Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket is idegesítenek az...

Titeket is idegesítenek az okoskodó szülők?

Figyelt kérdés

Olyan méreg van bennem muszáj kiírnom, pedig tudom, hogy nem kellene vele foglalkoznom.Első babás szülők vagyunk, babánk lassan 10 hónapos.Párom sok mindent mesél a kicsiről a munkahelyén, ahol többen beleokoskodnak a mi dolgunkba.Természetesen előfordul hogy valamit nem tudunk, vagy bizonytalanok vagyunk akkor kérdezünk, de amikor beleokoskodnak...húú.Sokszor előfordult már nem foglalkoztam vele, de most betelt a pohár.A legutóbbi eset:


Minden reggel abonett kenyeret eszem, a kicsi meg már amikor meghallotta a roppanását nyammogott, nyúlt utána.Természetesen megméztem az összetevőket, illetve megkérdeztem a védőnőt is hogy adhatok-e neki azt mondta persze, semmi gond nincs vele.Hát én adtam is néhány alkalommal a kicsinek, le is fotóztam, apa elmesélte a munkatársaknak, akik lehurrogták hogy mi az hogy nem kölesgolyót kap a gyermek???Hát könyörgöm hagy döntsem már el én, hogy mit adok a gyerekemnek!!!


Ti is kaptatok ilyen kelletlen tanácsokat?



2017. ápr. 4. 09:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket el kell engedni a füled mellett. Nekem 4 és 6 évesek a fiaim, a mai napig kapok kéretlen, hülye tanácsokat. Hidd el az idő múlásával egyre jobban fogod ezeket kezelni. Mondjuk a múltkor nekem is majdnem eldurrant az agyam. Az oviban az egyik nevelő kifejtette nekem, hogy a 6 éves gyerekem túl gyerekes:)Megvádolt, hogy mi ebben segítünk neki az apjával, mert hallotta, hogy bábszínházba járunk (???)sok mesét olvasunk, és a gyerek Micimackót merészelt nézni a tévében. Továbbá kiborult, hogy szeret babázni a lányokkal. Kifejtette, hogy a fiam nem úgy viselkedik, mint ahogy egy 6 éves fiútól MEGSZOKOTT, és ELVÁRHATÓ lenne, hiszen a többi fiú bezzeg fegyverekkel játszik és a Star Wars érdekli őket. Elkezdte osztogatni a tanácsokat, hogy ne menjünk ennyit bábszínházba, nézzünk lövöldözős meséket, legyen az elmondott mesében szuperhős, akciójelenet, ne hagyjam otthon plüssökkel babázni, és válasszam le a 4 éves öccséről, mert tuti miatta "gyerekes" a viselkedése. Szóval kb kifejtette, hogy neveljem át a 6 évesem érdeklődését és ízlését, és ne hagyjam az öccsével játszani, mert így nem lesz belőle "igazi, megszokott, átlagos" kisfiú, ami elvárható lenne...Na, ott nekem is majdnem kicsúszott pár kéretlen válasz a számon, de az oviban nem akartam jelenetet rendezni, inkább lenyeltem. Másnap elmentünk bábszínházba és állatkertbe:)
2017. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Előre félek,ha már ovis lesz a gyerekem....

Én is utálom az okoskodó szülőket.En olyanokat kaptam már :(Nehezen kezelhető a gyerekem,de amúgy nagyon jóindulatú és kedves.

2017. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
11-es ezen konkrétan leesett az állam :O És ilyen emberek dolgoznak oviban gyerekek között??? Közelébe nem engedném, hát hol él ez?
2017. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló én is elképedtem azon amit írtál...ilyen emberek alapozzák meg a kicsik jövőjét...édes Istemem, elkeserítő.
2017. ápr. 5. 12:46
 15/15 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Igen, engem is felháborított az eset. Már most nevelik a gyerekekbe a megfelelési kényszert, ha nem olyan vagy mint az "átlag", akkor valami nem stimmel veled. Egyáltalán ez a kijelentés, hogy egy gyerek túl gyerekes, számomra szürreális. Nem foglalkoztam vele, a többi nevelő szerencsére nagyon jó. A gyerekemnél finoman puhatolóztam, hogy nem mondott e neki is hasonlókat a hölgy, mert abból már ügyet csináltam volna. De legalább megtartotta nekem a nevelő a tanácsait, a fiamnak nem adja elő a hülyeségeit.
2017. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!