Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig leszek császár után...

Meddig leszek császár után ennyire rokkant?

Figyelt kérdés
11-ên műtöttek, a kórházban nem tudtam aludni mert 4 másik anyuka gyereke feszt sírt akkor is ha az enyêm csendben volt, akkor itthon aludtam ugyan du is éjszaka is de úgy érzem magam mint egy rokkant. Párom csinálja a házimunkát, de nem úgy halad ahogy én, nekem nem hagy semmit se csinálni anya meg..alig várom, hogy elmenjen, mert csak idegesít. Nagy nehezen elaltatjuk a babát, erre elkezd hangosan beszélni utána meg ki van akadva, hogy nem kell a csendet megszoknia a gyereknek. Jójó ő könnyen beszél nem ő az aki alig aludt 3 napja ráadásul a kórházban meg is fáztam tehát most káosz minden és a hormonjaim sincsenek a legjobb állapotban.
2017. máj. 15. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Két-három hétig.
2017. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Hát én mindkét császár után, miután kijöttem a kórházból, már rendben voltam. Ha van segítséged, akkor menj, aludd ki magad, aztán ne hagyd el magad és hamar rendbe jössz.
2017. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Abban azért igaza van anyukádnak hogy egy baba nem kell lábujjhegyen élni.

Neki is jobb, ha megszokja maga körül az alapzajokat, különben később ijedős lehet.

2017. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Sokféleképpen reagálunk egy ilyen beavatkozásra. Két császárom után pár órával (ahogy felkelhettem) fitt voltam, persze, fájt a vágásom, de nem volt szörnyű, nem éreztem rosszul magam fizikailag. Aludni is tudtam.

Lelkileg .arul voltam, nekem is tomboltak a hormonjaim, sokat sírtam, mert el nem tudtam képzelni, hogy hogyan is lesz ezek után. De hamar helyrerázódtam. Fizikailag meg azonnal.

Szval légy türelmes magaddal, neked így megy a regenerálódás.

2017. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Én 4 hét után voltam úgy hogy már nem fájt egyáltalán a vágás, tudtam a gyerekkel órákat sétálni és tudtam cipekedni rendesen illetve nem okozott egyáltalán gondot a felkelés sem.

Igaz én egy hétig migrénes fejfájással küszködtem 0-24ben és felemelni a fejemet sem tudtam.

Türelem,pihenj sokat és ne érdekeljen hogy a házimunka nem úgy halad.majd megcsinalod ha jól leszel.örülj neki hogy van segítséged és igaza van hogy nem hagy téged semmit csinálni.minél többet pihensz annál hamarabb megy a regenerálódás.

Azt tudom mondani amit az elöttem szólok is,hogy nem szabad síri csendben lenni ha alszik a pici,esetleg utána egy kicsit halkabban beszélni,de nálunk mindig szól vagy a tv vagy a rádió.

Kitartást és tényleg pihenj amennyit lehet!

2017. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Par nap és jobb lesz, hidd el! 1 het utan, mikor mentem a varratszedésre már elég jól tudtam mozogni, csak kicsit fájt már. 2 hét utan szinte semmit nem éreztem :) Anyukádat meg inkább kuldd haza, fontosabb a nyugalom és a békesség most, mint a 3 fogasos ebéd :) Mi mindent ketten csinaltunk, kajat rendeltünk vagy hozott anyu, de aztan ment is :)
2017. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy szerintem tök mindegy, mihez van szoktatva a gyerek, nem ezen múlik. Mikor pici volt én se akartam csndhez szoktatni, ment a tv, beszéltunk, takaritottam, stb...De kb féléves korától mégis érzékeny lett a zajokra, könnyen felebredt mindenre. Ha csendben vagyok alszik 3 órát is, ha pakolászok, zajongok a konyhában félóra utan felkel. Úgyhogy inkább csendben maradok, mindkettőnknek jobb, ha kipiheni magat.
2017. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
En lelkileg nagyon a padlon vagyok most. Szeretem a kisbabamat, de nem tudtuk pontosan, hogy mikor fogok szülni és olyan hirtelen jött egyik nap még ketten voltunk apacskaval most meg mar harman vagyunk es tudom, hogy most jobban szeretjuk egymast, de fura nagyon fura meg annyira jo lett volna egy nap kettesben es hirtelen szules elotti este tarsasozunk, arrol beszelgetunk, hogy mi lesz. Utana hajnalban meg mentunk szulni. A korhazban olyan faradt voltam, hogy csak ebren tudtam aludni meg a gyogyszertol se sikerult aludni itthon is kerdeztem h egyaltalan aludtam e mert nem voltam biztos benne... Nagyon faradt vagyok, faj a sebem es annyira nem tudom megszokni ezt a nappali alvast pedig muszaj lenne
2017. máj. 15. 12:19
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem kb. 2 hét kellett mire rendbejöttem 95%-ra. Ez nem arról szól, hogy elhagyod magad. Van aki nehezebben viseli, van aki könnyebben, nem egyforma a testünk. A mozgás jót tesz a vágásnak, azt tudom ajánlani, no persze nem a torna.

