Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti egyedül hagynátok az...

Ti egyedül hagynátok az apjával egy 7 hónapos babát éjszakára?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz egy 2 napos születésnapi bulija barátnőmnek vidéken.Pénteken délelőtt mennénk, szombaton délután jönnénk. Nem tudom, hogy bevállaljam-e. 7 hónapos lesz akkor. Nem olyankor van a szeparációs szorongás? Ti mennétek?

2017. jan. 12. 14:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Nos, épeszű nő csak vele azonos érzelmi és értelmi szinten lévő férfivel vállal gyereket, ez pedig feltételezi, hogy az a férfi semmivel sem kevesebb szülő, mint a nő, így igen, ott hagynám vele éjszakára. Sőt, nappallá is. Nem, nem hivogatnam felpercenkent és nem jutna eszembe részletes hazpsznalati utasítás se írni a saját gyerekehez
2017. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
Mi 6 honapos korukban hagytuk eloszor az ikreinket a nagyival 1 napra, m eskuvore voltunk hivatalosak. Semmi gond nem volt. Utana 9 honaposak voltak, amikor uzleti utra kellett mennem 5 napra es a parom vigyazott rajuk. akkor sem volt semmi gond...
2017. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%
Az én gyermekeim 7 hónapos korukban még sokat szopiztak, én nem hagytam volna Őket a férjemmel egy éjszakára sem. Pedig a férjem mindent flottul megold körülöttük. Egy anyatejes babával azért körülményesebb.
2017. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

7 hónaposan a kislányom még csak épphogy kóstolgatott ételeket, amúgy anyatejes volt, cumisüveget el se fogadott, úgyhogy nem.

Tápszeres babát én a férjemmel simán otthon tudtam volna hagyni, ha kell, ő tökéletesen képes ellátni a lányunkat, rengeteget foglalkozik vele. Más kérdés, hogy 7 hónaposan én még nem bírtam volna szerintem elszakadni tőle ennyi időre. 1 éves múlt, mikor először anyukámra hagytuk úgy, hogy délelőtt elmentünk egy esküvőre, és másnap dél körül értünk haza, akkor is minden bajom volt, hogy ott kell hagyni, de nem volt végülis semmi gond.

Ha neked nem gáz maga az elválás, tápszeres a baba, és apa képes ellátni, akkor menj. Viszont érdemes előtte egy tesztéjszakát csinálni úgy, hogy a közelben vagy, ne élesben derüljön ki, hogy nem megy a dolog.

2017. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

De most hol itt a kérdés??? Te tudod a legjobban, hogy a baba jól elvan-e az apukájával hosszabb távon, - mondjuk szoktak nélküled sétálni, órákon át, fél napot nélküled eltölteni. Ha így van, akkor megoldja ugyanúgy éjszaka is.


Az apja van olyan fontos a babának a kötődés szempontjából, mint te. Szóval mi az, hogy az apával -- EGYEDÜL (sic!) hagyni??? Ha az apjával van, akkor nincs egyedül hagyva, ez nem logikus? Vagy az apja valami fogyatékos gyépés aki nem tud ellátni egy gyereket?? Amíg az egyik szerető szülője (vagy megszokott gondozója) vele van, addig nem alap, hogy annak a gyereknek szeparációs szorongása legyen.


Ha meg a baba tejcsizik, akkor fejj le neki tejet, tedd egy cumisüvegbe. Hét hónaposan simán át lehet vészelni ilyen eseteket hozzátáplálással is.

2017. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
25%

15, azt leszámítva, hogy láthatóan halvány segédfogalmad nincs, hogy a szepa élettani jelenség, igazad van, az apa is teljes értékű szülő normál esetben.


Mondjuk ilyenért nem hagytam volna otthon ennyi idősen. Kórház miatt ugyanakkor kellett, nem volt gond.

2017. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
15: az enyém nem fogadta el a cumisüveget pl. Emellett 6 hónapos koráig anyatejes volt, akkor kezdtem hozzátáplálni. 7 hónaposan nem evett még annyit és főleg nem annyi félét, hogy 2 napig lehessen más kajával etetni. Továbbá, van, aki nem tud fejni, mert épp annyi teje van, amennyi elég. Szóval anyatejes babával a helyzet némileg bonyolultabb, mint gondolod.
2017. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem ertem azokat akik azt irjak,hogy nem hagynak az apara a gyereket.miert?o is epp olyan szuloje mint az anyuka.oke,szoptatni nem tud,de gyanitom a kerdezo babaja is tapszeres.

Es akkor sokan itt panaszkodnak,hogy apuka semmit nem segit.hat hogy segithetne mar,ha anyuka nem bizik benne es fel orara sem hagyna ra a gyereket.

Szepa meg marha egyszeruen elkerulheto,nem kell a gyerek mellett lenjie az anyanak 0-24ben.erdekes nekem egyik gyerekem sem volt ilyen.meg az sem akit 2,5 eves koraig szoptattam.siman rahagytam oket apukara,mamakra.mar az elejetol.igy szocializalodott a gyerek mar eleg koran.ettol meg en vagyom anyja,a nagyok is barmi bajuk van hozzam jonnek eloszor.nagyon jo a kapcsolatunk pedig kicsi koruktol(ercsd,szuletesuktol kezdve) ra-ra lettek hagyva masra.akar bevasarooni mentunk,akar kikapcsolodni,akar ugyet intezni.

Persze a mai szuperanyak......martirkodas az egesz.

Kedves kerdezo.nyugodtan hagyd ra apukara a picit.jot fog tenni mindkettojuknek.de azert elotte is hagyd otthon oket par orara,fel napra ;)

2017. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Mivel szoptattam akkor még éjszaka is, nem hagytam volna otthon egy szülinap miatt. Mondjuk emiatt akkor se mentem volna el éjszakára, ha nem szoptattam volna.

Ha viszont pl. kórházba kellett volna mennem vagy ilyesmi, akkor nyilván egyedül hagytam volna az apjával.

2017. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
Igen simán.. Főleg, hogy tápszeres volt..
2017. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!