Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap főztök, és megcsináln...

Hány nap főztök, és megcsinálni a házimunkátokat 6 hetes baba mellett?

Figyelt kérdés
*mennyire tudjatok megcsinálni a házimunkát?

2016. okt. 11. 00:07
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Drága, ha tovább olvasnád a mondatot lehet meg is értenéd
2016. okt. 11. 10:51
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, mit kell ennyit pörögni ezen a háztartás-főzés dolgon. Nem bántás, de annyi fontosabb dolog van az életben. Mondjuk a baba és az anya :-)

Persze van egy minimum, nem esz meg minket a kosz, de műteni nem lehetne :-)


Nagyjából minden 2. nap főztem, takarítást főleg a férjem csinálta (nem, nem 14 óra bányászat után). Úgy kb 3 hónapos korában állt be a rendszer: egyik nap főzés, másik nap takarítás. Persze felmosás, söprés, konyha lényegében minden nap.

2016. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Általában mindig volt főtt kaja itthon, 2-3 naponta főztem. Amíg éjszakánként felkelt 2-3 óránként, addig napközben próbáltam kipihenni magam kb délig, azokban az időkben, amikor ő is aludt. Utána ki tudtam takarítani, meg tudtam főzni. De hozzá kell tennem, hogy az én kisfiam nagyon nyugodt kisbaba. A hasfájását kordában lehet tartani Colief és Infacol segítségével. Most, hogy már picivel nagyobb, többet van ébren. Vagy addig csinálom meg ezeket a dolgokat, amíg ő alszik, vagy viszem magammal pihenőszékben. Elvan addig, amíg én megcsinálom, amit szeretnék.
2016. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
83%

Igen, biztosan megy a főzök mosok takarítok dolog olyan babánál aki eszik, alszik, de nem a hasfájós babánál...

Én nem fogom sírni hagyni a gyermekem, ha arra van szüksége hogy öleljem, akkor ölelni fogom, egész nap, ha arra van szüksége hogy komfortszopizzon mert azzal megnyugszik és eltereli a figyelmét a fájdalomról, akkor komfortszopizni fog, és ha éjszaka nem tud aludni szegénykém mert küzd a pocak fajassal, akkor én vagyok az aki fent van vele és mindent megtesz azért hogy enyhítse a fájdalmát. Ha tudok akkor délután alszom amikor ő alszik. És szerencsére a férjem tisztában van vele, hogy nem a lábamat lógatom egész nap, és nem várja el hogy meleg étel legyen amikor haza jön.

2016. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

szerencsére az én férjem is így áll hozzá és ugye a szülést is látta...

El van szörnyedve azokon akik itt kommentelnek...férfi létére jobban elfogadja a "henyélést" mint azok az anyák akik itt kommenteltek.

számomra elborzasztó ezbaz erős előítélet.


a lényeg az h nem csak en küzdök ezzel a problémával :)


köszönöm a válaszokat! Jó babázást!

2016. okt. 11. 20:41
 36/36 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, sok "okos", "majdénmegmondomatutit" válaszoló. A kérdező csak felett egy kérdést. Egyszerűen csak válaszolni kellett volna rá és slussz. Egyébként nekem is csak kisebb házimunkákra van időm, főzni baba mellett egyáltalán nincs
2021. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!