Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős kora után...

A baba mennyi idős kora után terveztek kistesót? Mi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés

2017. febr. 23. 06:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

A gyereknek a minél kisebb a jobb, a szülőknek a minél több...


Nekünk nem lesz több gyerekünk, de azt mondom, most 4 éves a fiam, ha szeretnénk, most lenne ideális. Már elég "nagy" de azért még nem annyira.


Minden szülőnek más az ingerküszöbe. Ahogy a gyereklétszámon is látszik. Valakik 1 gyerekkel boldogok, valakik 4-gyel. Erre nincs szabály, mert mndenki más.

Én el nem tudom képzelni, hogy több gyerekem legyen, nincs segítség, kikészülnék. Nem bírnám. Barátnőm gyerekei 3, 2 évesek és 3 hónapos. Ő bírja, nem sok segítsége van, de ők így boldogok.

Egy másik barátnőmnél 7 év a korkülönbség, más neműek, és nagyon jó tesók (12 és 5 évesek).



Szóval ez nagyon egyén függő, vállaljatok úgy, ahogy NEKTEK a legideálisabb.

2017. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A fiam és a lányom között 7 év van, imádják egymást. A fiam most 7,5 éves elsős, a lányom 6,5 hónapos. Nincs testvér-féltékenység, nincs dackorszakos 2 éves, nem kell kettőt pelusozni, nem félti a nagy a játékait, sőt ő adja oda az autóit, labdáit a kicsinek. A nagy már önálló és köszöni szépen, nagyon jól eljátszik a kishúgával. A kicsi is rajong érte, állandóan megy utána, bújik.

Nekünk így jó. Igaz, szerettünk volna harmadikat is, de a korom miatt azt már kis korkülönbséggel (35 leszek), de félek tőle, így most nekünk ez a helyzet ideális. Hát majd meglátjuk...

2017. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagy és kicsi között 4 év. Harmadikat kb azonnal terveztük,de műtétem lesz áprilisban,amikor a pici 6hós lesz így most nem vagyunk rajta. Köztük már nem mennék vissza dolgozni,ezért akarjuk hamar,hogy utána ne kelljen már eljönnöm,beálljak végleg valahová dolgozni
2017. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én a 8-assal értek egyet. Nem biztos, hogy annyira jó, ha ebben csak a gyerekek (látszólagos) érdeke érvényesül. Ebből lesz az, amire már annyi példát láttam, hogy van köztük 2 év, mert milyen jó a kis korkülönbség, aztán ölik egymást, anyának meg kihullik a haja.

Nálunk 6 év lesz. Azért, mert ÉN nem akarok kettészakadni, nem akarom, hogy valamelyik folyton visítson, hogy állandó lelkiismeret-furdalásom legyen, mert amíg az egyikkel foglalkozom, a másikkal nem tudok. Nem állítom, hogy mindenhol ez van, de a saját környezetemben pont ilyeneket látok. Felöltözteti a kicsit, azt leteszi, hogy öltöztesse a nagyot, addig a kicsi ordít, anyáról szakad a víz, ideges stb. ÉN szeretnék nyugodtan babázni, nem megőrülni. Nem vagyok abban olyan biztos, hogy ekkora különbséggel nem tudnak játszani, de ha nem tudnak, majd játszanak a barátaikkal.

2017. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte napra pontosan 2 év lesz a gyerekek között, mi így szerettük volna. Semmiképp nem akartam a kettő között visszamenni dolgozni, nekünk ugy jobb, ha egyben "letudjuk" a kisbabás korszakot:) sztem a gyerekeknek is jo lesz igy, majd kiderül ha meg lesz a kicsi is.
2017. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte napra pontosan 5 év.(március 12 és 13 :) ) Minden ember más, én nem bírnám két picivel. Nekünk így ideális és tökéletes. :)
2017. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!