Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnát...

Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnátok? Mindenki véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Mivel a férjemről és az anyámról van szó, nem tudom objektíven kezelni a dolgot, ezért érdekelne a Ti véleményetek.

Babánk 10 hónapos, egy városban lakunk az anyámmal és az anyósommal is. Hétvégenként járunk hozzájuk, egyik nap egyik, másik nap másik nagymamához, ez eddig okés. Az anyósom kb. egy héten 1x jön a gyerekhez, anyám pedig kb. minden második nap, pl. hétfő szerda péntek. az a gond, hogy ezt a férjem sokallja. Anyukám nagyon szereti a babánkat, neki Ő az első unoka, míg anyósomnak az 5. Mindig szól, hogy mikor jönne, alkalmazkodik, és fél óránál, óránál többet nem marad. Ha délután nem vagyunk otthon, akkor este, fürdésre jön le, az igaz, hogyha eltökéli, akkor mindig próbálja úgy "igazítani" a dolgokat, hogy lejöhessen. Én nem érzem Őt "soknak", vagy tolakodónak, de lehet, hogyha ugyanez a szitu lenne az anyósommal, én is úgy gondolkodnék, ahogy a férjem.

Szerintetek hogy lehetne megtalálni az arany középutat? Egyáltalán mi az aranyközép út ebben a helyzetben? Anyámat sem akarom megbántani, nem akarom kerek-perec megmondani neki, hogy jöjjön ritkábban, de az sem állapot, hogy a férjem mogorva, meg durcás, ha Ő itt van.

Szóval Ti mit tennétek? Már arra is gondoltam, hogy messzebb kellene költöznünk.


2010. máj. 12. 14:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
39%
előző vagyok csak még valami :) most olvastam el a többi hsz-t is. Én pl a férjeddel értek egyet, szerintem is sok ha az ember anyja (bármilyen jófej is) kétnaponta ott lebzsel nálatok. Az én anyum is nagyon rendes, imádom, segít mindenben, rajong az unokáért, de nekem eszembe sem jut egy héten háromszor áthívni... megvan a külön életünk. zavaró lenne.. nem is annyira nekem, mint a férjemnek, aki egy ideig biztos nem szólna érte, de egy házasság szerintem arról szól, hogy figyelünk a másikra és úgy intézzük az életünket, hogy mindkettőnknek jó legyen. én nem tenném ki őt ilyen kellemetlen helyzetnek.
2010. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%

Nekem sok lenne, vagyis az én anyám is beugrik (nyugdijas) gyakran fél órára, de olyankor nincs otthon a párom!

Érthető, hogy a kis családjával szeretne lenni, mikor otthon van és nem a kis családdal + ANYÓSSAL.

Nekem se tetszene a helyében.

Bizony, anyukádat meg kell kérned, hiszen kötelességed a férjed mellé állni. Joga van arra, hogy ne kelljen a saját házában állandóan az anyósát kerülgetnie.

2010. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
59%

Szia


ÉN nem értem a férjedet, nem saját magával kéne foglalkoznia hogy neki tetszik e vagy nem, hanem azzal hogy milyen jó hogy a babának van nagymamája aki szereti és szeretne vele lenni. Nálunk, az anyós van közel, anyukám meg évente kétszer látja, sajnos. Nem tulságosan kedvelem anyósomat, néha teljesen kiakaszt, de amig nem látom úgy hogy bármi rosszat tenne, vagy rossz lenne a kislányomnak, addig jöhet amikor csak akar és féreteszem az ellenszenvemet, mert a picim szereti és ha ő szereti én türök. A gyerek az első, ezt kéne a férjednek is megérteni

2010. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Midannyiótoknak igaza van, mindenkinek másban. Sajnos Anya csak délután tud jönni, amikor a párom is otthon van, délelőtt nem. Tudom, hogy a férjemnek is igaza van, mert mikor hazaér, heti több alkalommal is ott találja az anyósát , ami fordított esetben biztos engem is zavarna. Nehéz helyzet, valamit tennem kell, az biztos.
2010. máj. 12. 16:12
 15/37 A kérdező kommentje:
Kedves 15:24-es, én nem hívom át anyukámat, hanem Ő szól, hogy jönne, és most mit mondjak? Hogy ne gyere, mert a férjemet zavarja, ha itt vagy? Nem én teremtettem ezt a kellemetlen helyzetet, hanem így alakult.
2010. máj. 12. 16:18
 16/37 anonim ***** válasza:
65%

Csak a baba szempontja a lényeg??? No, ebből vannak a következő kérdések: férjem elhagyott, gyerek fél éves, 1-2 éves, miért tette?

Hát nehogy már a férjnek mindig anyóst keljen nézegetnie a saját lakásában, mert az jó a gyereknek... Szépen is lennénk... A családra is jusson idő! (férj-gyerek-feleség), különben hamar válás lesz ebből! (jogosan...)

2010. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Az, hogy "ÁLLANDÓAN az anyósát kell kerülgetnie a házában", egy kicsit túlzás, mert nem naponta több órát unokázik anyukám, hanem heti 2x 3x fél, vagy 1 órát. Ennek ellenére megértem a férjem is és tudom, hogy valami megoldást keresni kell, ami mindenkinek megfelel.
2010. máj. 12. 16:21
 18/37 anonim ***** válasza:
80%
15.24-es vagyok. Az én vélemény az, hogy igen, meg kéne mondanod anyukádnak, amikor bejelenti (ezek szerint invitálás nélkül), hogy jön, hogy anya ne gyere, most nem jó nekünk. és javasolni neki egy, a férjeddel korábban egyeztetett időpontot a látogatásra. Ebben semmi bántó és ciki nincsen. Azért fogalmaztam úgy, hogy a helyzetet te teremtetted, mert ezt már a legelején tisztáznod lehetett volna anyukáddal. hogy hívás nélkül ne állítson be hozzátok, majd te szólsz, hogy mikor jöjjön (persze amikor neki is jó). Az a ti lakásotok, a ti magánszférátok. Te sem állítasz be a család többi tagjához csak úgy meghívás nélkül heti 3 alkalommal gondolom. És ez mindenkitől elvárható szerintem, pláne egy kisgyerekes családban.
2010. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk detto uez a helyzet.A férjem beletörődött,mert elmondtam neki, hogy én azt a napi, kétnapi félórát nem tagadom meg anyutól, hiszen annyira szereti az unokáját.Ha már nem lesz/mármint anyu/akkor meg bánni fogom, hogy nem adtam adtam meg azt az örömet, amit ez a kismanó nyújt neki nap mint nap!!!!:)
2010. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is rengeteget jön anyukám hosszú órákat van itt, általában nincs itthon ilyenkor a párom, de előfordul, hogy összetalálkoznak. Nálunk szerencsére nincs semmi gond ebből, anyum is mondta, ha sok lenne Belőle, szóljak nyugodtan. Viszont igaz, a férj az első. Őt választottad, mostmár Ő a családod és a pici. Anyukáddal kell beszélned, tudom, hogy nehéz, én sem tudom, hogyan fognék neki. De azthiszem, anyud miatt nem szeretnél válni. És utána meg Hozzá költözni a babával... Mikor én "összekaptam" anyóssal, a párom szó nélkül mellém állt, pedig még azt sem tudta miről van szó... Megmondta az anyukájának, hogy mi egy család vagyunk, ne szóljon bele a dolgaimba, még akkor sem, ha jót mond. Ha engem nem érdekel, ne mondja. Tudom, Nálatok ilyen probléma nincs, csak egy példa volt. Szóval csökkenteni kell sajnos anyut :(
2010. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!