Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csödötmondtam mint anya. Mit...

Csödötmondtam mint anya. Mit csinalok rosszul?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nemtudom mar. A gyerekem nagxon rossz alvo. Este nyolckor el alszik aztan ejfeltol mint a pokol. Minden oravan fent vagyunk ketszer haromszor. Aztan pedig fel negytol fent van hatig. Csak ot honapos de olyan keveseket alszik. En mar nem birom alvas nelkul. A napi teendok. Hazat rendbe tartani, ebed legyen itthon, es meg vele is foglalkozom mert mar jocskan igenyli.

Ennyire szar anya vagyok ?? 😔


2017. aug. 2. 05:24
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
Ez a 17nek szólt
2017. aug. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
87%
A lényeg ajkor is ugyanaz!! Kipihenten minden könnyebb!!
2017. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy mondtál csődöt, így senki nem bírná! Nem tudsz valahonnan ideiglenesen segítséget szerezni? Nagymama, barátnő, bárki? Valamikor kéne aludnod neked is.
2017. aug. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
14%
En csak egyszer kelek fel minden nap hajnal 2-kor, a babam magatol alszik el ejszaka. Erre ra kell szoktatni. 17-es vagyok! Nem akartam senkit megbantani csak olyan hihetetlen ez a nem tudok semmit se csinalni. Nincs olyan baba aki nem alszik es csak megprobaltam tippeket adni
2017. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
24%
Vannak napok mikor en is faradt vagyok de mikor pl nem kell az uzlettel foglalkozni akkor mi is csak pihenunk baboval
2017. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
92%

Jajj, 6-os. Azért, mert neked dobott egy tökéletes gyereket a gép, és inkább mártírként szenvedsz, minthogy bevalld, ha véletlen szükséged van segítségre és magadba fojtod a gondjaidat, nem azt jelenti, hogy más, ha kiengedi a gőzt, vagy segítséget kér, az már sz@r anya lenne, aki állandóan hisztizik.


Különben ha olyan okos vagy, tudhatnád, hogy minden baba más, mindnek más az igénye, és mindenki mást bír. Valaki jobban bírja az éjszakázást, viszont kevésbé a napon sétálást vagy bármit, és fordítva.


A fiam pl. lesz@-rta az összes játékot 1,5 éves koráig, mert én kellettem neki, velem akart lenni és nézni, hogy mit csinálok. Ő anyás, szüksége van rám, a te lányodnak meg nincs rád szüksége az eszik-peluscsere-alszikon kívül. Ennyi.


A kérdezőnek meg van egy nagyobb gyereke is, aki valszeg takarítás után 5 perccel szétpakolja a dolgokat, és pont olyan, mintha a kérdező semmi nem csinált volna.


Nekem csak egy van, és hiába van élére állítva minden a konyhában, amint odamegyek főzni, a gyerek is ott van és játszik az edényekkel, vagy nézi, hogy keverem a tésztát és pakolná bele a lisztet, ami szóródik, szóval a nagy felmosásnak, meg takarításnak nyoma sincsen kb. fél óra múlva.

De tudod mit, inkább legyen lisztes a föld, és maradjon is az addig, amíg el nem pakolom, mert nem vagyok hajlandó megszakadni az állandó tavaszi nagy takarításban, hogy magamtól és gyerektől elvegyem a pihenést, a játékidőt, sétaidőt stb.

Magyarra lefordítva, nálunk nem dzsuva van, hanem nincs élére állított, pöpec rend, tavaszi nagytakarítással megspékelve félnaponta.

De örülök, te ilyen szuperanya vagy és mindenki más egy selejt.


Kérdező, veled pedig együtt érzek. A fiam 16 hónapos koráig éjszaka kb. 10x kelt, ahhoz nem volt erőm, hogy meghaljak, csak a szükséges dolgokat csináltam meg. Én mindent próbáltam, hogy nyugodtan aludjon, de gyakorlatilag minden megbukott, aztán leválasztottam, és na akkor már átaludta.

Lehet, hogy szomjas a babád, azért kel. Ebben a melegben éjszaka is ki tud tikkadni az ember. Nálunk oda van készítve a víz.

2017. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező kitartást! Én megértelek és átérzem a problémád. Van egy 3 és egy 5 éves gyerekem. Az 5 éves kislányom brutálisan aludt több mint 4 éves koráig. Na meg az evés is katasztrofális volt. És mára kijelenthetem hogy rendbe jött az evés is és az alvás is. Túl éltük azt az időszakot, bár nem volt egyszerű. Szedjél vitamint, meg próbálj meg pihenni mikor tudsz.
2017. aug. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
91%

17Es! Ő egy 5hónapos baba!!! Mégis hogy szoktathtsz rá egy babát hogy aludjon ha valami baja van..vagy nyügős valami miatt..?

És az anyuka az éjszakázástol fáradt egésznap..

Neked ezekszerint fogalmad sincs erről a problémárol mert van egy jo alvo gyereked..

2017. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
23%
17-es vagyok. Az állatok egy vállalkozás részét képezik, amibe a férjem partner és besegít. Itthonról dolgozom, amellett, hogy kapom a gyedet. A férjemnek van rendes munkahelye és mellette most vették be egy ablakos céghez, mint partner. Így a pihenőnapjain is dolgozik, de mikor itthon van, nekem is segít. Nem vagyok tökéletes anya. Főzni azért főzök, mert ez a hobbim. Azokon a napokon főzök, mikor párom dolgozik (nappal, utána éjszaka), hogy amikor pihenős, ne kelljen azzal foglalkozni. Takarításra nem sok időt fordítok, egy alaprend van mindig, a kertet közösen visszük, de a befőzést, eltevést csak én csinálom. Állatokat is közösen etetjük, ha ő itthon van, bevállalja a munka felét. Ugyanúgy, ahogy én is főzöm a pálinkát amíg a gyerek alszik, ha ő nem ér rá. De ne úgy képzeljétek el, hogy lótok-futok egész nap, mert nem mindig kell dolgozni itt se, ma pl nem kell a vállalkozás fizikai részével foglalkozni, a fát aprítjuk és hordjuk be a fásba télére. A kérdezőnek próbáltam segíteni, hogy mit hogyan próbáljon meg könnyebbé tenni. A takarítás, főzés semmi. Egy fél délelőtt megvan közben lehet énekelni, beszélni a gyerekhez. Mi pl délután már nem is csinálunk semmit, majd csak este, egész nap a babával leszünk, párom is itthon van, csak alszik addig amíg a védőnő nem jön. Más is dolgozik plusz munkát gyerek mellett, kell a pénz. És ez volt az álmom :)
2017. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
12%
Sehogy!! Akkor ringatni kell, pátyolgatni, babusgatni!! Én arról beszélek, hogyha nincs semmi baja!!!
2017. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!