Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel lehet készülni az anyaságra?

Fel lehet készülni az anyaságra?

Figyelt kérdés
28 vagyok. Már néhány éve vágytam a babára, és itt is van már 3 hónapja velem. Imádom! De néha olyan nehéz. Főleg amikor sokat sír, és már mindent megpróbáltam tenni ellene. Segítségem ritkán van, csak késő du. A férjem. De a nyűgösebb napjaim semmit nem tudok csinálni, max kapkodva. A lakásban vagyunk nagyon sokat, mert vegyesen kell etetnem. A főzés még mindig felejtős, csak akkor, ha itthon van az apja is. Másnak is így telnek a napjai? Hajnalban mindig kelek etetni, változó, hogy mikor. Úgy érzem, hogy erre később se lehet jobban felkészülni.

2017. szept. 4. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
ezzel rengetegen voltunk/vagyunk ugyanígy. Nagyon nehéz időszak az első pár hónap, ha a baba sokat sírdogál és nincs segítség. AMikor teheted menj el egyedül, kapcsolódj ki, vagy akár otthon is hogy apjára bízod a babát, és te csak magadra figyelsz. ha kevés időd van csak fél órára is, nagyon sokat tud jelenteni, ha kimozdulsz kicsit. Ezt az időszakot csak így lehet depresszió nélkül átvészelni.
2017. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem, erre nem lehet felkészülni.:)

De kitartónak kell lenni és idővel belerázódsz majd és jobb lesz. Persze lesznek rosszabb napok, de majd meglátod, hogy idővel majd könnyebb lesz. Bizonyos dolgok nehezebbek, de összességében jobb lesz. Én legalább is ezt tapasztaltam.

2017. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem is tudom. Első babás vagyok. Elképzeltem, hogy milyen boldog, nyugodt életünk lesz, mindig nevetünk, kirándulunk. És igen, jöttek a meglepetések: nem is olyan egyszerű a szoptatás, nem is olyan egyszerű megtartani a tejet, vigasztalni fogfájás idején, türelmesnek lenni ha egész nap zeng a ház stb.

Egyenlőre még csak mászik ül a fiam, még nem indult el magasabb irányba. Nemrég volt olyan, hogy üvölteni tudtam volna egy órák óta tartó nyűgösség, ordítozás, semmi sem jó dolog miatt. Tényleg kiborított. Mérges voltam, bementem a kisszobába (üvegajtós) és becsuktam magamra az ajtót. Megjegyzem, tudtam, hogy nincs veszélyben a fiam. Erre csönd lett és az ajtó felé néztem. Ott volt a hangos gyerekem. Csendben és az ajtóra támaszkodva hallgatózott, hogy bent vagyok? Hangosan nevetni kezdtem. Ebben a pillanatban jöttem rá, hogy ez a legjobb módja a rugalmasságnak.

Ha fel tudod ismerni, hogy ez csak egy időszak, csak egy állapot, akkor tudsz talán te is nevetni akkor is, ha órák óta kaparod a falat. Egyik pillanatról a másikra.


Ha gondolod, nézd végig a szokásaitokat, ismerd fel mivel tudsz könnyíteni. Ha pl tudod, hogy cicizés után biztosan tápszer kell neki (vagy hogy érted, hogy vegyesen?) akkor szerezz be egy termoszt - én a pepcoban találtam jót - melegíts vizet és adott egy max 3 órás idő, amíg a víz meleg lesz és bárhol meg tudod etetni. El tudtok menni bárhova városba, ha budapestiek vagytok, Normafára. Általában a babák csendben vannak a babakocsiban, sok a látnivaló. Vagy alszanak.


Az én fiamnak a nyűgös napjaira mindig a séta volt a megoldás. Eleinte termosz, melegvíz, tápszer volt a bekészítendő (minden más mellé), ma már ha úton vagyunk akkor üveges kaja.


Amúgy hidd el, hamarosan nem fog már olyan gyakran enni kérni, egyre több nyugodtabb idő lesz. Hiszen még csak 3 hónapos :) 3 hónapos korában én sem voltam mindig kész a lakással.. Sőt a főzéssel sem. Ami nálunk kialakult az az, hogy ha egyszerű kaját akartam főzni, pl spagetti, főzelék, bármi, azt gyorsan meg tudtam tenni addig, amíg a párom nem indult el dolgozni. Felkeltünk, kávé, reggeli a fiúnknak és gyorsan összedobtam az ebédet. Addig ő tudott vigyázni rá. És így egy feladattal kevesebb maradt a napra. Ezekre a megoldásokra gondolok, hogy keresd meg nálatok mi tud könnyíteni a napjaitokon.

2017. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Azt gondolom, hogy nagyon sok mindenre fel lehet készülni.


Itt is olvasni a sok agyrémet, amikor a kérdezik, hogy normális-e, hogy fogzás közben sír vagy kiköpi az ételt hozzátápláláskor vagy nem lesz tankönyvi szobatiszta, és egyéb agyrémek...


Igen, a fejlődési fázisokra fel lehet készülni. A nem alvásra is, arra is, hogy a gyerek nem fogja átaludni az éjszakát vagy nem úgy néz ki és nem úgy viselkedik, mint egy pelenkareklám.


Amire nem lehet felkészülni, az az, hogy hiába tudsz mindent, azt nem tudhatod, milyen hatással lesz ez a testedre, a szellemedre. Ezen sokat könnyít, ha valaki sportos életet élt a gyerek előtt is, ha kiegyensúlyozottan táplálkozik valóban és vitaminokat szed, de kiküszöbölni sok mindent nem lehet.


Valamint arra is fel lehet készülni, azaz fel kellene, hogy egy pár hetes-hónapos gyereket gondozva, terhesség és szülés után NEM vagy háztartásbeli. Csecsemőgondozó vagy. A dolgod KIZÁRÓLAG a gyerek, az ő igényeinek kielégítése, tele-tisztán-szárazon-nyugodtan tartása. Tehát nem a porszívózás, nem az ebédfőzés, hanem etetés, és önmagad pihentetése, amikor csak lehet.


Ez utóbbi tudható, nem értem, miért lep ez meg annyi embert.


A cukimuki babucival sétálgatás babkocsiban később jön.


A felkészüléshez még annyit, hogy én sokkal később vállaltam a gyerekeket, mint te. Fel voltam készülve. Hulla fáradt voltam, de nem lepett meg semmi.

2017. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy vegyes taplalasu,hogy először szopi azután tàpszer,ha éhes még.

Kipróbáltam minden módszert,h több tejem legyen,de semmi nem hatott. Igen, sajnos erre nem készültem fel, úgy gondoltam terhesen , hogy elég lesz.

Szomorú is vagyok emiatt,de próbálom elengedni most már.

Köszönöm a jótanàcsokat! Igen szoktunk sétálni menni kaja utánra próbàlom időzíteni.

Nem Pesten lakunk, hanem vidéki vàrosban,itt is van zöld övezet.Egy ismerosommel is van hogy sikerül összehozni a babàs sétàt,neki is van babàja.

Megmondom őszintén még néha most is furcsa, hogy hàrman vagyunk ezentúl mindig. Én meg soha egyedül.De majd megszórom. Meg néha igen, kérek egy kis én-időt magamnak.

Köszi,hogy írtatok,hogy ezzel nem vagyok egyedül.

2017. szept. 4. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Elolvashatsz sok könyvet, blogot, de igazán akkor tapasztalod meg milyen, mikor benne vagy.
2017. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!