Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem segít a kisbaba...

Másnak sem segít a kisbaba mellett a férje a házimunkában?

Figyelt kérdés
Ezerszer hallottam már, hogy a férj dolga a pénzkeresés, a nőé meg a gyereknevelés és a házimunka. Azt azért nem mondhatnám el, hogy ő tart el, a GYED-em több, mint a fizetése. Ha hazaér, ad enni a két kutyánknak, meglocsolja a növényeket. Hétvégén ő nyírja a füvet. Azt mondta, övé a kinti munka, enyém a benti. Szóval én főzök, mosok, takarítok. Nem várok el nagy dolgokat tőle, de jól esne, ha néha kiteregetne vagy kiporszívózna. Esetleg a tányérját elvinné a mosogatóig. Tényleg olyan nagy dolog ez?
2016. okt. 18. 12:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
Övé a munkahely és a kint munka ha itthon van. Bár két hetente jár haza...3 gyerek. De mikor itthon dolgozott sem vártam tőle el a benti munkát. De bármikor megcsinálta volna ha kérem.
2016. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon el van kényelmesedve sok mai nő. Mit csinálnál egy bányász férj mellett vagy ha még mindig 3 év katonaság lenne ? Megenne a kosz ? Ingyen cseléded már elköltözött. Ideje megemberelned magad. Egész nap otthon vagy. Nem hiszem el, hogy egész nap nem érsz rá a baba miatt. Azért nem hiszem, mert nálunk is van kisbaba. Több ismerősnél is. Férjed dolgozik munkahelyen és a kertben. Jóhogy már ne ő főzzön, mosson munka mellett.
2016. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
35%

"a GYED-em több, mint a fizetése"


OFF: erre vállaltatok gyereket? Grat!

2016. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
39%
Nem. De én ilyen mentalitású emberrel nem alapítottam családot. Te választottad és elfogadtad. Nem?
2016. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
Mi is panelban lakunk, így nincs kinti munka. Én csak annyit várok el tőle, hogy ne legyen trehány, ahogy az 5ös írja, vigye ki a tányért tálcát poharat, szennyest. Ezért régen szólnom kellett, szerencsére megváltozott e téren. Minden mást én csinálok. Havonta 1-2szer főz, néha megkértem hogy teregessen ki, de utálom ahogy csinálja, úgyhogy felhagytam vele :D illetve a tárolót, lomtalanítást, erkély takarítást ő csinálja. Munka előtt után a legtöbbször ő intézi a kutyát gyors sétára, de hosszabb sétára fárasztásra mi visszük a gyerekkel meg a barátnőmmel. Viszont ha vissza megyek majd dolgozni, akkor sok lesz ez szerintem, akkor többet fog segíteni.
2016. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Öööö, hát nekem nem segít, hanem részt vesz a férjem az itthoni munkában :) Az egy dolog, hogy a házimunka java részét én végzem, de nem azért, mert ő heverészik, hanem mert baromi sokat dolgozik sajnos, reggel hétkor megy el (ja, de ő viszi a nagyobbik gyereket suliba!), este hétkor ér haza. Örülnék, ha kevesebbet dolgozna, többet lenne itthon, de sajnos ilyen a munkája... De ha itthon van, ugyanúgy cserél pelenkát, és altatni is szokta a kisebbiket, ugyanis azt marhára nem mi döntjük el, ki altasson, hanem a gyerek :D 8 hónapos, és megvan a határozott elképzelése, hogy éppen kinek az altatását szeretné. Nyilván, ha valamelyikünk nincs itthon, az más, de ha mindketten itt vagyunk, akkor van lehetősége válogatni.

Hétvégén sokszor szokott a férjem is főzni, és a bevásárlást is van, hogy ő intézi egyedül (máskor meg én, hét közben apránként). Porszívózni nem szokott, azt mindig én csinálom reggelente. Mosni is én szoktam, mert azt sem áll semmiből betenni reggel, felkelés után, hétvégén általában nem is kell mosni, hétköznap mosok eleget.

Tányért mosogatóba tenni: na ez olyan, hogy mindketten elfelejtjük, aztán egymást piszkáljuk, hogy "nnna, betettem a tányérod a mosogatóba". Aztán ezen mindig röhögünk, hogy "oké, én meg betettem a TE tányérod a mosogatóba" :D

2016. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Régebben panelban éltünk, ott mindenben segített, akkor házasodtunk össze (3 éve). Azóta változott meg, mióta a kertes házba mentünk a testvérével. Ott már nem végezte a benti munkát, azt mondta van segítségem úgyis. Csakhogy azóta nincs és egyre trehányabb. Még a szennyest se mindig viszi ki, van, hogy csak valahol otthagyja a lakásban.
2016. okt. 18. 15:23
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ő is csinál mindent, amit én .Emeleten lakunk, "kinti" munka nincs. Mosogat, takarít, tereget, pelenkázik, fürdet, altat, amire szükség van. El vannak kényelmesedve a férfiak, amiért úgy gondolják, hogy egy családban férjnek lenni azt jelenti, hogy dolgoznak és hazamennek a rendre. Ez a "jó világ" elmúlt. A legtöbb nőnek igénye is van arra, hogy ne csak otthon legyen. Egy intelligens férfinak ez nem kérdés, nem segítség, hanem alapelv, hogy ő is megtesz otthon mindent, annak érdekében, hogy a feleségének legyen másra is ideje a háztartáson és a gyerekeken kívül. Ahogy én heti 2 napot el is megyek itthonról, mert el akarok menni. Tanulok, pihenek, stb. Gondolom le leszek pontozva, főleg a 47%-os rabszolgahajcsárok által, akik szerint a nőnek a tűzhely mellett a helye :) de ez van.
2016. okt. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

az enyém sem segít (max füvet nyír, meg az ingét ő vasalja), de én nem is várom el, őszintén szólva nálunk az ő fizetése nagyon sokszorosa a gyedemnek, de ez önmagában nem érdekelne..itt inkább arról van szó, hogy 110%ot kell bent nyújtania azért, hogy én mindennap felemelhessem a kagylót a pizzámért (nem teszem, de megtehetném - hála az ő fizetésének), és emiatt nem szeretném ha kelne éjjel mondjuk a picihez és fáradtan menne dolgozni, ahol kockáztatja a munkája eredményességét.

másrészt én egész nap a gyerekekkel vagyok oké, neki napi 1, max 2 óra ideje jut velük..nem akarom hogy azt mosogatással töltse....majd én a 12 órás nappali műszakból megoldom, addig a gyerekek játszanak, vagyok én velük úgy is eleget...ő meg foglalkozzon velük ha hazaér, ne a házimunkával.


de hozzáteszem, ha megkérném, azért nagy duzzogva de megcsinálna bármit. ez fontos! a tudat, hogy számíthatok rá. még ha nem is kérném sose hogy ő mosogasson. ha ez hiányzik nálatok, na az baj.

2016. okt. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Soha nem teregetett a ferjem hazassagunk husz eve alatt. Nem ez a fokmeroje, hogy lusta vagy sem.

Nem tud fozni sem.

Viszont bevasarol, porszivozik stb. Harom gyerek van.

Neked kisse fura az a mondatod, hogy jo volt egyutt elni a sogornovel.

Ennyire leterhel a hazimunka?

2016. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!