Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, hogy a bölcsőh...

Mit kell tenni, hogy a bölcsőhalál esélyét csökkentsük? Mennyire fontos a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Nagyon rettegek a bölcsőhaláltól,igaz még csak 30 hetes terhes vagyok.Mindenképp szeretnék légzésfigyelőt venni,de a párom lebeszél róla,hogy feleslegesen aggódom.Megosztanátok az evvel kapcsolatos tapasztalataitokat?

2017. aug. 22. 19:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Az egyuttalvasnal a viztonsagos egyuttalvas lepeseit betartva csokken a bolcsohalal veszelye, amennyiben a csecsemot nem hasra fektetik, es az edesanyja kartavolsagon belul van, ezaltal stimulalja a baba legzeset, keringeset. (Japanban az egyuttalvas a norma, megis alacsonyabb a bo).


Van pelenkara csiptetheto legzesfigyelo, ezt egyuttalvasnal es babakocsiban is lehet hasznalni, szemben a lapos legzesfigyelokkel.


A szoptatas is csokkenti a bolcsohalal kockazatat, valamint a testkontaktusbanalvas az elso hetekben, honapokban. A fiam a mellkasomon aludt anno, akkor meg ezekrol nemtudtam, csak utolag olvastam, hogy ez az agyfejlodest is segiti a fentebb emlitettek mellett.

2017. aug. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

Razastol beekelodhet az agyuk es reggelre meghalhataak.

Legzesfigyelo nem elozi meg aan bolcsohalalte.

Sot bolcsohalalnal akkkor jelen Mikor mar nincs szia hang tehat keson.

Ujraeleszteszto vizsga nelkul albiztonsag ad.

2017. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
35%
Nekünk van,nem is volt kérdés,hogy vegyünk-e. Angelcare-t használunk,de csak akkor ér valamit egy ilyen ha tudod mit kell tenned ha baj van.
2017. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
38%

klinikai tapasztalatok szerint újszülött korban szinte egyáltalán nem történik meg, 4-10 hónapos korig a "leggyakoribb" ha lehet egyáltalán ilyet mondani. A légzésfigyelő filozófiájával viszont mi orvosként nem értünk egyet, lényegében nem jó diagnosztikus eszköz, a boltban kapható semmiképp. Magyarországon a veszélyeztetett csecsemőket egyébként ellátják légzésfigyelővel a legtöbb kórházban. (Ezért majd jóóól lepontoznak...) 

[link]


Machay professzor szavaival: A légzésfigyelők használata mindazonáltal megnyugtatja a családot, ezért - bár értelmetlenül! - de mégis kiterjedten használják. 

2017. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
már a kórházban is volt az összes baba alatt angelcare légzésfigyelő, és milyen jó, hogy volt, amikor 2 naposan még a kórházban beriasztott, mert bukott a gyerek (a nővérszobában volt), és a nővéreknek kellett leszívniuk a tüdejét, mert félrement neki. itthon is van, minden egyes alvásánál bekapcsoljuk.
2017. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Jót röhögtem a 14. es hozzaszolon :D


" légzésfigyelő filozófiájával viszont mi orvosként nem értünk egyet,"


Majd kesobb belinkel egy kismamatitkok nevu linket ...

2017. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
16, számból vetted ki a szót :D
2017. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#10: lehet igazad van de a tanfolyam más miatt is érdemes pl félrenyelés esetén. Én azért ajánlanám.

Egyébként nálunk egyetlen alkalommal riasztott a légzésfigyelő, én nem tudom mi történt valószínű az elem merülése volt a gond. Már 1 éves volt a fiam és ahogy berontottam a szobájába és villanyt kapcsoltam, akkor sírt fel. Ő nagyon mélyen alszik. Mikor visszakapcsoltam, akkor láttam, hogy világìt a piros lámpa ami az elem merülését jelzi. Rutinból kapcsoltam be mindig, sose figyeltem, nem tudom mióta világíthatott. 16 hónapos korban tettük el leesésgátlós ágy miatt, más riasztás nem volt. Csak ne 1 laposat vegyél kérdező, arról nem nehéz lemászni.

2017. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 10 hónapos korukig használtam, akkor is már csak hébe-hóba, mert olyan hülye pózban alszanak, hogy folyton beriasztott. Hason, hogy a fenekük égnek áll, úgy hogy a hasuk és a mellkasuk nem is érinti a matracot :) most ezzel így mit lehet kezdeni? Rengetegszer riasztott, de sose volt semmi bajuk.
2017. aug. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Mindenképpen beszerzek egyet,már csak azért is, hogy nyugodtabb legyek, de remélem sosem fog riasztani.
2017. aug. 23. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!