Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. gyermek? Előnyök, hátrányok...

3. gyermek? Előnyök, hátrányok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Csak hogy megértsétek: a párommal gondolkodunk a 3. babán,de félünk is tőle. Nem döntöttük még el.

Tudnátok (akiknek 3 gyermeke van) előnyöket ès hátrányokat írni? Pl óvodai-iskolai étkezés ingyenes e,ingyenes e a tankönyvcsomag a suliban,stb. ?!

Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?


2017. máj. 18. 22:23
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, nekem csak 1 gyerekem van, de én is azt mondom, hogy rosszul gondolkodtok. Lehet, hogy az oviban ingyen lesz a kaja, meg a suliban a tankönyv, de a cipőboltban nem lesz kedvezmény, a közértben sem, a ruhaboltban sem, a pelenka sem lesz olcsóbb. Az osztálykirándulás, osztálypénz ugyanannyi lesz nektek is, mint a többieknek. És ezek az igazán nagy költségek. Nem mellesleg a nagycsaládos kedvezményeket bármikor eltörölhetik egyik napról a másikra, szóval erre nem szabad alapozni. Akkor vállaljatok 3. gyereket, ha vágytok rá, és a kedvezmények nélkül sem gond anyagilag.
2017. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Én jelenleg gyesen vagyok,a férjem 3 m.helyen dolgozik. Családi házunk van ami 3 szobás,de az egyik akkora hogy simán ketté lehet választani. Na igen,az autóba nem férne be 3 gyerekülès,azt meg kellene oldanunk valahogyan. Anyagilag most jelenleg is már beleférne talán pedig én még nem is dolgozok..viszont csak attól félek hogy tudnánk e majd a ház újítgatásával haladni (pl szigetelni,stb.) ha lenne egy 3. baba. A férjem is meg én is azt érezzük hogy ha az eszünkre hallgatnánk akkor nem lenne ha viszont a szívünkre akkor igen.Mert szeretnènk meg vágynánk rá mert családcentrikusak vagyunk és imádjuk a gyermekeinket,csak fèlünk hogy fel tudnánk e úgy nevelni hogy egyik gyermekünk se szenvedjen hiányt semmibe. :(
2017. máj. 19. 09:09
 13/51 anonim ***** válasza:
41%
Elnezest de sosem ertettem azokat a noket akik meg gyesen vannak de mar az jar a fejukben hogy johet a kovetkezo......a gyerek nem egy projekt vagy gyujtendo targy. Miert nem tudjatok kielvezni a meglevot, neki aldozni magatokat, tanitgatni amig nem lesz kifejlett kis emberke aki beszel, onallo? Miert kell a kicsi melle azonnal odaszulni a picit aztan ahogy a pici mar fel tud ulni/allni, azonnal a meg kisebbet?
2017. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
82%

szintén 3 gyerekem van.

A tankönyvcsomag mindenkinek ingyenes.

Amit tényleges kitudtok használni: féláron az étkezés, családi pótlék, családi adókedvezmény. Ezekre a támogatásokra senki, de az égvilágon senki ne vállaljon 3 gyereket.

2017. máj. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:

Honnan tudod kedves 13-as hogy az én gyerekeim mennyi idősek?? Egyébként sem értem hogy téged az miért bosszant ha valaki gyes idő alatt szüli a következőt?! Neked szülik talán? Nem mindenki akar sok korkülönbséget a gyerekei között,nincs sehol előírva hogy két gyerek között kötelező ledolgozott x időnek kell lenni.

A normális válaszokat köszönöm!!

2017. máj. 19. 09:57
 16/51 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ne háborodj fel a válaszokon, hiszen elég kevés információt adtál meg magatokról, így sokan csak találgatnak. Nem írtál a bevételeitekről, pedig az lényegesebb, mint az, hogy hány helyen dolgozik a férjed. Van-e hiteletek? Mennyit kell a házra költeni, hogy tényleg "kész" legyen. Mennyibe kerülne egy autócsere nálatok?


