Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap főztök a pici...

Minden nap főztök a pici mellett? Hogy utasítsam ezt vissza finoman?

Figyelt kérdés

A lányom 7 hónapos. Sosem volt sírós baba, de mindig volt mellette több segítségem, így heti 1-2 főzést simán megoldok. Pl. ma is megszállt a konyhatündér, háromfogásos ebédet főztem. De tegnap az ágyból sem volt kedvem kikelni, szóval pizzát rendeltem. Előtte egész nap vásárolgattunk a picivel és a barátnőimmel, közben éttermeztünk és kávézóban ettünk. Tehát elég változatos, hogy mikor hogy csinálom a dolgot.


Viszont megtudta a mamám, hogy nem szoktam főzni mindig és a fejébe vette, hogy akkor ő főz nekünk is minden nap... Én ezt nem szeretném, meg is akartam neki mondani, de anyukám azt mondta, hogy megsértődne és fogadjam el, maximum lefagyasztom, vagy odaadom a kutyáknak. De most komolyan azért keljen hajnalban a 60+os nagymamám, hogy kutyakaját főzzön?...


Nem szeretném megbántani, vitát sem szeretnék ebből, de nekünk ez felesleges lenne.


2016. okt. 26. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%
10, nem a nem főzés a problémás. Inkább, ha 7 hónapos mellett nem bír kikelni az ágyból, miközben azt a gyereket el kell látni. Ez nem mártíromság, hanem az anyaság ezzel jár, hogy gondoskodom a gyerekemről. Plusz napirend hiánya, egész nap a babakocsiba szorított gyerek, mert anyuci vásárol... Ez mind gáz. Nem az, hogy nem főz. Azt ki nem szarja le. Mondjuk a többi se érdekel.
2016. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem főzök minden nap, mondjuk 7 napból 4-5 nap főzök , a többi nap az előző napi maradékot esszük ha van, esetleg rendelek vagy elmegyünk valahova kajálni. Na de azért az, hogy hetente 1 vagy 2 főzést tudsz "megoldani" úgy, hogy még segítséged van nagyfokú szerencsétlenségre vall.
2016. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Na azért álljunk már meg!

Hogy jön itt bárki ahhoz, hogy ISMERETLENÜL pocsék feleségnek, anyának hívjon???

Miért, neked sosincs olyan napod, hogy fáradt vagy és legszívesebben egész nap az ágyban lustálkodnál?

Engedtessék már meg, hogy azt csináljak, amit szeretnék.

Ez nem azt jelenti, hogy a lányommal nem foglalkozok és kakis pelusban sír egész nap az ágyában, mert én éppen sorozatot nézek, vagy alszok. Csak nem sminkelek órák hosszat, nem rohangálok magassarkúban a belvárosban, hanem inkább itthon vagyunk kényelmesen, nyugiban.

De igen, nagyon rossz feleség és anya vagyok ezért.


Igen, a kicsi 3 hónapos kora helyett tápszer helyett pizzát kap minden etetéskor.

2016. okt. 26. 16:02
 14/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell felhaborodni, bar a rossz anya duma tenyleg durva.


Bar az is amit te csinalsz. Egy 7 honapos mellett , segitseggel heti 1-2 alkalommal tudsz fozni ??

Akkor a tobbi 5-6 alkalommal mit esztek ?

2016. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A férjem alapból nem eszik itthon hétköznap, az irodája melletti étterembe jár ebédelni. Van, hogy arra sétálunk mi is a picivel és akkor hármasban ebédelünk.

Máskor a barátnőimmel elmegyünk ebédelni, vagy anyukámmal.

Vasárnaponként anyósomékkal van családi ebéd.


Elhihetitek, hogy nem azon az 1-2 napon eszünk csak rendes ételt.

2016. okt. 26. 16:15
 16/22 anonim ***** válasza:
52%

Napirend kérdése mi fér bele :)

Nálunk 3 (lassan 5 gyerek mellett) a 2 naponta főzés mindig megvan, de embere/ gyereke válogatja ki mennyire igényli a minden napi főtt ételt.Számomra fontos, hogy az ebéd minden nap az legyen.Mondjuk én soha nem "mertem" a bolti baby ételt adni, nagyiktól, dédnagyiktól kaptunk zöldseget, gyumolcsot, csirket es en csinaltam nekik a kajat, akkor kb minden nap foztem, igy most a 2 napi nem is tunik soknak :)

A kérdésed masik felere, neked kell ismerni a nagyid, hogy hogy nem bantod meg. En orulok ha jon es hoz valami finomat, mondjuk nekunk nagyon jo a kapcsolatunk, nem sertodne meg ilyen butasagokon.

2016. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

nőjj fel. Azért csinálja ezt a nagyanyád mert eddig is engedted neki hogy kinyalja a feneked. Mondd meg neki és kész

Én minden nap főzök, mert sajnos nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy eljárjak ebédelgetni méshová. De mivel két napra főzök, így nincs minden nap kotyvasztás a konyhában. A nagy kap meleg kaját az oviban, a férjem kihordóstól rendeli, este általában hideget eszünk, vagy amit ebédre főztem, abból.

2016. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
44%

amúgy te magad írtad le ezeket.

egy anya nem csinál ilyet, teljesen egyet értek a 11. válaszolóval.

egy gyereknem is van élete, nem az hogy egésznap plázázzon, vagy éttermezzen.

persze egyszer egyszer oké. de ahogy Te leírod, én úgy gondolom hogy az nem jó egy gyereknek.

2016. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Akkor még szerencse, hogy nem neked kell eldönteni, mi a jó neki és mi nem.

Pár napunkat írtam le, ti ebből kikövetkeztettétek, hogy tuti nem foglalkozok vele, egész nap a babakocsiban ül és hasonlók... Ez vicc, komolyan. :D

2016. okt. 27. 13:35
 20/22 anonim ***** válasza:

Lekopott már a barnaság a gyerek arcáról, amit tavasszal már beszerzett az ebédelések alatt?

Végül befért a stokke a lakótelepi liftbe,

vagy maradtatok a polgári lakásban, hogy ne kelljen lemondani a megszokott fodrászról?

És a gyerek behozta már a lemaradást, amit a babakocsiban való állandó ücsörgés okozott?

2016. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!