Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem a 10 hónapos...

Hogy etessem a 10 hónapos babám? (Többi lent)

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiú. Nem hajlandó elég tápszert enni. Pregomint eszik, laktózérzékeny. Szóval a tápszerváltás nem opció, 3 hónapja volt váltás, addig hasfájós volt, ez a sokadik tápszer.

Szóval 60-140 mili között eszik reggel és este. Amíg 3x evett tápszert ennyit se evett egyszerre plusz egész nap nyafogott, szinte nem tudtam elég kanalasat adni neki, volt mikor 300 gramm után még kért nem is keveset és tényleg éhes volt. Azóta nagyjából kiegyensúlyozottan eszik 3x kanalas ételt. De az sem mindegy, hogy mit. Ha nem elég laktató 2 óra se telik el néha és szól, hogy éhes. Mondjuk a tegnap így nézett ki:


Reggel 6 körül 120 mili tápszer, többet nem evett meg.

8 körül: 70 g rizs 70 ml joghurt (mizo laktózmentes mielőtt nekem esnétek) és egy jó nagy alma

11:30 körül: 150 g cukkini - 100 g krumpli - csirkemell

3 körül: ugyanez

7 körül: 60 mili tápszer.


Tegnap elvittem megméretni, hogy gyarapszik-e. 700 g-ot hízott 5 hét alatt ami szerintem nem kevés. Így is 9,8 kg. (3570-el született). Védőnő még napokkal ezelőtt azt tanácsolta, hogy adjak kevesebb kanalasat, max 220 g elég kell, hogy legyen. Megpróbáltam. Sírt az evések után és egész nap nyűgös volt. Tápszert nem evett többet viszont másnap hajnal 4-kor fent volt és szintén nem evett a szokásosnál több tápszert.

Evések között nem nasizik.

Amikor nincs étvágya mert mondjuk beteg a kanalas se csúszik annyira de ahhoz képest, hogy orvos is azt mondta ilyenkor a babák inkább a tápszert fogadják el betegen ehhez képest a kisfiam alig evett tápszert, bezzeg a banán csúszott. (Hasmenéses vírus volt) De már ez előtt is gondok voltak a tápszerrel, akkor még joghurtot se adtam neki, 1 éves korig nem is akartam.


Mit csináljak?? Kb egy hónapja nincs meg az 500 ml tejalapú táplálás.

Az éjszakát 3 hónapos kora óta átalussza. Amikor csak 2x adtam neki kanalasat (2 főzelék volt) felkelt enni de fingorgott a tápszertől pedig tényleg éhes volt, csámcsogott, az itatópoharat eltolta, nappal szépen iszik belőle.


2016. júl. 21. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Tejpepet probaltad? Van olyan amit tapszerrel kell kikeverni, hatha ugy enne.
2016. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nagy szakértő ebben, de az én kisfiam sem eszik ennél több tápszert. 9 hónapos. Eddig szopizott egyébként, csak elválasztotta magát.

Reggel, délután, és este tápszerezik, 150 ml-t minden alkalommal, de az sem fogy el mindig.

Mondjuk annyi, hogy tejpépet is eszik este, vaníliásat eléggé szereti.

Sinlacot / Sinemilt nem próbáltad? Védőnőm azt mondta, hogy beleszámít a tej alapú táplálásba. Akár gyümölcsbe is teheted (én úgy szoktam).

2016. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hiányzik egy étkezés, legalábbis a fiamhoz képest.

Nálunk 10 hónaposan így nézett ki egy nap:

8: reggeli valamilyen kenyér, túró- hús- vagy zöldségkrém. Általában gy nagy szelet belseje elfogyott.

9:30 tízórai gyümölcs, szezonális, mikor mi.

11:30 ebéd üveges bébiétel, majdnem egy egész.

alvás

15:00 uzsonna valamilyen tejtermék, joghurt, tejszelet, bármi.

18:00 vacsora egy húsos-zöldséges bébiétel, majdnem az egész.

Lefekvéshez és éjjel összesen kb 500 ml tápszer.


Szerintem ne görcsölj rá a tápszerre, az is ugyanolyan jó, ha rendes ételt eszik.

2016. júl. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én visszalépnék egy szintet és kevesebb pépes után még tápszerrel kínálnám vagy a délutáni étkezésre csak tápszerrel. Illetve kapható folyékony, ízesített tápszer is, láttam a kórházban laktózmentesben is. Azzal is lehetne próbálkozni.
2016. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt még nem néztem, hogy van-e laktózmentes tejpép mondjuk, van millió fajta, csak nem jutott az eszembe. Sinlac/Sinemil az tuti nem tejalapú, csak rízs meg szentjánoskenyérmag.

Nem igényel több étkezést. Így is néha az utolsó is alig fér bele, volt mikor 20 mili után eltolta az üveget. 3 hónapos kora óta 5x eszik. Meg szerintem ha annyira igényelné nem hízna ilyen gyorsan. (Most éppen nem de egy időben délután 5 körül/után volt a 4. étkezés úgy aludt, akkor még 2x evett kanalasat)

Lehet az lesz amit az egyik válaszoló ír, hogy kevesebb pép és utána tápszer, úgy hátha eszik tápszert is. Az a baj, hogy sokat eszik egyszerre is kanalasból (dehát kéri) így szerintem estére egyszerűen nem éhes már. Túlenni úgyse fogja magát.

2016. júl. 21. 18:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi történt ilyen hirtelen de felkelt hajnal 4-kor enni valamelyik nap, 210 mili tápszert megevett, azóta annyira kell neki a tápszer, hogy reggel-este 210-210 mili után még este 10 után felkel egy adagért 2 napja. 3 hónapos kora óta nem evett éjjel. Most egyelőre hagyom így, később lehet mégis beiktatok egy plusz étkezést valahogy.
2016. júl. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!