Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van?...

Lelkiismeret furdalásom van? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam beteg volt a napokban, egész nap ( egész nap!! ) tiszta nyűg volt, ha hozzáértem sírt, üvöltött az éjjelünk is katasztrófa volt. Tudom, lázas volt, piros popsi, jön a fog, torokgyulladás... minden elővett minket.... :-( 3 nap után már én is feszültebb voltam, és ahelyett hogy nyugtatgattam volna őt, inkább mikor ordított csak kérdeztem: mi bajod van már megint?? maradj már egy kicsit csöndben szétszakad már a fejem... ettél, ittál, pelus csere meg volt, aludtál mi bajod még??Hagyj már egy kicsit békén... szóval feszült voltam és ideges. Most pedig lelkiismeret furdalasom van.. tuti nem felejtette el ugy néz rám most olyan kérdően hogy azt erzem most akkor bizhatok benned vagy nem? ugy erzem eltavolodott tolem, ugy erzem megbuktam, azt erzem nem erzi ha baj van szamithat ram. :-(
2016. aug. 17. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
hú. hány ilyen lesz még :) és akkor már érteni is fogja mit mondasz..most még max érzi :) nyugi, emberből vagyunk. Szeretgesd meg, ennyitől nem múlik el a nagy anya szerelem :)
2016. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen szeretgetem :-( de azt erzem szegeny nem tud hova rakni, mikor baj van akkor senkire nem szamithat? mikor minden oké akkor pedig minden oké? :-(
2016. aug. 17. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos nem értette, de sok más dolgot se ért még... ez normális dolog...mindenkinél elgurul néha a gyógyszer... - nyugodtan vedd fel, és kérj tőle bocsánatot, - érezzétek egymást, és élvezzétek egymás társaságát! - Az élet nem csak béke és boldogság.. - neki sem... - és hidd el, ennyitől nem ingott meg benned a bizalma... - tedd a mellkasodra, érezd, ahogy együtt lélegeztek és dobog a szívetek...hiszem, helyre fog állni az egyensúlyotok...

Isten megbocsát, ha elesünk, és a gyerekünk is... - de magadnak is meg kell bocsájtani...

;)

2016. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyedülálló vagy vagy a férjed csak nem vesz részt a gyerek ellátásában?
2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Juj, ilyen nálunk is volt. Pedig második gyerek, és én meg voltam róla győződve, hogy már mindent láttam, és idősebb is vagyok, és egy buddhista szerzetes nyugalmával kezelek minden nehézséget. Ja, egy frászt. Például a nagyobbik gyerekem babaként egyszer sem volt beteg, úgyhogy fingom nem volt róla, hogy milyen szívás, amikor az öt hónapos gyerek alapból rottyon van, és ezért nyűgös, plusz a hörgőtágítótól aludni sem tud egész nap, de rohadt álmos. Volt egy olyan napunk, amikor reggel héttől este 11-ig összesen fél órát aludt, azt is két részletben, és amúgy meg végig ordított, ha nem volt kézben. Egy idő után már vele együtt sírtam, és volt, hogy én is mondtam a magamét. Túléltük. Ő is, én is. Neki sem volt ez jó, meg nekem sem, de már túlléptünk rajta, és azóta is fülig érő vigyort kapok, ahányszor rám néz.


Utolsó: valószínűleg a kérdező férje napközben dolgozik, mint oly sokan mások. Az én férjem pl elmegy reggel hétkor, és este hat körül ér haza. Közlekedés, plusz 8 és fél óra munka, plusz hazafelé általában ő vesz kenyeret/zsemlét másnapra, így sajnos hétköznap nem sokat van itthon.

2016. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 8 honapos s babam es mondjuk o nem lazas de jo par hete semmi nem jo neki allandoan hisztizik borzasztoan ki tud meriteni en is erzem magamon hogy turelmetlenebb vagyok pedig nem kene hiszen a fejlodesenek a resze. Es nekem is lelkiismeretfurdalasom van miatta. Ugyhogy most tobbet van a nagyiknal napkozben hogy ossze tudjam kapni magam.

Az ember ki tud borulni es itt tenyleg nincs pihi vagy relax vagy barmilyen stressz levezetes hiszen toppon kene lenni 0-24be. Lehetetlenseg.

2016. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3-as! Pontosan ezt fogom tenni! Nagyon szépen fogalmaztál. Már néha arra gondoltam, elmegyek gyónni... Mindenkinek köszönöm a választ, nyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül. A babával viszont igen, mert apukával nem jöttünk ki túl jól... sőt?! sehogy...egyenlőre úgy érzem, jobb így kettecskén, boldogabb vagyok. Pedig már 2 hónapja...
2016. aug. 17. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!