Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig leszek császár után...

Meddig leszek császár után ennyire rokkant?

Figyelt kérdés
11-ên műtöttek, a kórházban nem tudtam aludni mert 4 másik anyuka gyereke feszt sírt akkor is ha az enyêm csendben volt, akkor itthon aludtam ugyan du is éjszaka is de úgy érzem magam mint egy rokkant. Párom csinálja a házimunkát, de nem úgy halad ahogy én, nekem nem hagy semmit se csinálni anya meg..alig várom, hogy elmenjen, mert csak idegesít. Nagy nehezen elaltatjuk a babát, erre elkezd hangosan beszélni utána meg ki van akadva, hogy nem kell a csendet megszoknia a gyereknek. Jójó ő könnyen beszél nem ő az aki alig aludt 3 napja ráadásul a kórházban meg is fáztam tehát most káosz minden és a hormonjaim sincsenek a legjobb állapotban.
2017. máj. 15. 11:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Őszinte leszek: szerintem abba kéne hagyni a felesleges hisztit.

- Volt 9+ hónapod arra, hogy fekészülj rá, hogy nem lesztek többet kettesben "apácskával". Nem számít, mit csinálatok előző este, egy idő után minden nap, sőt, minden pillanatban benne van, hogy így vagy úgy, megszületik a baba.

- Ki nem sz.rja le, hogy ha valaki kitakarít az ember helyett, akkor jó sorrendben csinálja-e vagy mennyi idő alatt?! Nem hiszem, hogy császáros sebbel meg kialvatlanul nagyon teperned kéne, hogy hagyjon neked munkád, ne kritizáld (gondolatban sem!), hanem tekintsd ezt teljesen normális dolognak. És hidd el, apácska már nagyfiú, ki tud takarítani egyedül is.

- Anyukádnak igaza van, hosszú távon azzal jársz jól, ha a babád megszokja a zajokat. Nem lehet hónapokig, évekig lábujjhegyen járni, amikor alszik.


Marad a megfázás és a császáros fájadalom, meg a hormonjaid és a kialvatlanság - ezek miatt teljesen jogos, hogy ki vagy bukva. Nagyon nehéz az első időszak, de ahelyett, hogy a férjedet meg anyukádat vegzálod a gyakori kérdéseken, próbálj pihenni. Ha éjjel nem tudsz eleget, akkor nappal is. Erre úgy kell tekinteni, hogy neked most ez a dolgod: szoptatni, gyógyulni és aludni. A többit meg bízd rá a segítségeidre, hogy örülj, hogy vannak. Hidd el, sokkal könyebb így, mint egyedül.

2017. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyire kenyeskedsz,meg "jo lett volna meg egy nap kettesben,erre hajnalban szules"akkor minek szultel?
2017. máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Minél jobban elhagyod magad, annál rosszabb lesz. Egyébként pedig napról napra könnyebb lesz.
2017. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg ott volt 9 hónap. Apàcskával nem 18 év múlva leszel újra kettesben, ..... ez ilyen, Az első 3 hónap a legnehezebb. Ezen mindenki átesik, ne sajnáltasd magad. Ha anyukád zavar, kérd meg, hogy menjen el.
2017. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

én 6 hétig voltam totál rokkant...


de valóban, nem kell annyira a csend, nem a babát zavarja ám a hangos beszéd, hanem téged, vagyis te hiszed azt, hogy még az is zavarja, hogy 3 utcával arrébb valaki beindítja a motorját (mielőtt megszületett a gyerek, fel sem tűnt, hogy mennyi vonat jár a tőlünk vagy 10 utcányira lévő Duna-hídon)


nyugi! aludj, amikor a baba alszik, majd beáll a rend és a nyugalom.

2017. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
4 napos a babád, az isten szerelmére! Nem gyakorizni kéne, hanem a babát ellátni és vele aludni. Aludni/pihenni mert jelenleg egy frissen műtött, kialvatlan hormonbomba vagy. Zárkózz be a szobába a picivel, mindenki csináljon odakint azt, amit akar, ahogy tud, ne velük foglalkozz!
2017. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én 9-én szültem és már viszonylag jól vagyok. Minden nap egyre könnyebb. 2.császárom, 1.után 3 hét múlva találtam magamra, de most szerintem hamarabb fogok.

Kitartás!

2017. máj. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Császár után egy héttel már egyedül voltam itthon a babával. (Férjem munkája miatt csak hétvégente jön haza.) A kiskádat is simán emelgettem...2 hetes volt a baba mikor elmentem nagybevásárlásra...Szóval én nagyon hamar felépültem,nem hagyhattam el magam.
2017. máj. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!