Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak sem segít a kisbaba...

Másnak sem segít a kisbaba mellett a férje a házimunkában?

Figyelt kérdés
Ezerszer hallottam már, hogy a férj dolga a pénzkeresés, a nőé meg a gyereknevelés és a házimunka. Azt azért nem mondhatnám el, hogy ő tart el, a GYED-em több, mint a fizetése. Ha hazaér, ad enni a két kutyánknak, meglocsolja a növényeket. Hétvégén ő nyírja a füvet. Azt mondta, övé a kinti munka, enyém a benti. Szóval én főzök, mosok, takarítok. Nem várok el nagy dolgokat tőle, de jól esne, ha néha kiteregetne vagy kiporszívózna. Esetleg a tányérját elvinné a mosogatóig. Tényleg olyan nagy dolog ez?
2016. okt. 18. 12:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
15%
Otthon vagy nehogymár ne tudd ezeket megcsinálni. Én a fűnyírást is megcsinálom pontosan azért h a családdal együtt legyünk és ne a munkáról szóljon a hétvége. a házimunka meg nehogymár ne menjen. Ő dolgozik, te otthon vagy. Nem nyalatom ki a seggem, mert gyereket nevelek itthon. Majd ha visszamegyek dolgozni változik a felállás, de addig nem volna bőr a képemen befogni házimunkázni úgy, hogy itthon vagyok egész nap.
2016. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ha hazaér a munkából sosem várom el, hogy a házimunkát csinálja. Foglalkozzon a gyerekkel, vagy menjünk el együtt sétálni.

De hogy kell ezt elképzelni? Apa hazajön a munkahelyéről és nekiáll mosni, főzni, takarítani, te pedig ülsz és nézed?

2016. okt. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem, úgy képzeltem el, hogy amikor hazaér, nemcsak bevágódik a TV elé, majd számítógépezik, hanem odajön hozzám a konyhába és segít mosogatni, letörölni a pultot, vagy kivinni a szemetet. Esetleg megágyazik egyedül, és nem nekem szól, hogy menjek be megágyazni, mert ő lassan menne aludni.
2016. okt. 20. 15:33
 24/26 anonim ***** válasza:
Jó, hát az ilyen helyzetekre legyél határozott. Pl ha szólna h ágyazzak mert ő aludna, megmondanám, hogy van 2 kezed, csináld meg, én nekem még el kell mosogatnom. Vagy ha gépezik, szívem gyere, légyszíves vidd ki a szemetet, én megyek wct pucolni. Pl. Csak mert aki ennyire el van kényelmesedve, hogy megágyazni se tud, annak az lenne a válasza, hogy azt utána is megtudod csinálni. Nem, ennyit legyen hajlandó megtenni. És mond neki, hogy foglalkozzon a gyerekkel, mert te most nem tudsz rá figyelni.
2016. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
21%
Elvarod, hogy mosogasson, mikozben GYED-en vagy;) ritka lusta vagy.
2016. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
63%
Jézusom... Mi amikor összeköltöztünk, valahogy "törvénybe iktattuk", hogy reggel én ágyazok, este ő :D És ez így maradt akkor is, amikor itthon maradtam babázni. Hú, de nem bírom az olyan pasikat, mint a te férjed, aki férjként, apaként is úgy él, mint egy elkényeztetett kamaszfiú, akinek anyuci mindent a popója alá tesz, és még csak annyit sem vakkant oda, hogy köszönöm. Csak neki már te lettél az anyucija. Mellőlem az ilyen visítva menekülne, mert én kiosztanám az otthoni munkát neki is ugyanúgy.
2016. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!