Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? A picim 9...

Rossz anya lennék? A picim 9 hónapos és nem féltem attól h néha 1 kis piszok kerüljön a közelébe és nem strelizálok mindent. Nem párnázok ki mindent ha a földön van és néha hagyom sírni? Nem ez lenne az egészséges?

Figyelt kérdés
Jó itt ne arra gondoljatok h térdig érő a kosz és persze nem 2 m magasról esik esetleg a gyerek és nem órákig hagyom a gyereket sirni csak pár percig míg pl megcsinálom a rántást a fözelékre.Kaptam 1 megjegyzést.Tiszta rendes otthonunk van már nem sterilizálok viszont ha látom h koszos pl a cumis üveg vagy ha nem akkor is 3 naponta kimosom.Volt nálunk 1 vendég aki mindenbe bele kötött.Pl föztem és mért nem zártam el és mentem be a kicsihez amikor sírt mért úgy adtam oda neki a cumis üvegbe a teát h el se mostam mondom neki h tegnap volt elmosva és mielött teát adtam volna neki csak forralt víz volt benne.Ill h milyen felelötlen vagyok h nem teszek a manó mögé semmit pl párnát mikor a butorok mellett lépdel.Persze elmondtam neki a véleményemet de azért gondoltam rákérdezek hátha tényleg én csinálok vmit rosszul.Bocs ha hosszú voltam.
2010. ápr. 14. 22:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

23:12-nek nincs is gyereke...Hidd el,mindannyian így kezdtük.Hogy én majd így fogom csinálni meg úgy és de hülye xy hogy úgy csinálja ahogy.De hidd el,ezek csak elméletek és a gyermeked meg az élet felülír sok mindent.

Ezt a kérdést már én is felakartam egyébként tenni.Az enyém 8 hónapos,még nem áll fel,csak kúszik,ezért nem tudom,ilyen helyzetben mit tennék.De minden nap porszívózok,mert kicsi a lakásunk és seperc alatt olyan kosz lesz,hogy hihetetlen.A poharát is elmosom minden evés után mert kaja után iszik és úszkálnak benne a maradékok.Egyébként pedig nem öltöztetem agyon,nem fűtűnk be 30 fokra fürdésnél,nem zavar,ha mindent a szájába vesz,fejbe vágja magát fakanállal ami csak úgy koppan,szopogat egy kicsit a testápolójából,stb.De a minap buszon utaztunk,két kézzel fogta a kapaszkodót,mert pont elérte a babakocsiból.A kezét nyilván otthon megmostam,addig nem engedtem,hogy bekapja,bár nem látom ugye minden pillanatban.Szereti rágni a babakocsi karfáját is,de ennyi erővel ezt se hagyjam,mert rászáll a por az utcáról.Később földet fog enni meg homokot.Inkább most szerezzen immunrendszert,mint másfél évesen betegségeket.

2010. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én 9hónaposom jár, így vanak alkalmak, amikor egyik pillanatról a másikra kikerül a látómezőmből, és mehetek utána.

Tegnap kimentünk a kertbe, megnézni a cicát. Egy pillanat alatt a törpe lehajolt, majd felállt, és lelkesen majszolt egy kavicsot. Elkoboztam a kavicsot, de ennél többet nem tehetek, nem locsolhatok domestost az udvarra, meg öblíthetek el minden kavicsot, fűszálat. Rászóltam a kicsire, többet nem akart kavicsot enni. És kezdi megszokni, ha kimegyünk, és ő mindent megfog kézmosás. Még nem volt beteg, pedig nem sterilizálók semmit. Jó a cumit kifőzöm ha olyan helyre pottyan, amúgy azt is csak elmosom. És érdekes még szájpenésze, aftája sem volt a gyereknek. A bögrét is naponta csak elmosom, de ennyi.

Esés: ha az elején figyelsz rá, akkor megtanul esni. Törpe megtanult lejönni az ágyunkról, hagytam leesni, úgy, hogy azért terelgettem, érezze, ez nem olyan mint amikor alacsonyról huppan. (védtem a fejecskét, mutattam, irányítottam, de ha szeleburdizott, akkor így is koppant) Mára nem eszetlenül trappol le az ágyról, hanem dugja le a lábát, és így mászik le az ágyról, nem fejjel előrre, ha úgy indul neki, akkor meg "mászik" nem csak leesik. Egyedül természetesen nem hagyom, házimunkák alkalmával jellegétől függően korlátozom a mozgásterét pl porszi és felmosás alkalmával bekötöm a hordozóba, van amikor tiltakozik, de sajna nem lehet mindig az amit ő akar. Mosogatásnál a babakocsiba kötöm be, és ott van mellettem, látja mit csinálok, de el nem éri, nem kerül ki a látómezőmből. Teregetésnél már pl teljesen szabadon garázdálkodhat, ilyenkor "segít". Sajnos tragédiák mindig voltak, vannak és lesznek.

