Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnát...

Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnátok? Mindenki véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Mivel a férjemről és az anyámról van szó, nem tudom objektíven kezelni a dolgot, ezért érdekelne a Ti véleményetek.

Babánk 10 hónapos, egy városban lakunk az anyámmal és az anyósommal is. Hétvégenként járunk hozzájuk, egyik nap egyik, másik nap másik nagymamához, ez eddig okés. Az anyósom kb. egy héten 1x jön a gyerekhez, anyám pedig kb. minden második nap, pl. hétfő szerda péntek. az a gond, hogy ezt a férjem sokallja. Anyukám nagyon szereti a babánkat, neki Ő az első unoka, míg anyósomnak az 5. Mindig szól, hogy mikor jönne, alkalmazkodik, és fél óránál, óránál többet nem marad. Ha délután nem vagyunk otthon, akkor este, fürdésre jön le, az igaz, hogyha eltökéli, akkor mindig próbálja úgy "igazítani" a dolgokat, hogy lejöhessen. Én nem érzem Őt "soknak", vagy tolakodónak, de lehet, hogyha ugyanez a szitu lenne az anyósommal, én is úgy gondolkodnék, ahogy a férjem.

Szerintetek hogy lehetne megtalálni az arany középutat? Egyáltalán mi az aranyközép út ebben a helyzetben? Anyámat sem akarom megbántani, nem akarom kerek-perec megmondani neki, hogy jöjjön ritkábban, de az sem állapot, hogy a férjem mogorva, meg durcás, ha Ő itt van.

Szóval Ti mit tennétek? Már arra is gondoltam, hogy messzebb kellene költöznünk.


2010. máj. 12. 14:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 3 percre lakik tőlünk, de mivel nekünk útba esik, ha megyünk az oviba, suliba, van, hogy hetekig nem jön el hozzánk. Az anyósomhoz havonta kétszer megyünk, max. háromszor. Ő évi két alkalommal jön talán hozzánk, 4-5 km-re lakik tőlünk, autója van.

Anyu kifejezetten mondta is, hogy ő ki van akadva a szomszédasszonyára, aki minden áldott délben és este ott ül a lányánál, holott tudja, hogy a vője nem szereti:(

Anyu mondja is, hogy ő nem akar a terhünkre lenni, tudunk így is beszélgetni, együtt lenni, hétvégén együtt ebédelünk, de az, hogy napi szinten menjek vagy ő jöjjön, nincs.

Szerintem itt hiába lenne az őszinte beszéd, anyukádnak nagyon nem esne jól...

2010. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
88%

Végigolvastam.

Mivel azt írod, hogy nemsokára nyugdíjas lesz anyukád, így én azt már kivárnám így, ahogy van. Mikor lesz a nemsokára egyébként?

Szóval azt mondanám a férjemnek: tudom, hogy milyen rossz ez neked és hidd el, én is ezen töröm magam, hogy megoldást találjak, de nézd, x hónap múlva nyugdíjas lesz anyu és akkor egy délután sem találkoztok majd, úgyis délelőtt fog eljönni.

Ilyen aranyos nagymamit már ezért a kis időért nem piszkálnék.

2010. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a következő a helyzet: Az anyósom másik városban lakik (kb. 40 km-re), mi megyünk havonta egyszer, ő 3-4-szer volt nálunk a 22 hónap alatt, amióta megszületett a fiunk. Neki is, nekünk is megfelel így.

Anyu 10 percre lalkik tőlünk, és mivel én otthon tanítok, így a kezdetektől ő vigyáz a picire (séta, játszótér, vagy átviszi magukhoz), amikor a férjem dolgozik.

Ezen kívül viszont csak akkor jön, ha a férjem nincs otthon, pedig nekik kimondottan jó a kapcsolatuk. Így viszont még véletlenül sem sokallnak be egymástól. Kivéve persze az ünnepek, szülinapok, de az más kérdés. Így azért is jó, mert a férjemmel nem "zavarják" egymást, és azért is, mert a fiamat pl. 3 napra is gond nélkül Anyuékra lehetett bízni, amikor mi elutaztunk.

A megoldás szerintem is az, hogy vagy vigye el Anyukád a picit sétálni, így nem zavarja a férjedet, vagy igyekezzen akkor jönni, ha a párod dolgozik. De azt én nem kérném tőle, hogy kevesebbet jöjjön, mert az sem neki, sem a babátoknak, és végső soron szerintem neked sem jobb.

2010. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
látom ide is érdemes volt válaszokat írni... miért kell mindent lepontozni?? főleg az miért pontoz le egyes válaszokat, aki nem a kérdező? miből szűri le, hogy melyik válasz mennyire hasznos neki? mert gondolom nem a kérdező volt...
2010. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Nem, nem szokásom senkit lepontozni, és nem tudom mire jó ez. Kérek mindenkit, ne pontozzon le, mert számomra minden hozzászólás hasznos!
2010. máj. 18. 21:07
 36/37 anonim ***** válasza:
74%
Ezen az oldalon csak én lettem pontozva. :) Na mindegy. Én kérdeztem, hogy mikor megy nyugdíjba anyukád?
2010. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, mert hivatalosan januártól nyugdíjas, de továbbra is dolgozik, mert még maradhatott, számítottak rá. Még az idén biztos végig dolgozni fog.
2010. máj. 19. 09:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!