Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. gyermek? Előnyök, hátrányok...

3. gyermek? Előnyök, hátrányok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Csak hogy megértsétek: a párommal gondolkodunk a 3. babán,de félünk is tőle. Nem döntöttük még el.

Tudnátok (akiknek 3 gyermeke van) előnyöket ès hátrányokat írni? Pl óvodai-iskolai étkezés ingyenes e,ingyenes e a tankönyvcsomag a suliban,stb. ?!

Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?


2017. máj. 18. 22:23
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
73%
Harman vagyunk testverek, nyilvan jarnak bizonyos kedvezmenyek, de ugyanugy draga volt minden anyukam szerint. A szuleim vert izzadtak amig felneveltek, pedig kifejezetten jo az anyagi helyzetunk. Az egyik testverem meg kiskoru, hat en azt mondom, egy gyereket egy bizonyos szinvonalon felnevelni is hatalnas erofeszites manapsag nemhogy 3at. Nekem egy pici babam van, tobbet nem birnank anyagilag, maximum rengeteg lemondassal.
2017. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Nem tanultam eddig igen mert mèg magam sem tudtam hogy mi is szeretnék lenni igazából.Mostanra tisztult le bennem hogy milyen irány is érdekel igazán. De úgy gondolom hogy még mindig nem vagyok elkésve semmivel. A férjem is ha sikerül akkor most fog menni főiskolára..munka és gyerekek mellett..akkor ő is elbaszta az életét úgy gondolod??? Hát nem hinném..van kocsink,házunk,két szép gysrmekünk,van munkahely,a rezsi mindig befizetve,hitel;kocsi-házbiztosítás befizetve,van étel a pofánkba..akkor miért is van elbaszva az életünk?? Mellesleg olyan munkahelyei vannak hogy magának osztja az idejét,szóval ha úgy akarja akár 1 hetet is itthon tud lenni..és nagyon is jól működik a házasságunk,szeretetben-kiegyensúlyozottan neveljük a gyereleinket,nincs köztünk veszekedés..néha egy kis összezörrenés akad,de asztalracsapkodós veszekedés mèg sohasem volt.

De nyugodtan mondhatjátok hogy ingyenélő vagyok,lusta vagyok dolgozni,eltartatom magam..csak nyugodtan,lepereg rólam,mert mi tudjuk ketten a férjemmel hogy hányadán is állunk és hogy hogyan jó neki/nekünk.A múltkor álláshirdetéseket nèzegettem,a férjem meg úgy tett hogy minek nèzem mert a lányunk nem megy bölcsibe.

2017. máj. 19. 15:04
 33/51 anonim ***** válasza:
Hàny èvesek vagytok?
2017. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Szerintem már nagyon nagyon rég el kellett volna kezdened tanulnod. Gondolom majd levelezőt választassz, arra pedig államilag támogatottan bekerülni szinte lehetetlenség.

Nagyon szép dolog a továbbtanulás, de mint írtad a férjed is tervezi és ha mindeketten továbbtanultok akkor az még költségesebb. Nembeszélve arról, ha így is sokat dolgozik, akkor még tanulni is fog, szinte alig fogjátok látni.

Az én javaslatom: találjátok ki minél hamarabb mit szeretnétek tanulni, mire van kereslet stb. Menj vissza dolgozni, esetleg diplomázz le, legyen jó munkád, utána majd 5 év múlva ha úgy álltok jöhet a 3. gyerek.

2017. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
ja, azt lehagytam, h 3 gyerkünk van, havi 700 e ft bevételünk. kb. 200 e ft-ot tudunk félretenni havonta, nincs hitelünk. és nem élünk nagylábon, semmi luxusra nem költünk.
2017. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
38%
Szüljél csak, szüljél.... No comment!
2017. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
Ezt akartam ìrni mèg èn is, hogy ha most akartok tanulni egyetemen/főiskolán, az bizony nem lesz ingyen. Igen zsebbe nyúlós egy-egy fèlèv.
2017. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

1. A férjem államilag támogatottra jelentkezett

2. Én szakmára megyek,ez lesz a második ami még ingyenes

3. A korunk nem publikus,nem tudom ez miért hajde fontos

Ha havi 200 ezret félre tudtok tenni,akkor hogyhogy nem éltek nagylábon? Abból pedig már telne rá. Ha hiteletek sincs akkor miért gyűjtötök ilyen nagyerőkkel?

2017. máj. 19. 17:58
 39/51 anonim ***** válasza:

Ok, ès a fèrjed rendelkezik annyi plussz ponttal, hogy felvegyèk államilag támogatott kèpzèsre??

Tènyleg nem mindegy hány èvesek vagytok, elèg naìvan álltok a dolgokhoz!

2017. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
66%

"Ha havi 200 ezret félre tudtok tenni,akkor hogyhogy nem éltek nagylábon? Abból pedig már telne rá. Ha hiteletek sincs akkor miért gyűjtötök ilyen nagyerőkkel"


Talán mert van eszük ès nem csak a segèlyt várjàk, így ha bármi történik, lesz mihez nyúlni!

Nálatok, ha a fèrjed megpattan vagy elüti a busz, akkor annyi! De neked hiába beszèlnek, úgy látom!

2017. máj. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!