkor biztos igy kellett törtennie valamiert. Reszvetem megegyszer.

2010. ápr. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem is többnyire jól csinálod, én sem párnáztam ki mindent, meg a földön is játszott a gyerek, hol ezt találta meg és vette a szájába hol azt. De azért a cumisüveget minden nap elmostam, már csak azért, mert a gyerek mikor evés után ivott, tele ment a tea kajamaradékkal és nekem sem lenne gusztusom olyan innivalóból inni, amiben úszkálnak a "krokodilok". Meg a cumi része alá beszorult a szmötyi és azt kimostam/kimosom. De egyébként jól csinálod, nem szabad sterilen nevelni egy gyereket mert folyton beteg lesz, ha majd később, pl. az oviba játszik valami nem steril dologgal.

2010. ápr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

23:04-es: a barátnödet sajnálom, de egy 18 hónapos gyerek már kellene, hogy tudjon esni. HA kezdettöl NEM párnázod ki a környezetét, akkor már oldalra forgás közben megtanulja, hogy hogyan tudja a fejét megvédeni az ütödésektöl, legkésöbb a felülésnél megtanul úgy felborúlni, hggy ne üsse meg magát. HA EZT NEM ENGEDIK neki meg kisebb korában, akkor késöbb, amikor feláll, illetve elkezd menni, akkor lesznek olyan esések, amiktöl baja lehet.

Az meg, hogy esetleg éppen olyna helyre ütötte be a fejét, amitöl meghalt - ilyen véletlenek vannak, ez ellen nem segit se a kipárnázás, se semmi más - mert egyszer csak abba kell hagyni a párnázást, egy iskolás már elég furcsán érezné magát, és legkésöbb akkor történne baja.

2010. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!