Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3. gyermek? Előnyök, hátrányok...

3. gyermek? Előnyök, hátrányok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Csak hogy megértsétek: a párommal gondolkodunk a 3. babán,de félünk is tőle. Nem döntöttük még el.

Tudnátok (akiknek 3 gyermeke van) előnyöket ès hátrányokat írni? Pl óvodai-iskolai étkezés ingyenes e,ingyenes e a tankönyvcsomag a suliban,stb. ?!

Anyagilag sokkal nehezebb 3 gyermek mint 2 ?


2017. máj. 18. 22:23
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
88%

Köszönöm, hogy leírtad a plusz információkat. A ti esetetekben jobb az észre hallgatni, legalábbis egyelőre. Ennyi bevételre (ez saját vélemény) én biztos nem vállalnám be a harmadikat.

Néhány év munka neked újra, addig helyrerázódtok anyagilag, és utána, ha még mindig szeretnétek, akkor lehet a szívre hallgatni.

Tudom, hogy sokan megélnek ennyiből is, de a férjed már így is sokat dolgozik, nem lehet tovább terhelni.

2017. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
65%
250-300 ezerre a 2 gyerek is necces, nemhogy 3, ne haragudj. Ahogy írtam, nekünk 1 van csak, 320 a minimum havi bevétel gyed nélkül, na erre még egyet mernék vállalni (más okból nem lesz), de 3-at tuti nem, nemhogy 250-re, úgy, hogy ebből 42 hitel. Bármi váratlan kiadás van, meg vagytok lőve. Egyébként pedig igen, én is inkább mennék vissza dolgozni, hogy a férjem lehetőleg ne kapjon 35 évesen infarktust, mert kidolgozza a belét 3 munkahelyen, miközben én babázok.
2017. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
46%
De bìrom ezt! Otthon b..szódsz inkább 3èvig,ahelyett hogy elmennèl dolgozni. Mert van az, aki megteheti, hogy otthon b..szódik,de ott nem ennyi a bevètel, hanem somkal több! Ès közben agyalsz, hogy jaj mèg gyerek... Nem, nem kell mèg gyerek nektek. Munkahely kell neked sürgősen, aztán a fèrjednek se kène 3helyen melóznia.
2017. máj. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Természetesen eszemben sincs a férjemet kicsinálni,mindent amit tesz (itt a 3 m.helyre gondolok) egyedi döntés volt,sohasem zavartam dolgozni..pont hogy nem győzöm mondani neki hogy bárcsak le tudnèk venni róla egy kis terhet mert alig van itthon!!

Úgyhogy legyetek szívesek ne szörnyetegkènt ítéljetek meg mivel nem is ismertek! Az meg hogy szülnék esetleg még egy babát nem egyedi döntès,mi a férjemmel mindenről közösen döntünk!!! Egyébként is kevés volnék egyedül egy babacsináláshoz,mindenképp közös döntés kell hogy legyen!

Egyébként én is úgy érzem hogy egyenlőre az eszünkre fogunk hallgatni,nem akarom a biztosat a bizonytalanért feladni,mivel itt van a kèt gyerekünk az ő biztos hátterüket nem akarom megbolygatni.Viszont ha most nem akkor a jövőben már biztos nem is lesz több babánk mert nagy korkülönbséget nem akarnék a gyerekek között.

Köszi mindenkinek!

2017. máj. 19. 13:48
 25/51 A kérdező kommentje:
Kedves 23-as te mennyi bevétel mellett badzódsz otthon??? Csak kíváncsi vagyok.
2017. máj. 19. 13:52
 26/51 A kérdező kommentje:
*baszódsz
2017. máj. 19. 13:52
 27/51 anonim ***** válasza:
49%

én nem b_.szódom otthon :)

És ettől jóval többet viszünk haza a két gyerekünk pedig ovis, bölcsis.

gyed/gyes mellett is lehet dolgozni, ugye tudod???

2017. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Igen tudom.A párom nem engedi a kicsit bölcsibe,nyugodtabb ha mellettem van,a nagyobb pedig már 1 éve ovis. Jelenleg nem dolgozni fogok hanem suliba akarok menni hogy ne robot munkám legyen amikor a kicsi is oviköteles lesz hanem normális munkahelyem legyen ahol még 40 évesen is embernek tudom majd magam nevezni nem pedig egy lerokkant ember leszek.És persze hogy ne éhbért kapjak hanem egy normál fizetés szintet elérjek.

Látod,fingod sincs hogy milyen tervei vannak néhány embernek a jövőt illetően,de ítélkezni tud mindenki!

2017. máj. 19. 14:06
 29/51 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem mindenkinek van főiskolai meg egyetemi vègzettsége,mert kb azok keresnek havi 5-700 ezret,egy sima ,,hétköznapi ember hétköznapi munkahellyel,, tuti nem tud ennyit keresni akkor sem ha a bele kilóg.
2017. máj. 19. 14:09
 30/51 anonim ***** válasza:
66%

aha, persze, hogy nincs. De látom,hogyan sikerül elbszni sok embernek az életét.

Pl.amíg babázgatsz otthon miért nem tanultál? Akkor nem kéne most kapkodnod! Én másoddiplomát csináltam a két gyerek mellett. És összesen voltam 3 évet otthon.

Jó tudom, szerencsés vagyok blablabla... Dehogyis, kitartásom volt és tanulni akartam az otthon töltött éveimben, hogy ne csak az legyen az önéletrajzban, hogy gyed/gyes...(még mielőtt ezzel jössz, nem voltak lepasszolva sem, és bébiszitterünk sincs)


De nem rólam van szó, hanem rólad! és ezen felállásban, nem kéne 3. gyerek! Talán évek múlva,amikor már te is dolgozol és a férjednek is több ideje lesz.

KOmolyan! Nem szr,hogy nem is látod a férjed? Milyen fsza kis családi élet ez...

2017. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!