Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap főztök, és megcsináln...

Hány nap főztök, és megcsinálni a házimunkátokat 6 hetes baba mellett?

Figyelt kérdés
*mennyire tudjatok megcsinálni a házimunkát?

2016. okt. 11. 00:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
74%

Hihetetlen olvasni, mennyi keserű, frusztrált nő van itt :))

Nekem három gyerekem van. Amit megtanultam, hogy ne itelkezzek mások felett, és ne higgyem, hogy mindent én tudok a legjobban.

Az elsovel nagyon nehéz volt, egész nap orditott, ölbe babazott. Hagytam, igen, hogy ölbe legyen, felvettem, ringattam, és lesz@rtam a háztartást. Nem gondoltam igenytelennek magam, mert akkor nem az volt a fő dolgom.

A másik kettő alombaba volt, ettek, aludtak. Mindenre vomt időm, amikor aludt mind a három gyerek. Volt szép tisztaság, minden kivasalva, minden nap másféle főtt étel.

Mind a két esetben ugyanolyan jó anya voltam, csak alkalmazkodtam a gyetekeimhez.

Ne foglalkozz senkivel, kérdező! Bízz az osztoneidben, és hallgass a szivedre. A legfontosabb, hogy ti a családban boldogok legyetek,minden más lényegtelen.

2016. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Aki a régi nagymamával érvelt, annak egyszerű a válasz: régen leitatták mákteával, régrn hagyták sítni, régen a nők nem dolgoztak, tehát a falubeli nők akiknek kevesebb volt a dolguk( a testvérek, rokonok főleg) átmentek segíteni.

Amíg a régenről semmot nem tudsz ne érvelgess vele!!

2016. okt. 11. 09:22
 23/36 A kérdező kommentje:

asszem egyesével válaszolok...

Szoptatás közben tudok netezni de nem tudok a tűzhely körül lenni..


aki ezzel támadott az itt le is írta magát.

Logika 0.


A másik valóban a nagymamák hagyták sírni a hasfájós gyereket...hú de szuper! Én nem hagyom.

Én rossz anyának tartom aki sírni hagyja.

Itthon vagyok h a GYEREKRE vigyázzak, e azért h a házimunkát megcsináljam, akkor egész éetemben itthon kellene lennem.

Álltalaban a gyereket 2 ember vállalja, az apuka pihentető 8 órás alvás után elmegy 8-12 órát dolgozni, utána lehetne babáznia vagy a házimunkában besegíteni....


Ja és régen tápszerre is emiatt szoktatták a babákat! mert nem volt idő 1-1,5 órákat szoptatni 2, 3 óránként...

2016. okt. 11. 09:29
 24/36 A kérdező kommentje:
Ja és el ne felejtsem, azt mondani h sokkal fontosabb számomra az h ott legyek a babám mellett ha neki szüksége van rám (mert ő megnő és később nem fog már engem hívni ha baj van) a házimunkát viszont egész életrmben top 10-esre meg fogom tudni csinálni.
2016. okt. 11. 09:42
 25/36 A kérdező kommentje:

és ezzel nem lehet elkapatni...

tanultam a csecsemökről és 1 éves koráig nem lehet elkényeztetni!

Az anyjára van szüksége és van olyan anya aki ezt megadja neki, és van olyan aki azt mondja h számomra fontosabb a háimunka...

attól h ott vagy a gyereked mellett mikor bajban van még nem kapatod el.

2016. okt. 11. 09:47
 26/36 A kérdező kommentje:

Kicsit eltérek a tárgytól:

Ezért tartom tudatlan paraszt országnak Magyarországot, mert a régi korban él...azt tartja jónak, mert láccatra nagyjából működött.

Más országokban a védőnő csinálja a házimunkát, vagy direkt erre a célra fizetett segítő.


Magyarország okos népe mindent jobban csinál és tud mint a tanult emberek, vagy mint a fejlett országok...ezért tart itt ahol most van

2016. okt. 11. 09:57
 27/36 A kérdező kommentje:
És a modern anyukák válaszát köszönöm!
2016. okt. 11. 09:58
 28/36 anonim ***** válasza:
43%
heti háromszor főzök kb, és heti egyszer takarítok. amikor alszik a kerti munkát csinálom. 4 hetes. mellette van egy nagyobb 2 éves is :) szerencsére nyugodt csajok, a nagyobb is önálló játékra lett szoktatva - persze rengeteget játszom vele, de el van egyedül abban a napi 1-2 órában mikor házimunkázom. a kistesót is már most erre szoktatjuk, amikor ébren van, az idő harmadában egyedül nézelődik, harmadában játszom vele vagy kézben van harmadában meg szopizik
2016. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
40%
"Régen a nők nem dolgoztak".Ja,mert te 6 hetes baba mellett dolgozol...
2016. okt. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

nálunkbaz éjszakai pocak fájás az ami igazából összezavarta a dolgokat...

remélem ha lesz kistesó azzal majd könnyebben megy majd 😊

2016. okt. 11. 10:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!