Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig alszik rosszul éjszaka...

Meddig alszik rosszul éjszaka a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom most 11 hónapos és kb 2 hónapos kora óta nem volt nyugodt éjszakánk. Minimum 4X ébred, de volt olyan is hogy 14X. :-/ Általában vizet kér (de nem hiszem hogy 30-40 percenként szomjas), de mostanában olyan is van hogy elkezd sírni és ha nem veszem fel egyre jobban sír. Nem hiszem, hogy fáj valamije, mert akkor sírna a kezemben is tovább. Sokat sírdogál álmában is, pedig olyan kis vidám baba napközben. Valakinek van/volt hasonló? (Ja és nem fázik, nincs melege, nem fogzik, már végig zongoráztam ezeket). Olyan válaszokat nem szeretnék kapni, hogy hagyjam sírni, meg az én gyerekem már 2 napos korától átalussza az éjszakát...) Köszönöm :)



2017. júl. 26. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Hát ezt így tényleg nehéz megmondani.

Próbáltad átrendezni a szobát? Hátha vízér vagy alig érezhető huzat miatt ébred?

Vízér ha minden igaz bármikor kialakulhat. Mindegy hogy eddig nem volt ott.

2017. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát nálunk kb 15-16 hónapos korában lett jobb a helyzet, miután már leszokott a szopizásról és mivel egyre többet rohangált napközben jól le is fáradt. Jókat is tud enni, és most így általában átalussza az éjszakát végre és max egyszer kel fel inni vagy épp cumit keresni.

Hozzáteszem, hogy én mellette alaszok (hétvégén a férjem is) és mi se hagytuk soha sírni. És fontos neki a testközelség, szeret hozzánk bújni és elalváskor is az arcomat/fülemet birizgálja.

Lehet, hogy a lányodnak is csak az hiányzik, hogy ott legyél és ezt azzal éri el hogy inni kér. Persze ha eddig is külön ágyban/szobában aludt akkor ezt szerintem hagyjátok is így...de valószínű hogy nektek is még eltart ez az időszak egy ideig. Kitartás!

2017. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Hogy miért azt én sem tudom, a sajátjaimnál sem, de az elsőnél 18 hónapos korában volt egy fordulat és azóta jól alszik, a második lassan 16 hónapos, még várom a csodát. (Őt nagyon nehéz visszaaltatni, néha 1-2 órát is fenn van éjfék után, természetesen nem hagyom sírni.)
2017. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Vereb Tünde ***** válasza:
57%

Hát megnyugtatni nem tudlak. Az, hogy x korra végig kell aludja az éjszakát, kamu. Volt nálunk is ilyen időszak amit leírsz, pont 11 hónaposan. Az oldotta meg, hogy a szobájában a nagyágyra tettük és nem erőltettük a kiságyat. Kellett a hely neki a forgolódáshoz.

Most 16 hónapos, de éjszaka 2x eszik tejet + 2-5 alkalommal felsír, emellett sokat forgolódik álmában. Amúgy kiegyensúlyozott, jókedvű, jólevő gyerek és elhízva sincs.

Biztos lenne ami megoldaná, de mire rájösz, kinövi :) Én azért ezeket javasolnám:

- ha víz helyett tejet adsz, nem alszik tovább?

- cumi víz helyett

- amikor felsír, vársz, hátha megnyugszik

- kiságy helyett saját ágy, én kihúzható kanapét javaslok hogy legyen helye

- tesztként vele alszol, ha mozgolódik, megsimogatod?

- nagymamára passzolod az éjszakát, hogy ott hogyan viselkedik vajon?


Ha kell segítség az ötleteléshez, írj priviben nyugodtan.

2017. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

Egy olyan anyat sem ismerek, akinek ejjel eszik-iszik a gyereke, es emellett jo alvo! Minek ejjel tomni egy egy eves gyereket? Ha te ejjel eszel vagy iszol, te jol alszol?? Ja, nem, hanem egesz ejjel forgolodsz vagy wcre jarsz. A gyerek is igy van vele, csak meg ki se tud menni wcre. Nem ertem azt se, hogy ker vizet egy 11 hos gyerek?

