Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinaltok amikor...

Ti mit csinaltok amikor huzamosabb ideig csak gyogyszerrel alszik rendesen ejjel a baba? (Fogzas)

Figyelt kérdés

Fogzas miatt jopar napja ha nem kap este gyogyszert akkor ezerszer ebred, alig tud visszaaludni es hajnalban kel.

Egy eves mult de nem kap egesz 5ml nurofent csak 3at, de igy atalussza az ejszakat. Ebben a formaban es csak este meddig adhato huzamosabb ideig valtva panadollal?


2016. szept. 14. 09:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki többet. Azzal már a veséjét is érintheti a dolog és ha igen, nem azonnal fog kiderülni, hanem esetleg csak évek múlva.


Szóval a kérdésedre válaszolva, ma este már ne adj neki. Ha sír, vedd fel, függőleges helyzetben kicsit kevésbé fáj a fog. Egyszer elmúlik, a sírás pedig kevésbé káros, mint a vesekárosodás.

2016. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

Én egyet értek a kérdezővel mert én is szoktam adni a gyereknek nurofentől ha fáj valamiképpen vagy csak nyugtalan! Amúgy ami gyerekorvosunk akkor is javasolja ha gyulladt a torka mivel van benne gyulladáscsökkentő! Amúgy ti nem vesztek be gyógyszert ha fáj valaminek? Azt hogy tönkre teszi a veséjét ezt nem hiszem el akkor ennyivel a koraszülöttek még is halhatnának felnőttként mert annyi gyógyszert kaptak csecsemőként!

És miért kell mindenkit kritizálni? Itt mindig ez megy!

2016. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

A mi kilányunk nagyon megszenvedett minden fogával. Főleg ha egyszerre jöttek, hónapokig nyugtalan volt éjszaka. Ha kis ringatással visszaaludt, nem adtam semmit, de én is adtam neki fájdalomcsillapítót ha úgy éreztem, hogy szükség van rá. Pontosan nem emlékszem mit meddig adtam, de mi Algoflex baby-t használtunk, meg viburcol kúpot. Ezt a kúpot lehet egy nap többet is adni, de én csak mindig egyet adtam este.

Homeopátiás cucc, sokan vitatják a hatását, de nálunk mintha nyugodtabban aludt volna tőle. Egyszerre a kettőt sose adtam, és néha tartottam szünetet (1-2 napot)

Esetleg próbáld meg, nehogy tényleg baja legyen a fájdalomcsillapító huzamosabb használatától.

2016. szept. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

így én se adok neki gyógyszert. ha nagyon fáj, akkor kap ha semmi más nem segít. a nagy fiam fogzásra összesen 3x kapott fájdalomcsillapítót a szemfog piszok nehéz volt :)

kicsinek még nem kellett.


pár éve volt a híradóba, hogy anyuka esténként adott nurofent/panadolt a babának fogazásra hetekig, majd szegény picinek megadta magát a belsőszervei, meghalt :(

azt gondolom, hogy a fogzás túlélhető, gyógyszert meg ésszel adunk a gyerekeknek indokolt esetben.

próbáld ki inkább a homeopátiát

2016. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
39%
Talán nem releváns a hozzászólásom, ugyanis az én gyerkőceim még szopiztak a durván fogzós időszakukban. Sosem adtam Nekik fájdalomcsillapítót, viszont mindig megszoptattam, hiszen jó volt Nekik, dörzsölte az ínyüket a mellbimbó, az anyatej pedig picit csillapította a fájdalmukat. Ők is sűrűn keltek, én pedig mint egy engedelmes katonatiszt, szoptattam. Pedig hullafáradt voltam. Sőt, nem egyszer ültem éjjel az ágyon a hátamat a falnak döntve, mert a gyermekem üvöltött a fogfájástól, de a függőleges testhelyzetben nem feszített annyira az ínye. Szval az Ő jobb állapotáért hónapokra feláldoztam a saját kényelmemet. Szerintem ne légy túl kényelmes, hanem ringasd, sétálj vele, esetleg tologasd babakocsiban egy picit, hátha az is segít. Nekünk volt, hogy az jött be, vagy az éjszaka közepén magamra kötöttem kendőben, mert attól lenyugodott. Gyógyszert ezért sosem adtam.
2016. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%

25 oh igen, te egy szent vagy, hagyod szenvedni a saját gyerekedet, de te is ott virrasztasz mellette és nem alszol, mennyire jó anya vagy. A többi komment se volt semmi, de a tied vitte a prímet.

Adnék gyógyszert ha erős fájdalmai vannak, erre való a fájdalomcsillapító és ha adható csecsemőnek, akkor valószínűleg túl is fogja élni és nem károsodik tőle a veséje, meg semmije se.

Aki meg inkább hagyja szenvedni a gyereket, mert ősanya, vagy mittudomén, az jobb lett volna ha nem is szül. Az állatkinzást is büntetik már, akkor éppen a gyerekeddel miért kell csinálni?

2016. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom, hogy a válaszom 0%, de el tudom képzelni, hogy nem minden gyereknél megy egyszerűen a fogzás. Én sem szeretem a gyógyszereket, de ha egész éjjel ordít a fájdalomtól és csak ülve tud létezni, mert attól enyhül valamit a fájdalom, akkor természetesen beadom neki, és nem azért, mert nekem így könnyebb aludni, hanem azért, mert feleslegesen nem kell szenvedni, se a gyereknek, se az anyának. Én a saját magam esetében is ritkán nyúlok fájdalomcsillapítóhoz, de van olyan helyzet, amikor szükséges és szerintem ezt megtagadni, akár állattól, akár embertől ritka szemét dolog.
2016. szept. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
68%
Utolso valaszolo. A stilusoddal vannak nagy bajok.
2016. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28 felidegesitettem magam a válaszon, emiatt írtam is még egy kommentet, a véleményem attól még ugyanaz, de tény, hogy szebben is meg lehet fogalmazni.
2016. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!