Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az orvos antibiotikumot...

Ha az orvos antibiotikumot ir, es nem adom be, abbol lehet problema? Marmint veszelyeztetem?

Figyelt kérdés
Csak elmeleti a kerdes.
2016. nov. 27. 22:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Erdekes itt minden masodik embernek diplomàja van mègis itt kerdez, de szerintem menj, akkor másik orvoshoz veluk. Bar nalunk a gyerekorvos csak ugy nem ìr fel ilyen erős gyógyszert! :) az èn fiamnak egyszer ìrt fel (3napig kellett adnom neki) es 4 eves a fiam. Szerintem orvos fuggo is!
2016. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Sok egyebkent a diplomas ember, szinte minden volt osztalytarsam foiskolara ment.

De latod, hiaba a diplomam, itt kerdezek, mert tobb mint 10 eve nem elek otthon, nem tudom mi a rendszer. Pl anno nem volt szabad orvosvalasztas.

2016. nov. 28. 00:13
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Linkelj már be pár kérdést, ami arról szól, hogy a dokik folyamatosan antibiotikumot adnak. Vírust nem tenyésztenek ki torokváladékból, ez marhaság.

Egyébként fölösleges minden torokgyulladás, felső légúti fertőzés esetén kenetet venni, és antibiotikum-rezisztenciára, mifenére vizsgáltatni, nincs az az egészségbiztosítási rendszer, amelyik ezt megfinanszírozná.

Csecsemőgondozó tapasztalat nem egyenlő az orvosi diplomával, de felőlem mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar, az ő felelőssége.

2016. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__betegs..


Ma esti kerdes, nem kellett sokat lapozni.


Mar megbocsass de nem csecsemoapolo vagyok.

Ismered a diplomas apolo szakot? Megjegyzem, 600 oldalas orvosi sebeszet konyvet kellett bevagnunk, es orvosi anatomiat ...

2016. nov. 28. 00:24
 15/21 anonim ***** válasza:

A mi dokink nagyon jól együttműködő ezen a téren.

Sorszor csináljuk úgy, hogy megnézi a beteg gyereket, azt mondja, hogy jó eséllyel meggyógyul (pl. gyulladt a füle), de nem biztos.

Ilyenkor felír egy antibiotikum receptet, amit nem kell kiváltanunk. Figyeljük otthon a gyerek állapotát, és ha pl. romlik, vagy visszalázadodna láztalan nap után (felülfertőződés jele) akkor kell csak kiváltani.

Van, hogy ezt könnyű eldöntenem, de ha nem, akkor felhívhatom, vagy sms a hétvégén, hogy mi legyen...


Szóval ilyen együttműködés is van, azt nem tudom hogy diploma kell-e hozzá, minden esetre az igen, hogy értsük, hogyan működnek az antibiotikumok, meg hogy az orvossal megbízzunk egymásban.


A legkisebb gyerekem még sosem kapott vagy talán egyszer (4,5éves), a két nagyobbnál egy kezemen meg tudom számolni hányszor. És már jó néhány receptet kidobtam...

2016. nov. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
Mi is külföldön élünk. Itt valóban csak vegszukseg esetén adnak antibiotikumot. Megfazas és hasonlók esetében kizart. Gyógyszerként paracetamol, súlyosabb esetben ibuprofen a megoldás. Itt nincs is külön gyerekorvos, a gyerek a sima háziorvoshoz jár. Gyermekorvoshoz akkor kerül, ha a háziorvos úgy látja szükségesnek, szakorvosra van szükség. A gyerekek mégsem betegek, legalábbis a felső légúti probléma nagyon ritka. Mondjuk itt télen se látni sapkát, vagy sálat, max az egészen piciken. Esőben, szélben is kint vannak, mozognak, sok zöldséget és gyümölcsöt esznek.
2016. nov. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Akkor nekem óriási szerencsém van a gyerekorvossal. Egy öreg bácsi volt (őhozzá is úgy mentünk át, nem körzeti). Kb a fiam 1,5 éves korában meghalt. Majdnem 1 évig volt helyettesítő orvos, mire lett állandó. Aki a végleges lett, egy harmincas kisgyerekes anyuka, aki nagyon bájos, kedves, ért a gyerekekhez. Egyik orvos sem (volt) antibiotikum párti.

1x kapott fiam Aktil Duo-t, amitől kiütéses lett, azóta még jobban kerüljük. Szerencsére nem erőlteti a doktornéni, pedig tavasszal ősszel sokszor járunk nála köhögés-orrfolyással. És a füle is sokszor begyullad, arra sem antibiotikumot kap.


Ezek szerint szerencsénk van a gyerekorvosokkal.

2016. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%

"Ismered a diplomas apolo szakot?"


Igen, tanítottam is őket. Ne vessük össze a sebészeti és az anatómia anyagot az orvosival, nem érdemes.:-)

Amit belinkeltél, az EGY kérdés. Ebből szűrted le, hogy Magyarországon ez az általános?:-)

2016. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nekünk is jó hatvanas doktornénink van és egy kezemen meg tudom számolni hányszor írt fel antibiotikumot a lassan 4 éves gyerekemnek. De mindegyik megalapozott volt! pl húgyúti fertőzés, fülgyulladás, vagy bakterológiás felülfertőzés. Szóval szerintem egyáltalán nem jellemző ez, ismerősi körömben sem (akik más orvosokhoz járnak)
2016. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, nem írnak feleslegesen antibiotikumot. Eddigi életem során kB 15 antibiotikum kúrám volt, ebből 7 tüszős mandula, 4 bölcsesség fog, 4 fülgyulladas miatt, és ebből mind indokolt volt, meggyógyitott az antibiotikum. Egyetlen egyszer írtak fel akkor is, mikor nem kellett volna és rosszabb lett az állapotom, de talán szakorvoshoz kellett volna mennem és nem egy futoszalag-szerűen dolgozó háziorvoshoz.

A kisfiam egy éves korában beteg lett, lázas és taknyos. Nem kaptunk antibiotikumot. Egy hét múlva se javult, így mégis felírta az orvos. Itteni gyerekdokik valóban tapasztalatra építenek, vagyis: gyakoribb a vírusos betegség, tehát az alap az, hogy nem írnak antibiotikumot, csak akkor, ha a tüneti kezelés nem válik be. Ez így kB olcsóbb is, mert nem terhelik a labort mintákkal.


Egyébként. 10 éve is szabad orvosválasztas volt Magyarországon, ahogy jelenleg is.

2016. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!