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

1. A bölcsi és ovi ingyenes, ha megszületik a harmadik, az iskolai étkezés félárú, de sokszor ehetetlen, így pótolni kell, nem is keveset. A tankönyvek már régóta ingyenesek. Hogy ezek a rendelkezések meddig lesznek érvényben, senki sem tudja megmondani. Lehet, hogy mire iskolába járnak, újra fizetős lesz mindenkinek.


2. Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?

Igen. Sokkal. Egy gyerek is megterheli a családi költségvetést, a három pedig pont háromszorannyira.


3. Előny? Sosem gondolkodtam ezen, talán annyi, hogy 3x annyi a boldogság, mint 1 esetében.

Hátrány? Több minden gond is. Az idő, a figyelem, a türelem...ez mind osztódik. Na, és az anyagiak. Mert nem dobhatod az utcára, ha már nem lesznek ezek a mai rendelkezések, és akkor sem, ha 18 éves lesz, és továbbtanulna, pedig akkor már semmilyen támogatás nem jár rá.


Gyed-en vagyok itthon a 3.-kal. A mostani bevételünk 700ezer körül van, 4 szoba + nagy nappali, két fürdőszoba, nagy udvar. Bőven tudunk félretenni, mert a legnagyobb még csak 9 éves, de már látjuk, minél nagyobbak, annál többe kerülnek.

2017. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 jafnrétti ***** válasza:
75%

A tankönyv már évek óta ingyen van a kisebbeknek, felmenő rendszerben, ezen a gyerekek száma nem változtat.

Bölcsiben, oviban is már évek óta ingyen eszik szinte mindenki, nagyon kevesen fizetősek, a legtöbb átlagos keresetű család belefér abba, hogy ingyen egyen a gyereke. Suliban maradt a régi rendszer, csak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezménnyel ingyenes a kaja, ahhoz elég alacsony jövedelem kell. Nagycsaládosoknál féláron van a kaja, tehát ha három gyerekre fizeted, akkor igazából másfél ebédet fizetsz.


Ha a nagy még nem lesz addig 18 éves, akkor a legkisebb 8 éves koráig lehetsz gyet-en (ami annyi, mint a gyes), mellette max hat órában dolgozhatsz (vagy otthonról bármennyit). Adókedvezmény is ugye magasabb, havi 33 ezer forint gyerekenként.


Nagyjából ennyi, tudtommal. Gyakorlatban nem tudom, nálunk még csak tervben van a harmadik, de egyelőre még nem jön, megyek vissza dolgozni, pár éven belül meglátjuk, hogy alakulnak a dolgaink, aztán döntünk.

2017. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
65%

Most vagtunk bele a 3. Baboba, en mindket gyerek 6 honapos kora ota dolgozom, foallasban.


Vagyunk egy harmadikra,igy lesz teljes a csaladunk, azt hiszem az oviba majd nem kell kajat fizetni talan.

Adokedvezmeny meg csp biztos jobb, amugy meg amibol ketto kellett abbol 3 kell ezutan.


De 6 par kez olel at, mi erre alapozunk ;)

2017. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
A mi bevételünk 250-300 ezer körül van,de márciustól ez csökkenni fog mert a lányomra megszűnik a gyes.Kocsicsere csak használt autóra tudna történni. Házhitelünk van (havi 42.000 ft) plusz 3 havonta fizetni kell a házbiztosítást (10.600 ft ). Nyáron tüzelőt szoktunk venni ami 280-300 ezer ft (apránkènt elosztva szoktuk megvenni). A házfelújítás durván 2 millió lenne (szigetelés+áram átvezetékelés,max még fürdőszoba felújítás). A benti újítgatásokat apránként is meg tudjuk csinálgatni. Nagyvonalakban ennyi.
2017. máj. 19. 12:30
 20/51 anonim ***** válasza:
82%
A férjed kidolgozza a belét 3 helyen, de te csak szülnél... Nem értem ezt a felfogást. 300 ezer forint? Három gyerek mellett ez kb. semmi.
2017. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!