Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mikor szokták meg a...

Nálatok mikor szokták meg a nagyszülők a gyerek nevét?

Figyelt kérdés
Nálatok is volt problémázás? Mi megkaptuk, hogy nem hajlandóak a nevén hívni, mert feltűnősködő divatnév, és különben is csúnya, a gyerek majd szégyelleni fogja a nevét. Nagyon rosszulesik a viselkedésük.
2017. febr. 27. 16:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%
Amilyen neveket adnak manapság (Kiara, Lorena, Leila, Mia, Amira, Benett, Noel, stb.), nem is csodálom, hogy tiltakoznak a nagyszülők. Valóban jobb az Erzsi, Sanyi is ezeknél.
2017. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Változó hogy szólítják, általában manónak, kislánynak, vagy Lujzának/Lujzinak. A neve pedig Karina.
2017. febr. 27. 17:47
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

Apósom 3 évig "kisgyereknek" szólította a fiamat, pedig a másik 7 unokának volt neve. :) Mostanra végre rááll a szája, nem piszkáltam miatta, tudom, hogy fura név, reméltem, hogy megszokja. Igaz, soha nem szólt be miatta.

A Karina meg szerintem gyönyörű név! :)

2017. febr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%
Az en lanyomat sem hivja a neven az anyosom. "Husom" "dragam" "kincsem" ilyeneknek hivja, de a neven nem. Az aposom meg ugy hivta 1 evesen, hogy "hisztis p.na" na onnantol kezdve en befejeztem a kommunikalast vele. Amennyit muszaj, annyit beszelunk, de engem hagYjon beken. Ez volt az utolso csepp a poharban. Elotte ki akarta torni a macskam nyakat, az ocsemet es a noveremet szidta, ugyhogy meg vagyok aldva vele. En mar egyaltalan nem foglalkozom egyikkel sem, vegleg elastak maguk nalam. Nem is probaltam veluk megertetni, hogy hivjak a neven, ha ennyi nem telik toluk az az o bajuk. Nem csak engem fognak elmarni maguk mellol, de az unokajukat is.
2017. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Ennyivel fontosabb egy nev , mint a kapcsolatuk veletek? Megvannak huzatva.. komolyan egyes nagyszulok nem kepesek kicsit tul lepni azon h 2017 van. Nem 1950-1960... :/

Nalunk " elfogadták"

Daniella (4) Ervin (2)

2017. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Gyönyörű neve van!

Nem értem mi bajuk vele,szerintem sokkal szebb mint egy csomó ma divatos név!

2017. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Karina...

Ez egy tök átlagos, könnyen kimondható név, nem is feltűnősködő, én a kérdés alapján vmi sokkal rosszabbra számítottam.

Bár akkor sem kéne ezt csinálniuk.


Nekem a kicsi Tamina. Sose ismertem még én se senkit ezzel a névvel, nemhogy ők, mégsincs ilyen probléma.

A nagyot Noéminek hívják. Anyámnak mikor terhes voltam anno és mondtam a választásom, neki először nem tetszett. De hamar elfogadta.

2017. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem se nem cifra se nem kimondhatatlan, és mégis egyfolytában azt kapom hogy milyen csúnya és csak bántani fogják. Tudom, hogy nem kellene hogy érdekeljen, csak fáj, hogy a saját szüleim ezeket mondják, az egyetlen unokájuk nevére.
2017. febr. 27. 19:07
 19/21 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt nem tudom elképzelni, hogy napi kapcsolatban legyek velük úgy hogy nem szólítják a nevén a gyereket. Gondolom másban is nehéz esetek, ha már ilyen buták h nem fogják fel h te ezt a nevet adtad a gyereknek és kész, fogadják el ahelyett h pokollá tennék az életeteket.

Nagyon komolyan beszélgess el velük erről, és ne hagyd magad, ne vedd félvállról a dolgot!

2017. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem lennenk napi kapcsolatban...

Az enyemek Nora es Noemi az elejen nem tetszett nekik,de ez a mi dontesunk pont

2017. febr. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!