Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap főztök a pici...

Minden nap főztök a pici mellett? Hogy utasítsam ezt vissza finoman?

Figyelt kérdés

A lányom 7 hónapos. Sosem volt sírós baba, de mindig volt mellette több segítségem, így heti 1-2 főzést simán megoldok. Pl. ma is megszállt a konyhatündér, háromfogásos ebédet főztem. De tegnap az ágyból sem volt kedvem kikelni, szóval pizzát rendeltem. Előtte egész nap vásárolgattunk a picivel és a barátnőimmel, közben éttermeztünk és kávézóban ettünk. Tehát elég változatos, hogy mikor hogy csinálom a dolgot.


Viszont megtudta a mamám, hogy nem szoktam főzni mindig és a fejébe vette, hogy akkor ő főz nekünk is minden nap... Én ezt nem szeretném, meg is akartam neki mondani, de anyukám azt mondta, hogy megsértődne és fogadjam el, maximum lefagyasztom, vagy odaadom a kutyáknak. De most komolyan azért keljen hajnalban a 60+os nagymamám, hogy kutyakaját főzzön?...


Nem szeretném megbántani, vitát sem szeretnék ebből, de nekünk ez felesleges lenne.


2016. okt. 26. 13:36
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz? :)


Mi barnulni leginkább a nyaraláson szoktunk, nem az ebédelések alatt.

Kertes házunk van, sosem volt lakásunk.

Köszi a kérdést, a lányunk egyáltalán nincs lemaradva semmiben. Sőt, nagyon ügyes baba. :)

2016. okt. 27. 22:03
 22/22 anonim válasza:

Jézusom, még jó, hogy nem jött a rögtönítélő bíróság szegény Kérdezőért... :D

Akkor én is jó sz..r feleség, meg anya vagyok, mivel nálunk van, hogy egy hét is eltelik úgy, hogy nem főzök. De ha ettől függ, hogy valaki milyen ember, akkor vállalom, én biztosan borzalmas vagyok.


Kérdezőnek:

Szerintem a legtisztább az lenne, ha leülnél vele ezt megbeszélni. Hiszen gondolom ő is elfárad azért, feleslegesen ne dolgozzon pluszban.

Vagy kössetek kompromisszumot, hogy heti 1x főzzön és elmentek hozzájuk ebédelni a kicsivel, legalább unokázhat ő is.

Sok sikert! :)

2016. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!