Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. gyermek? Előnyök, hátrányok...

3. gyermek? Előnyök, hátrányok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Csak hogy megértsétek: a párommal gondolkodunk a 3. babán,de félünk is tőle. Nem döntöttük még el.

Tudnátok (akiknek 3 gyermeke van) előnyöket ès hátrányokat írni? Pl óvodai-iskolai étkezés ingyenes e,ingyenes e a tankönyvcsomag a suliban,stb. ?!

Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?


2017. máj. 18. 22:23
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig is 3-at terveztünk, viszont most, mielőtt belevágtunk, mi is átrágtuk a kérdést. Bárki bármit mond, igen is fontos az anyagi háttér. Persze valóban nem arra kell menni, hogy mi jut ingyen, és mi nem. Mi úgy álltunk neki, hogy jelenleg ennyi a kettőnk keresete. Én fixen felírom minden hónapban az összes kiadást, a pelustól kezdve a gyerek különóráján át a körmösig mindent. Rezsiköltség, törlesztő. Így tudom, hogy fixen ekkora összeg az, ami marad, és be kell osztanom. Mivel minden hónapban kijövünk a fizetésből, és tudunk 10-30 ezer közötti összeget megspórolni a jelenlegi anyagi helyzetünk mellett, úgy döntöttünk, hogy akkor jöhet a 3. baba úgy, hogy nem megyek vissza dolgozni, hanem most így. Ha ennél több lesz a kedvezmények miatt, akkor annak csak örülünk, de a jelenlegi mellett is fel fogjuk tudni tisztességgel nevelni mindhármat. És itt most szerintem nem a számok a fontosak, hogy mi 500 ezerből jövünk ki, mi meg 200-ból. Minden embernek másak az igényei. Van, aki 250 ezerből spórolni tud, és van, aki 500 ezernek is a s.ggére ver. Azt mérlegeld, hogy azt, ami ahhoz kell, hogy megfelelően fejlődjön, nevelkedjen a gyerek, azt biztosítani tudjátok-e. (Teszem hozzá ehhez szerintem nem kell 500 ezer, de ugye mindenki más igényekkel rendelkezik.) Csak a pénz és ellátások miatt ne szülj még egyet. De abszolút érthető a kérdésed, hiszen nem mindegy az anyagi helyzet.

Amúgy meg off téma, de azért hadd írjam le, hogy amikor megszületett a második gyerkőcöm, mindenki azt kérdezte, hogy mikor lesz csok? Vagyis annyira tolják, hogy vállalj 3 gyereket, mert az anyagilag neked milyen jó, hogy aki azt mondja, hogy jöhet a harmadik, az már akarva sem tudja lemosni magáról, hogy a pénzért szül. Ilyen világban élünk sajnos. Csak azzal törődj, ami neked számít. Akkor vállald a harmadikat, ha a mostani körülményeid között is nevelni tudod.

Ez az én véleményem.

2017. máj. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!