Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett mit, mennyit...

Kisbaba mellett mit, mennyit és mikor tanultok?

Figyelt kérdés

Pl. Nyelvtanulás, OKJ, egyetem, főiskola (Milyen nyelv? Milyen szak?)

Naponta hány órát?

Alvásidőben? Este? Amikor játszik mellettetek?


2016. okt. 11. 09:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, ki hol él és milyen segítség adott a számára, de nem mindenki tudja összeszervezni a tanulást pl. a gyerkőc első 1-2 évével.

Mi vidéken lakunk, normális képzés csak másik városban elérhető, mert annak nem látom értelmét, hogy egy meglévő diploma mellett olyan OKJ-vel vagy tingli-tangli képzéssel bohóckodjak helyben, ami nem érdekel és semmi hasznát nem veszem. Van egy aktív korú, vezető beosztású, sok elfoglaltsággal rendelkező nagypapa a közelben, aki nem hadra fogható, anyósék messze laknak, férj munkája kiszámíthatatlan (sok esetben esti és hétvégi munkavégzést igényel), de imádja csinálni.

A gyerek 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, cumisüvegből pedig kínkeservesen akarta elfogadni a lefejt tejet (egy rövid betegségem miatt megtapasztaltuk, hogy mit jelent ez).

Fentiek mellett miért is vágtam volna bele egy suliba? Hogy legyen a gyerekemnek egy kialvatlan, állandóan ideges anyja, a férjemnek pedig egy hisztis felesége? Hogy amikor a férj ráér, akkor én állandóan lelépjek tanulni, előadásokra, vizsgázni?

Szerintem ez erősen körülményfüggő...

2016. okt. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
26%

Én programozni akarok megtanulni itthonról, online. Az a tervem hogy napi 1-2 órát szánok rá.

Viszont azt nem értem h akik egyetemet végeztek baba mellett azoknak hogyhogy elég 1-2 óra? Valaki azt írta h havi 2 nap elfoglatságot jelentett az egyetem?? WTF? Meg hogy egy vizsgára felkészülés pár óra?

Nem tudom ti milyen egyetemet végeztetek de én közgázt és egy komolyabb vizsgára való felkészülés úgy nézett ki h vizsga előtt kb 3-4 napig reggeltől estig (akár éjjel is) egyfolytában tanultam, csak enni és wc-zni keltem fel a könyv mellől, készültem a vizsgára, nem volt elég 1-2 óra. Gyerek mellett ez kivitelezhetetlen. Mondjuk ha van valakinek nagyszülői segítsége és fél napokra oda tudja adni a gyereket akkor talán, de nem újszülött mellett.

2016. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
40%

Azt írtam,hogy havi 2 napot voltam egyetemen (levelező tagozat,kontultációk tömbösítve).

Nyílván nem 1-2 órát készülök,hanem egy vizsga időben ennyi:

elmenni és hazaérni,amíg másnak kell a gyerekre vigyázni, az az 1-2 óra.

Nem gondoltam,hogy nehéz lesz értelmezni! A tanulás részére meg korábban válaszoltam,hogy halnalban és este szoktam.

2016. okt. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Jah és még valami! Akinek gyereke van,az nem tud 3-4 napot reggeltől estig tanulni. Annak más metodikát kell alkalmazni. Minden nap kell rá időt szánni,és nem vizsga előtt 3-4 nappal kell kezdeni,mert úgy qrva nehéz lesz!
2016. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
18%

Na gondolom pesti vagy vagy helyben van az egyetem ezért ket ora. En is vidéki vagyok, 1,5 ora Pest busszal plusz a metró kb. 20 perc. Es akkor még bent se voltam a suliban. Egy vidékinek ezt sokkal nehezebb kivitelezni. Nálunk a képzés (szinten levelező) havi egy het volt!

Nalam sem megy a napi 1-2 ora tanulással atbukdacsolok aztán jovan hozzáállás. 2-3 het kemény tanulás előzött meg 1-1 anatómia vagy biokemia vizsgát. Persze szak válogatja, biztos vannak egyszerűbbek.

2016. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
71%

Ne gondold,inkább kérdezd meg!

25 km-re van

2016. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
56%
25 km nem vészes, autóval fél ora. Na azert az kicsit mas.
2016. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!