Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnát...

Férj-Anyós kérdés!? Elolvasnátok? Mindenki véleménye érdekel.

Figyelt kérdés

Mivel a férjemről és az anyámról van szó, nem tudom objektíven kezelni a dolgot, ezért érdekelne a Ti véleményetek.

Babánk 10 hónapos, egy városban lakunk az anyámmal és az anyósommal is. Hétvégenként járunk hozzájuk, egyik nap egyik, másik nap másik nagymamához, ez eddig okés. Az anyósom kb. egy héten 1x jön a gyerekhez, anyám pedig kb. minden második nap, pl. hétfő szerda péntek. az a gond, hogy ezt a férjem sokallja. Anyukám nagyon szereti a babánkat, neki Ő az első unoka, míg anyósomnak az 5. Mindig szól, hogy mikor jönne, alkalmazkodik, és fél óránál, óránál többet nem marad. Ha délután nem vagyunk otthon, akkor este, fürdésre jön le, az igaz, hogyha eltökéli, akkor mindig próbálja úgy "igazítani" a dolgokat, hogy lejöhessen. Én nem érzem Őt "soknak", vagy tolakodónak, de lehet, hogyha ugyanez a szitu lenne az anyósommal, én is úgy gondolkodnék, ahogy a férjem.

Szerintetek hogy lehetne megtalálni az arany középutat? Egyáltalán mi az aranyközép út ebben a helyzetben? Anyámat sem akarom megbántani, nem akarom kerek-perec megmondani neki, hogy jöjjön ritkábban, de az sem állapot, hogy a férjem mogorva, meg durcás, ha Ő itt van.

Szóval Ti mit tennétek? Már arra is gondoltam, hogy messzebb kellene költöznünk.


2010. máj. 12. 14:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
68%

Az én szüleim 100 km-re, anyósomék 200 km-re laknak tőlünk. Irigyellek a problémádért, nálunk a nagyszülők 3-4 hetente látják az unokát.

Párom egyébként meg is mondta mind a négy szülőnek, hogy egy hónapban van négy hétvége, abból egyik az egyiké, másik a másiké, a maradék két hétvégét szeretnénk hármasban tölteni, külön családunk van, külön élettel.

Ha ennyit látnám anyámékat, anyósomékat, mint te, meg is őrülnék.

2010. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
62%
16.46-os hsz-re csak annyit, hogy így nem lehet élni... ilyen alapon éjjel nappal az idősebbik generáció kívánságait kéne lesni és minden percet együtt tölteni, nehogy később megbánjuk,mikor már nem lesznek.. ez a lelki zsarolás egyik mintapéldája szerintem.
2010. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudjatok, de szeretném megkérdezni azoktól akik azon a véleményeen vannak hogy az anyóst kellene hagygolni, hogy ha majd egyszer felnö a pici gyereketek, akit éveken át pelenkáztatok, neveltetek és gyereke lesz és közli veled hogy ne gyere olyan sürün mert a férjemnek nem tetszik, az hogy fog esni??? Vagy éppenséggel ebbe a férjed is belegondolhatna.
2010. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Tényleg mindenki olyan sok igazságot írt, ne is vitatkozzatok, mert én is egyszer úgy érzem, hogy a férjemnek igaza van, máskor meg azt, hogy nem jogos, ahogy reagál, hiszen anya azért be szokta jelenteni ha jön, és ha más programunk van, nem sértődik meg rajta. Itt nem is azon van a hangsúly, hogy nem jókor jön, hanem az a férjem baja, hogy egyáltalán jön, és többször egy héten.
2010. máj. 12. 21:48
 25/37 anonim ***** válasza:
61%

Hogy fog esni, ha a FELNŐTT gyerekem nem engem akar nézni minden este, akinek már SAJÁT családja van???? Remélem, hogy sose tudom meg, mert nem fogok a nykukon ülni két naponta! És akkor nem másoknak kell engem kioktatni majd illemből... Mert itt anyukát sajnos valakinek meg kell tanitania, mi az illem, akár a saját gyereke, akár nem!!!


A férjednek igaza van és tényleg jól is látod, mi a problémja: nem az, hogy rosszkor jön anyukád, hanem hogy MINDIG jön.

2010. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
64%
Szia,hát szerintem is sok a heti háromszori látogatás anyukád részéről.Gondolj bele abba,hogy fordítva,ha anyósod menne,akkor nem kapnál gutaütést?Vagy még rosszabb,ha anyud és anyósod is menne és nem egyszerre?Akkor az egész hét látogatásokból állna,én tuti hülyét kapnék.A helyedben ezt úgy oldanám meg,hogy oké jöjjön hét közben anyu,de ritkábban és hétvégén pedig valamelyik nap én mennék át hozzá,picit hosszabb időre.
2010. máj. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
nem az lehet,hogy a férjednek azért van elege a sok látogatásból,mert esetleg inkább hármasba szeretne lenni veletek!és így ki van rekesztve a felesége és a gyereke mindennapjaiból.mert ott a mama....DE ha neked szükséged van még arra,hogy anyukád ilyen sűrűn jöjjön,akkor mondd meg a férjednek,hogy ez kell neked,mert esetleg besegít vagy ilyesmi.Nehéz az ilyen kapcsolatokat rendben tartani,mert nem tudod hova állj,de a férjed és a gyerek az első most!esetleg kérdezd meg a férjedet,hogy miért zavarja őt az anyósa?és azon változtatni.
2010. máj. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
52%

20.52-re: nagyon remélem, hogy a gyerekeimnek egészséges kapcsolatuk, boldog házasságuk lesz, és eszemben sincs rájuk telepedni, pláne nem a szemükre hányni, hogy én mennyit pelenkáztam/etettem/ringattam stb őket. Ezt elég önző dolognak tartom. Ez a szülő feladata, a gyerekeim ezt majd a saját gyereküknek fogják visszaadni, nem nekem.

Én, miután ők kirepültek, a férjemmel szeretném tölteni öreg napjaimat, már ha el nem válunk közben pl az anyósvita miatt...:) Az unokákat pedig mindig szívesen látom majd, de csak akkor ha ezzel nem okozok a gyerekem és leendő párja között konfliktust...nemhogy már pont én legyek az oka annak, ha tönkremegy a házassága! nem én leszek a fontos, hanem akkor is Ő!!

2010. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk rengeteget jön az anyukám, nagyon sokat segít nekem, de a férjemet ez nem zavarja, mert ő ilyenkor dolgozik, néha összefutnak mikor anyu megy el a férjem meg éppen jön haza. Az tudni kell, hogy anyu egyedül él, csak mi vagyunk neki és rajong az unokájáért, de ez kölcsönös, mert a kisfiam is nagyon ragaszkodik a mamihoz. Anyósom heti 1x látja az unokáját, jöhetne többször is, de nem teszi...ő tudja. Kérdésedre válaszolva, próbáld úgy időzíteni, hogy ne akkor menjen az anyukád mikor a párod is otthon van, mert elhiszem hogy az zavaró lehet neki, hiszen akkor ő szeretne a picurral lenni. Egyébként nem sok az az idő amit anyukád nálatok tölt, csak az időzítéssel van a gond szerintem.
2010. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a válaszod!

Anyukám is egyedül él, és én sem tartom soknak azt az időt, amit nálunk tölt, csak sajnos Ő is dolgozik, így elkerülhetetlen, hogy akkor jöjjön, mikor a férjem is itthon van. Az én anyósom is egy héten egyszer jön. Talán ha anya nyugdíjas lesz (nemsokára), akkor végleg megoldódik a gond.

2010. máj. 18. 13:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!