Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. gyermek? Előnyök, hátrányok...

3. gyermek? Előnyök, hátrányok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Csak hogy megértsétek: a párommal gondolkodunk a 3. babán,de félünk is tőle. Nem döntöttük még el.

Tudnátok (akiknek 3 gyermeke van) előnyöket ès hátrányokat írni? Pl óvodai-iskolai étkezés ingyenes e,ingyenes e a tankönyvcsomag a suliban,stb. ?!

Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?


2017. máj. 18. 22:23
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

"Ha havi 200 ezret félre tudtok tenni,akkor hogyhogy nem éltek nagylábon? Abból pedig már telne rá. Ha hiteletek sincs akkor miért gyűjtötök ilyen nagyerőkkel?"


Na ez a különbség a pénzügyi kultúrával rendelkező és nem rendelkező emberek között.

Vagy úgy is írhatnám, hogy a sikeres és a sikerre, jólétre csak ácsingózó, kezüket csak nyújtani tudó emberek között.


Azért kérlek (bár nem én írtam), hogy a hosszú távú céljaink is teljesülhessenek.

Hogy ne azon múljon a gyerekeink továbbtanulása, hogy állambácsi épp kinek lapátolja feleslegesen a segélyt.

Vagy hogy a nyugdíjrendszer csődje után se kelljen koldulnunk.

2017. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Az majd nyáron kiderül hogy van e annyi pontja hogy felvegyék.

Jó nektek. Gondolom ti nem 7-800 ft-os órabérért ültök a munkahelyen napi 12 órába. Mert mint írtam is a ,,kisember,,hónapról-hónapra él. Nekünk az hogy ennyiket el tudjunk tenni csak álom marad mert a párom 2 m.helyről kap annyig mint amit ti játszva elraktok. Úgyhogy szerintem inkább csendben örülj hogy ti ilyen jól álltok és nem kéne a kis embert leszólni csak azért mert mert valamit megkérdezni!! Hidd el szivesen cserélnék veletek mert nekünk minden támogatás jól jön még sem panaszkodunk,sőt!És segélyért nem az én kezem kapaszkodik,hála Istennek azért arra nincs szükségünk!

2017. máj. 19. 18:50
 43/51 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem tartom magam naivnak mert akkor eszetlenül vágnánk bele a 3. babába. Tapasztalt anyák tanácsaira-véleményére-tanácsára lettem volna kíváncsi hogy felelősségteljes döntést tudjunk hozni!! Úgy leszóltok meg nekem álltok mintha itt lenne már a hasamban a baba.
2017. máj. 19. 18:58
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

200 ezres vagyok.

Mint írtam nem élünk nagy lábon, kb ebben semmi luxus nincs. Ami "luxus", vagy inkább nevezzük "plusz dolognak" az ebből a félretett 200 ból megy, pl. a gyerekek sportegyesületében az éves tagdjí, havi szinten 10-15 e ft/gyerek!színház, mozi, múzeum stb. egy színházjegy 1500-4000 ftig terjed/fő, a mozit nem kell bemutatni. ha valakinek valamire pluszba szüksége van, ebbő megy pl. szemüveg, fogszabályzó, stb. Félretszünk autóra, mert ennyi embernél egy kispolskiba nem férünk el, azt szereltetni, vizsgáztatni, előbb utobb le kell cseréelni. Illetve nyaralásra. Valmint ha a házon javítanivaló van, felújítás stb. ebből megy. Pluszbe iskolába, ovodába táborok, kirándulások befizetnivalók, korrepetálás, különóra stb.

Az 500 elmegy ruhára, ennivalóra, rezsire, benzinre.

Lehet, h nem fogalmaztam pontosan nem megy a 200 teljesen a bankszámlára, van, h több vagy, h kevesebb marad belőle.

2017. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
És azzal is egyetértek, hogy semmit nem jelent, h a menza kaja fél áron van, mert a fiamim suli után kieszik a fél hűtőt, nálunk hatamas mennyiségű étel fogy, ha pedig valaki laktóz, glutén stb. érzékeny, vagy a bioban hisz, az szintén jocskán megdobja a költségeket.
2017. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
54%
A kérdésed nem kérdés! És ezt remélem te is tudod kérdező!
2017. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

"Jó nektek. Gondolom ti nem 7-800 ft-os órabérért ültök a munkahelyen napi 12 órába."


Valóban nem. Az óraszám sokszor stimmel (plusz ügyelet és hétvégi munka is van benne), de nem ennyiért. De nem irigyelni kell, hanem tenni érte. Sok-sok éves és most is tartó tanulás, kitartás, szorgalom eredménye. Nem beleszülettünk a jóba. Nem toltak alánk semmit. Önerőből értünk el mindent.

2017. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 200 ezres vagyok.

Kicsit átgondoltam jobban a kiadásainkat és összefoglalom. Mi havi szinten 5-600 e között költünk, és tudunk félretenni is mellette.

A gyerekek iskolán kivül sportolnak és idegen nyelvet tanulnak. Mi ezeket fontosnak tartottuk. Illetev havi szinten 1-1 mozi, színház, játszóház, kirándulás stb. Nem élünk nagy lábon én úgy érzem megfelelő hátteret tudunk ennyi pénzből biztosítani, de luxus dolgora tényleg nem költünk. Pl. nem eszünk étteremben, cukrászdában, nincs ételrendelés, mindent én csinálok, még a szülinapi tortákat is. Én is kuponozom, nézem az akciókat. Cipőt, ruhát átlagot veszünk, nem a kínait, de nem is a legdrágábbat. Pl. CA, FF, HM stb.

2017. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tedd fel úgy a kérdést, hogy havi szinten ki mennyiből nevel 3 gyermeket, és mik a kiadásaik. Így lehet, h pontosabb számokat fogsz megtudni.
2017. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Az emberi-normális válaszokat duplán köszönöm!! :)
2017. máj. 21. 10:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!