Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabálytalanul kúszik! Nagy baj?

Szabálytalanul kúszik! Nagy baj?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos,2 napja kúszik de úgy hogy mind a két kezèt előre teszi és így húzza magát,a lábával nem vagy csak ritkán próbál segíteni,huzogatni maga alá,mellé..mikor húzza magát domborít.Kb.7hós kora óta forog és így eljutott pontròl-pontra és körbe kùszik régóta,ülni még nem tud!

2016. szept. 7. 15:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nincs olyan hogy egy baba szabalytalanul csinal valamit... minden baba mas. Ket gyerekem van, tok mashogy es maskor csinaltak mindent. Nem szabad oket egy kaptafara venni vagy hogy is mondjam. Kislanyom 6 hosan stabilan ult. Kisfiam viszont csak 8 ho korul kezdett ulni es meg dolongelt jobbra balra. Minden babanak megvan a maga technikaja, amivel rajon majd mit hogy kell. Nyilvan ha mondjuk egy ido utan nem fejlodik valamiben mozgas teren, akkor erdemes pl orvoshoz vinni. En nem aggodnek a helyedben. Nekem teljesen jo probalkozasnak tunik a kislanyodtol.
2016. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Próbál előrehaladni a saját módján. Mindezt 2 napja, szóval még csak gyakorol, ez is friss még neki. Majd rájön, hogy kell kúszni, de az sem baj, ha inkább mászni fog.
2016. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Egyébként Dévény tornára járunk másfél hónapja.
2016. szept. 7. 16:21
 4/25 A kérdező kommentje:
Ezekszerint nincs még nagyon elkésve?Nagyon aggódom mert a környezetünkben már minden baba mászik,ül,áll...és a háziorvosunk is elküldött minket genetikai vizsgálatra!:(
2016. szept. 7. 16:25
 5/25 anonim ***** válasza:
44%
Es miert nem kérdezed meg akkor a devenyest? Ő a szakember. Persze, nem kell, hogy rögtön tökéletesen csinálja es egy kaptafára se lehet oket venni, de ha pl. féloldalasan kúszik vagy tobb idő eltelik es meg mindig nem használja a lábát, akkor az gond. Nem igaz, hogy nincs olyan, h szabálytalanul csinal valamit a gyerek. Es az sem jo, ha kimarad egy nagymozgas,pl.a kuszas ugye. Mindegyiknek meg van a maga jelentősége. Szóval baj, ha egyből mászni kezd. De kérdezd a szakembert. Mi is jártunk devenyre, mindig mindent tole kérdeztem meg.
2016. szept. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Elso vagyok. Kicsit tulzasnak tartom hogy genteikai vizsgalatra kuldott az orvos... Igaz gyerekorvos nem vagyok, de tapasztalatom van, es a mi gyerekorvosunk sem kuldozgetett pl a kisfiam miatt aki 8 hosan nem ult. Pont hogy o mondta hogy probaljuk osztonozni, meg segiteni neki, de nem kell rohanni vele. Ha eroltetik az neha tobbet arthat mint hasznal. Kisfiam azota mar 19 honapos, es 13 honapos kora ota ugy rohan hogy utol sem erem. Lassan kezdte az egesz kuszas, ules dolgot de aztan nagyoon hirtelen fejlodott. Meg erdekessegnek leirom, hogy mint irtam korabban a lanyom 6 hosan boven ult stabilan, megis o sem kezdett el jarni 13 hos kora elott. Ennyit arrol hogy melyik baba mit mikor csinal. Tul sok jelentosege nincs.
2016. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
66%
Az orvost sem kérdezted? Meg vannak adva az intervallumok, h mettől meddig "normalis". De ha mondjuk koraszülött volt akkor a korrigált életkorát nézd.
2016. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A tornászunkat kérdeztem,azt mondta hogy ügyes,okos baba.Nem volt koraszülött 38+1 hetesen indították mert toxémiám volt,kis súllyal 2490gr-al született.
2016. szept. 7. 16:48
 9/25 anonim ***** válasza:

kisfiam 38 hetre szuletett, szinten kis sullyal, 2530 grammal


megint elso voltam

2016. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy ez is közrejátszik?
2016. szept. 7. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!