Az enyem 3 hos kora ota atalussza az ejszakat. Sosem kapott ejszaka sem enni, sem inni. Amikor felsir, 1-2 perc utan abbahagyja es alszik tovabb, nem szoktam beavatkozni. Szerintem ha elkezdenem tomni vagy itatni vagy kivenni a kisagybol, o sem aludna:D

2017. júl. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

6 hós korától sem enni sem inni nem kér a gyerekem.

Most 2 éves, és még 2x kel éjjel.

Semmit nem kell csinálnom, csak átmenni, szólni h itt vagyok, és alszik tovább.

A nagy áttörést nálunk is az ágy csere hozta el.

És így nekem is kényelmesebb h csak ledobom magam mellé, és ha nem bírok, hát nem kelek fel és mászok vissza a szobámba.

2017. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

5: én elmúltam 29 éves, de még most is felkelek éjjel arra, hogy szomjas vagyok, és igen, ilyenkor iszom, oda van készítve az ágyamhoz. És tudod vannak gyerekek, akik nem hagyják abba 1 perc alatt a nyöszörgést, hanem keservesen sírnak, amíg valamelyik szülő oda nem megy és fel nem veszi őket.

A kislányom amúgy 2 éves, nemrég hagytuk abba a szoptatást. Amíg aktívan cicizett, addig kelt akár 5-6x is, az éjszakai szoptatást elhagyva ez csökkent 2-re, de sokkal többet voltunk fent, nem akart visszaaludni (pedig mennyit okoskodott mindenki, hogy a cicizés miatt kel, és majd átalussza az éjszakát, ha leszoktatom....haha). Most már egyáltalán nem szopik, de egyszer felkel, hogy átjöjjön közénk, ilyenkor kér inni (igen, tényleg inni kér, mondja, hogy anya kérek inni), és alszunk együtt tovább reggelig.


Nincs erre válasz, hogy meddig alszik rosszul, vannak jól alvó babák, akik alszanak pici koruktól, és vannak nem jó alvók, akik mint láthatod, még 2 évesen is ébrednek.

2017. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Utolso: most irtad, hogy rengetegszer felkelt ejszaka amig etetted es aztan mar nem:D Akkor kinek van igaza? Meg oke, 2 evesen mar ker inni, de 11 hosan meg nem beszel.
2017. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem mondtam, hogy etettem éjszaka. Szerinted egy másfél éves az evés miatt cicizik? Elárulom, nem, neki az a megnyugvás, mint a cumizó babáknak a cumi (az enyém nem fogadott el cumit egyáltalán) Hajnalra nem is volt már semmi tej benne, mégis kérte addig, hogy visszaaludjon rajta. Azt gol olvastad, hogy utána már nem kelt? Csak mert én azt írtam, hogy leszoktatás után is kelt még, csak ritkábban, sőt még mindig felkel. Tány, hogy az 5-6 után a 2 is kellemes változatosság volt, de nem aludta át az éjszakát továbbra sem. Amúgy a 11 hónaposok meg fogzanak, tanulnak járni, szeparációs szorongás is ilyenkor van, tehát bőven van, ami miatt ébredhetnek akkor is, ha nem kapnak inni/enni. Ja, és az inni kérés: ha a 11 hónaposod sír éjjel, és nem nyugszik meg ringatásra, nem nézed meg, hogy szomjas-e esetleg? Na, hát így kér inni, jelzi, hogy valami nem jó, aztán ha kapott inni, lenyugszik.
2017. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, az itatastol lenyugszik, napkozben neha be is vetem amikor mondjuk nagyon hisztizik. De ejszaka soha, egyszer sem itattam, es soha, egyetlen egyszer sem kelt fel 1-2 percnel tobbre. Pedig nem egy nyugodt gyerek amugy. De felreertrs ne essen, en a kerdezonek akartam segiteni, es a sajat allaspontom az, hogy ejjel ne igyon a gyerek, mert oke, hogy lenyugszik (max fel orara, ahogy a kerdezo is irta), de utana meg a pisitol nem fog tudni aludni. En magam sem szoktam inni ejjel hacsak nem vagyok iszonyu szomjas (mondjuk brutalisan sos etelek utan, amit lassuk be egy baba nem kap). Persze ha majd tud beszelni, akkor adok neki ha o ker. De a kerdezo szerintem feleslegesen itatja ilyen sokat.
2017. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!