3-as, ne haragudj de nincs igazad. Függ a baba alaptermészetétől. Pl. mi sem akartuk a csendhez szoktatni, mindig volt háttérzaj, ment a tv, beszélgettünk, mikor próbáltam altatni, s csodálkoztam, hogy csak 3 óra elteltével tud elaludni, amikor már hulla fáradt volt. Egyszer kipróbáltuk, sötétben, zajok, fölösleges ingerek nélkül, csodák csodájára 5 percen belül elaludt, és sajnos felkel arra is ha középhangon megy a tv. Nem mi szokattuk így, ő ilyen.

Kedves kérdező, ha idegesít anyud akkor küldd el, szépen vagy csúnyán ha másképp nemmegy. De neked most nincs szükséged arra, hogy stresszelj, hiába csak segíteni akar. Ez az idő arról szól, hogy összeszokjatok mint egy család. Gondolom csak a párod segítsége nem irritál, a többieket a hátad közepére sem kívánnád. Érted meg mindenkivel, hogy ha akarnak segíteni azt úgy tegyék ahogy neked, nektek jó, ne a saját fejük után, ha meg nem akkor csak pár hét múcsaklehet jönni látogatóba. A házimunkát meg most hagyd, ne idegesítsen ha nincs elvégezve, megvár. Hidd el 2-3 hét múlva röpülsz majd, mint a tornádó, hogy mindent meg tudj csinálni. :D

2017. máj. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Tudom, hogy most ez snnyira nem divat, de nekünk nagyon bevált, hogy velem alszik a baba. Szerencsére anyatejes, nem kell tápszert kevergetni.

Este fürdetés, félhomály, csend (nagyon halkan azért nézünk tévét, őt nem zavarja). Szopi közben elalszik, megvárjuk, amíg büfizik, mélyen bealszik, és beteszem a kiságyba aludni.

Hamar megtanulja, hogy fürdés után ott fog aludni. Idővel egyre hosszabban fog aludni, lesz még olyan, amikor ott ébred reggel. :)

Amikor felkel, akkor odetszem mellém, és úgy szoptatom. Ő is gyorsan visszaalszik és én is. Mikor újból mocorog, kezd hangolni, akkor újra cicire teszem. Nem ébred fel teljesen, gyorsan bealszik, utána én is.

Ami nekem még fontosabb: nem kelti fel a férjem és a tesókat se. Én még tudnék aludni délután, de ők nem.


Erre a rendszerre gyorsan átállt a szervezetem, 21 és reggel 6 között tulajdonképpen alszok, kisebb megszakításokkal. Terhesen is két óránként keltem pisilni, mondhatni megszoktam. Nappal azért nem alszok, mert nem vagyok fáradt. Mondjuk a nap nagyrészében csak szoptatok (12 hetes a pici), úgyhogy nincs is miben elfáradni. :)

Ha nem mered az ágyban magad mellé venni, akkor a kiságy egyik oldalát leveszitek, odatoljátok a ti ágyatokhoz. Ott is alszik meg nem is. Ugyanolyan gyorsan kiszolgálod este, aztán lehet aludni.


Lesz még olyan, amikor ráérsz egész nap főzni, takarítani, de olyan már nem, amikor ilyen pici a babád. :) Ez egy ilyen időszak. Gyorsan belerázódsz.


Kettesben is lehettek rengeteget. Amíg szopizik vagy alszik, nem sok vizet zavar, lehet tőle beszélgetni, társasozni, filmet nézni, vagy összebújhattok hárman.

Lassan elég erős lesz az immunrendszere, hogy beülhessetek vele egy fagyit enni, vagy kiránduljatok. Majdnem olyan lesz, mint régen, csak ott szuszog előtted a babakocsiban. :)

2017. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!