Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy itt a...

Miért van az, hogy itt a gyakorin mindenki azt mondja, hogy a korai beszéd nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom rajta, hogy rákérdezek. Napokat töltöttem ugyanis a téma tanulmányozásával, leginkább angol cikkeket olvastam, mert magyarul nem sok minden van a témával kapcsolatban.

Mindenhol első helyen írják a tehetséges gyerekekkel kapcsolatban, hogy nagyon korán kezdenek mondatokban, helyesen ragozva beszélni, hatalmas a szókincsük stb.

Persze attól, hogy egy gyerek későn kezd el beszélni, még lehet nagyon okos, de aki másfél évesen hosszú mondatokat alkot, az biztos, hogy okosabb az átlagnál. Ezt minek tagadni, ha tény?

Van még más sok ilyen dolog is. Ha kétévesen 60 darabos kirakóst kirak, akkor a gyakorisok szerint biztos csak azért, mert rá van kattanva és ez érdekli. A szakcikkek szerint viszont azért érdekli, mert okos.

Ha másfél éves kora előtt ismeri a számokat, betűket, formákat, annak is mindenhez van köze, csak az intelligenciához nincs.


2017. máj. 12. 10:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem jelent semmit. A gyerekek kozul sokan csinalnak buzonyos dolgokat hamarabb,aztan beerik egymast. Koran beszelni kezdo gyerek is lehet pl. elsos korara rosszabb tanulo mint aki fel evvel kesobb kezdett beszelni. Semmit nem jelent. A valodi tehetseg sokkal latvanyosabb, pl. masfel evesen olvas (ismerosom kisfia), 3 evesen zongorazik. Ezek tehetsegek. Aki koran beszel / jar / kirakozik, annak csak szimplan gyors ebben az adott dologban a fejlodese.
2017. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Arra nincs időm, hogy összeszedjem neked, de ha ráguglizol...: "early signs talented children" akkor kezdődhet az olvasás. "


Alapvető a vitakultúrában, hogy ha hivatkozol valamire, akkor TE mellékeled a forrást. Ha gyakorizni van időd, akkor könnyedén megkeresheted azt is, ami szerinted alátámasztja a mondandódat, hiszen már olvastad.:-)


"Nem zseni, csak szimplán átlagnál okosabb gyerekekről beszélek, köszi, tudom a különbséget. "


Ezek szerint nem érted, mire céloztam. Van egy nagy halmaz, amelybe a korán beszélő gyerekek tartoznak, meg egy jóval kisebb, ami ennek egy kis részét fedi, az átlagosnál intelligensebb gyerekek halmaza. A két halmaz metszetében találhatók az átlagosnál intelligensebb gyerekek, akik korán kezdtek beszélni.

Te a kérdésedben a nagy halmazról írtál, majd átváltottál a metszetre. Döntsd el, melyikről van akkor valójában szó.:-)

2017. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem biztos h okosabb az átlagnál.

Barátnőm fia, már 1,5 évesen beszélt.

Mist osztálytársak ( 2.osztály) semmivel nem okosabb a többiektől.


A lányom 6 hósan állt 7 hósan önállóanment.

Semmivel nem szalad gyorsabban, jobban a kortársainál!


Ki ífy ki úgy fejlődik. Azért mert xy már 1 évesen beszél, nem okosabb mint yz, aki bár nem beszél, de formát tesz a helyére, és ligikai feladatokat old meg önállóan.

2017. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is utánaolvastam, csak magyar oldalakon, leginkább a családban néztem körül. Anya intelligenciája 79.. másfélévesen már beszélt mondatokban, egy évesen szobatiszta volt. Mi is beszéltünk másfélévesen, a tesómnak 103 az iqja, az enyém 132.


Mindenki korán beszélt a mi részünkről, a gyermekem apjánál viszont nem. Ő 134-es iqval rendelkezik, 3 évesen kezdett beszélni. A gyerekünk lassan 3 rövid mondatokat tud csak mondani, azt is ritkán. De 5 éves szinten rajzol, kastélyt épít meg ilyesmi.


A mi rokonságunkból kiindulva én úgy látom ez nem jelent semmit.


Sok okosabb gyerek kezd korábban beszélni. Ez nem azt jelenti, hogy a korábban beszélő gyerek okosabb.