/egy 18évest azért kellett temetni, mert beütötte a fejét, nem volt tünete, pedig nagyon súlyos sérülést szerzet, elpattant az agyában egy ér, és elvérzett belülre, 3órával az esés után egyszercsak összehányta magát, majd összeesett és meghalt, pedig csak megbotlott és éppencsak beütötte a fejét, mintha homlokon csapnád magad "dehülyevagyok" jelleggel:( és a boncolás bizonyította, hogy az esés miatt volt, ha nem esik el, élne:(/

2010. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is teljesen jól csinálod, csak egyetlen dologgal nem értek egyet, de azzal nagyon nem. A CUMISÜVEGET LEGALÁBB MOSD EL MINDEN NAP!!! Nem sterilizálod, az okés, de legalább mosd el, az semmiből nem tart! Már előttem írták, és tök igaz: mi felnőttek sem iszunk 3 napig egy pohárból elmosás nélkül. B.
2010. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok közönöm a sok kommentet a cumis üveg téma ami sokakat felkavart.3 naponta kifözöm.És én általában vizet adok a manónak.Tény h nem mosom el minden használat után de az is este a mosogatásnál el van mosva.teát ritkán adok neki és erre gondoltam h ha nem koszos akkor 3 naponta van kimosva de rosszul félre érthetöen irtam bocs.viszont ha pl leesik a járdára azt nem adom oda neki hanem itthon szépen kifözöm.Tényleg sajnálom ha félre érthetö volt.Ja és arra a kommentre h felügyelet nélkül hagyom a gyerekemet.Hát nem!Nem lehetek ott minden percben de amikor lépeget azért figyelek rá.Viszont hogy tudjam csinálni a dolgom akkor és tom azt h ül és játszik talán kimehetek 10 percre h felrakjam az ebédet esetleg elmosogassak vagy mondjuk wcre.A sirásból tom h mikor van baj és akkor 1 értelmü h rohanok be hozzá de mikor hallom h ez csak 1 hiszti mert mondjuk elrepült 1 játék vagy mérges amiért messze van akkor talán tud ö is 2 percet várni.Nem felelötlen vagyok.és nem csak cumisüvegből iszik a lány hanem pohárból is és ha nem használjuk az üveget mondjuk délelött akkor nem avval kezdem h kimosom mert elötte este ki volt mosva viszont ha 1-2 napig nem használom természetes h elmosom elötte de akkor se fogom sterilizálni.szal ennyi remélem értheöbb volt de lehet h nem mert sok mindenre akartam egyszerre válaszolni.
2010. ápr. 15. 12:19
 25/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya.

Én sosem sterilizálok semmit. A cumit, cumisüvegeket is csak akkor főzöm ki, ha hazahozom a boltból. Utána csak elmosom. És nem mosom el minden nap, mert az én fiam is csak vizet iszik és nem mindig issza meg az üveggel a nap végére, így csak ha kiürül, akkor mosom el. Van, mikor egy nap kétszer, de van, hogy csak 2 nap után. Neki is most az a szokása, hogy a babakocsi oldalán a huzatot szopogatja séta közben.

Az én fiam "sokszor" van egyedül, de ő még nem jár, nem kúszik. Nemrég tanult meg felülni, a kiságyban az a szórakozása, hogy felül és az ágy szélébe, vagy a rácsba veri a fejét, közben pedig vigyorog. Ha felteszem a rácsvédőt, akkor addig harcol vele, amíg le nem szedi. Én meg hagyom, mert gondolom ha fájna neki, akkor nem csinálná, vagy legalábbis nem vigyorogna közben. Gondolom, ha majd lépegetni fog, akkor sem fogok kipárnázni semmit. A sokszor van egyedül az azt jelenti nálunk, hogy a kiságyban játszik, amíg anya főz, vagy mosogat, vagy éppen végzi a dolgát. Nagyon jól eljátszik fél-1 órát is akár. Viszont ha meghallom, hogy sír, akkor megyek hozzá, amint tudok, de ha épp dolgom van, akkor nem fogok rohanni hozzá (ez volt tegnap is, wcn ülök, ő ordít, mert felborult, és nem tudott egyből felülni vissza, elvégeztem a dolgomat, és mire beértem, még a könnyei az arcán folytak le, de már ült). Hogy lesz önálló egy gyerek, ha minden percben ott ülünk mellettük? Én is nagyon szeretem a kisfiamat, mindent odaadnék azért, hogy boldog élete legyen, de attól nem lesz jobb felnőtt és én sem leszek jobb anya, ha egész nap fogom a kezét és burokban nevelem.


6,5 hónapos fiúcska anyukája

2010. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

nem párnáztam a fiam körül semmit, mert mellette voltam mikor járni tanult. a seggre huppanástól nem óvtam, de ha komolyabban esett volna, akkor elkaptam. és csodák csodája megtanult esni...

a cumisüvég, és mindent, amiből és amivel eszik és iszik értelemszerűen elmosom, sőőőt forró vízzel átöntöm 2 éves koráig, addig még van 1 hónap. sírni nem hagyom most sem, csak ha hisztizik. és gondolom létezik nála is olyan, h immunrendszer, mivel 1szer volt náthás, amit tőlem kapott el az egész család, és 1szer volt 3 napos láza a 23 hónap alatt.

természetesen játszhat kint a homokozóban, állatokkal, kövekkel, amivel akar. de! ami tőlem a szájába kerül, az tiszta.

2010. ápr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!