Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinaltok amikor...

Ti mit csinaltok amikor huzamosabb ideig csak gyogyszerrel alszik rendesen ejjel a baba? (Fogzas)

Figyelt kérdés

Fogzas miatt jopar napja ha nem kap este gyogyszert akkor ezerszer ebred, alig tud visszaaludni es hajnalban kel.

Egy eves mult de nem kap egesz 5ml nurofent csak 3at, de igy atalussza az ejszakat. Ebben a formaban es csak este meddig adhato huzamosabb ideig valtva panadollal?


2016. szept. 14. 09:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
48%

A kenyelmed erdekeben kockaztatod a gyereked egeszseget.


Ez az igazsag, a tobbi duma.

2016. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
A rendszeres gyogyszerezesen kivul mas lehetoseg is van. Olvass utana.
2016. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a ringatást és visszaaltatást próbáltam. Ha újra ébredt, először Dologél, majd Dentinox játszott. Ha továbbra is ébredt, akkor bedörzsöltem az ínyét Nurofen-nel és általában elégnek is bizonyult.

Addig, amíg azt sem tudtam, hogy fog-e ébredni éjjel, minek terheltem volna a szervezetét gyógyszerrel?

A fogzás átmeneti időszak, néhány zűrösebb éjszaka szerintem kevesebb "kárral" jár, mint napokig gyógyszerezni a gyereket.

(#2)

2016. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hát nem vitatkozom.

Amúgy beszéltem a gyerekorvosunkkal aki a kényelme érdekében ha a gyerekei nem tudtak aludni adott nekik gyógyszert. Mert ő aludni akart, azt leszarta hogy a gyerekei alszanak-e vagy szenvednek-e vagy mivan.

Szóval köszi!

2016. szept. 14. 10:15
 15/29 A kérdező kommentje:

Meg szoktam várni az első ébredést és akkor adok neki ha látom hogy nem tud visszaaludni. Ezalól kivétel volt az előző nap, amikor már este 6-tól folyton sírt, teljesen kivolt. Akkor nem vártam meg hogy felkel-e majd éjjel, elég várható volt. Szóval kapott lefekvés előtt.

Visszaaltatás nyilván... hát simogatom blablabla, de simán elmegy háromnegyed óra vagy több minden alkalommal. Brutál... Dentinox, dologél nem működnek ilyenkor sajnos.

2016. szept. 14. 10:19
 16/29 A kérdező kommentje:

Ja boc, mégegy, a háromgyerekesnek: lehetséges volna hogy nem ugyanúgy szenvednek a gyerekeink? Elképzelhető volna olyan hogy van akinek jobban fáj mint másnak?

Lehet hogy miután 3 napja nem alszik a gyereked se éjjel se nappal, és egész nap csak sír akkor te is meggondolnád hogy "csak" azért hogy aludjon kapjon-e gyógyszert. De lehet hogy nem, ez csak feltételezés.

2016. szept. 14. 10:20
 17/29 anonim ***** válasza:
51%
Én nem gyógyszerezném agyon a babát.Anno mikor jöttek az első fogai 4 hónaposan, akkor nehezebben aludt. Szerencsére nem volt sírós, úgyhogy ezzel nem volt gond. Dentinox gélt kentem az ínyére, meg kicsit többször szoptattam olyankor.
2016. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
(A soha nem síró, halál nyugodt gyerekem, aki napi 2x2 órát alszik napokig csak összesen 2-t alszik nappal és éjjel szarul és hajnalban kel és blablabalablabla... és rohadtul látványosan fájlalja az ínyét. Nem tudom... na mindegy áá, nem tudom miért írok. Tényleg befejeztem:) )
2016. szept. 14. 10:23
 19/29 anonim ***** válasza:
36%
Akkor gyogyszerezd, a te dolgod. En a nyaron meg a 7 es 13 evesemnel is ketszer meggondoltam, adok-e gyogyszert. Szerencsere a dokink is ezen az allasponton van.
2016. szept. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 nünü87 ***** válasza:
100%
A lányom 5 és fél hónapos. 4 hónapos volt mikor kijött az első két foga. Az első nem viselte meg semmi baja nem volt csak azt vettük észre hogy kint a foga. A másodiknál lázas volt meg megfázásos tünete volt néhány napig. Akkor két este germicid c kúpot kapott. Most is fogzik de csak vagy kétszer adtam neki panadolt. Dentinox-al kenem ha nagyon rág. A hűtőrágókát próbáltad? Én szoktam néha a tiszta kezemmel egy picit dörzsölgetni neki az jól esik neki és megnyugtatja. De ha adokid azt mondta hogy adhatod neki akkor tedd azt. Vagy próbáld meg a sima germicid kúpot éjszakára.
2016. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!