Pont annyira feltételezés, mint az információ megléte előtt volt az egyikből nem következik a másik.


Szerintem ne foglalkozz ezzel, hanem segítsd a gyereked, légy büszke rá.


Abból nem lehet következtetést levonni, hogy egyvalamit korábban csinál a gyerek, hiszen azt az egyvalamit a gyerekek harmada korábban csinálja. Majd, ha olyat csinál korábban, amit mások sem szoktak, mondjuk 2 évesen olvas, na akkor már tudhatod, hogy valamiben kifejezetten tehetséges.


Az, hogy valamit kicsit korábban csinál, ugyanolyan átlagos, mint az, ha valamit kicsit csinál.


Itt Budán a bölcsiben a csoport harmada beszélt rövid mondatokban. (1-2éves korcsoport) a minap láttam egy 11 hónapos(megkérdeztem)gyereket az Allenál. Járni még nem tudott, de mondta, hogy a busznak is van kereke és a babakocsinak is ott van a kereke.


Na az már átlagon felüli, kirívó dolog, és még csak nem is látszott értelmiséginek az anyuka, sőt. Szerintem nem is tudta, hogy ez ennyire rendkívüli.

2017. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
És itt mit írnak a témáról? Tudsz linket küldeni?
2017. máj. 12. 11:33
 16/31 A kérdező kommentje:

Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok. Szívesen elolvasnék egy cikket, ami alátámasztja, hogy nincs összefüggés a korai beszéd és az iq között, de ilyet még nem találtam, az ellenkezőjéről viszont rengeteget.

A mensa honlapja se tudományos akkor ezek szerint?

2017. máj. 12. 11:38
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Neked ennyi idod van hogy napokat toltesz ezzel? Kell az onigazolas?

En errol annyit tudok mondani, hogy en extra koran beszeltem, ovodaban mar irtam-olvastam. Szereztem 3 felsofoku nyelvvizsgat, rengeteget olvasok a mai napig. Viszont a matek-fizika-kemia tantargyak sosem mentek, el is buktam az egyetemi felvetelit miatta...

2017. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyesmi cikkekre gondoltam, nem a babycenteresre, ez se elég tudományos? Van még sok


[link]

2017. máj. 12. 11:48
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, elég jól ismerem a Mensa honlapját.:-) Idézd be, hol ír arról, hogy a korán BESZÉLŐ gyerek feltétlenül intelligensebb lesz.
2017. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Nekem már 8 hosan kezdett szavakat mondani, másfél évesen beszélt mondatokban. 8 hónaposan fel is állta,ellenben magától csak 15,5 hónaposan indult el.

Igen,okosabb a koránál jóval. Anyós óvónő volt,ő is mondta,meg kellett mennünk epilepszia vizsgálatra,ahol a doktor is mondta,hogy jóval fejlettebb az agymüködése a koránál.


De ez egy dolog. Ez most van. Később ki tudja mi lesz. De ma itt mo-on az kell,hogy a gyerek majd mindenböl jó legyen,hogy továbbtanulhasson. Aki pl zongorázik 3évesen,sok esetben az autisták ilyenek. Valamiben kiemelkedően jók,másban meg le vannak maradva.


A második lányom 7 hónapos. Ő biztos nem fog szavakat mondani és felállni se 8hónaposan. Ő atom lusta. Bár anyós mondta,a férjem is ilyen volt,hogy letette ésa egy szó nélkül létezett. Aztán 9hónaposan fogta,felállt és járt.


Öcsém is beszélt másfél évesen. Ő most 15 éves lesz. Kitűnő tanuló, nyolcadikos. Van egy középfokú nyelvvizsgája,készül a magasabb szintüre belőle,emellé tanul még egy nyelvet rendesen,és hobby szinten még egyet. Sportol,zenél és járt sok külön órára,hogy bejusson a legjobb gimibe,olyan szakra,ahová 14 embert vettek fel a 210 jelentkezőből. Sikerült neki.

De nem zseni,csak nagyon motivált és szorgalmas. Tudja,ha el akarja érni a céljár,azért tanulnia kell. Még képlékeny mi is lesz,de ausztriában fog tanulni és élni érettségi után. Ügyész vagy nyelvész akar lenni.

2017. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!