Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok itthonülő anyuka lenni, de úgy érzem, ez fog történni?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettem anyuka, 21 éves vagyok. Van egy 4 hónapos lányom.

Még a terhességem alatt megfogadtam, hogy nem leszek olyan anyuka, aki csak a babával foglalkozik, ugyanúgy lesz társasági életem, nem hanyagolom el a páromat sem. Az utóbbival nincs probléma, mert nagyon jó a kapcsolatunk, jövő tavasszal összeházasodunk. Viszont úgy érzem, hogy "bepunnyadtam", vagy nem tudom. Ne értsétek félre, törődök a külsőmmel, tornázok, járok szépségszalonba, nem kajafoltos pólóban ülök itthon naphosszat.


De pl. augusztusban voltunk a barátnőimmel két napot a Szigeten, amit régen imádtam. Évek óta ott vagyok minden nagy fesztiválon, de most azt éreztem, hogy valami hiányzik, nem az igazi... Pedig tudtam, hogy a babám itthon van az apukájával, jó kezekben van, de mégis 10 percenként néztem a telefonomat, hogy nincs -e valami gond. Akkor nincs baj, ha pl. grillezésre megyünk barátokhoz, vagy vacsorára és ott a baba is velünk. De nem szeretek nélküle menni sehová, pedig megbízok a keresztszüleiben is, a nagyszüleimben is, vagy a mi szüleinkben (ezek az emberek szoktak vigyázni rá 1-1 órára, ha a vőlegényem nem ér rá). Mégis úgy érzem, hogy hiányzik, hiába tudom, hogy nyugodtan alszik a kiságyában és jó helyen van...


2017. szept. 6. 13:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

Iszonyú szánalmas, aki azt írja, hogy egy anya ne fesztiválozzon :)))


Én is járok ilyen helyekre, barátokkal, férjjel,mikor-hogy. 4 gyerekem van, elmúltam 40 és van 2 diplomám, karrierem. Hamarabb kellett volna "kiélnem" a ... mit is? Az igényt a szórakozásra? Hány évesek vagytok, 90? Mikor éltek, 1781-ben?


Kérdező, azért, mert anya vagy, még szórakozz nyugodtan. De 4 hónaposan kissé korai. ! hónapja szültél, épphogy kijöttél a gyermekágyból.


A szinglibulik már nem fognak játszani, és tökéletesen normális, hogy egy anya a gyerekére gondol.

2017. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%
Egy 4 hónapos baba sokkal rövidebb érzelmi pórázon tartja az embert, mint pl. egy 3 éves vagy majd egy iskolás és ez így tovább szép fokozatosan (ami nem azt jelenti, hogy a nagyobbként kevésbé szereti az ember, csak a testi kontaktus, közelség igénye kevesebb). Neked most a babád mellett a helyed, így találta ki a természet is, nem csak társadalmi elvárás. Persze el lehet menni ide-oda, de az a normális, ha hiányzik.
2017. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Tulajdonkeppen mi a baj? Nem igazan ertem :) Lett egy gyereked, beindult a normalis biologiai/utodgondozos program, aminel szerintem az a normalis, hogy egy ilyen picinel mindig tudni akarod, hogy mit csinal, ez a kivanatos, gondolj bele, mi tortenne vele, ha kint vagy az oserdoben, es elmesz ket napra, ot meg otthagyod egy bokor alatt, es ez nem zavar. Jo, tudom, nem az oserdoben vagyunk, de a biologiai programunk ettol meg nem valtozott. Teljesen normalis amit erzel.
2017. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Hogy félek, ez csak rosszabb lesz és később én is egy macisnacis, kinyúlt pólós, zsíros hajú anyuka leszek, akinek az a napi program, hogy oviba/iskolába hordja a gyereket...
2017. szept. 6. 14:14
 15/25 jafnrétti ***** válasza:
52%

A nagyfiamat én is fiatalon, 20 évesen szültem. Mellőle még én is elmentem fesztiválra, ha úgy adódott. A kicsi mellől már nem, és nem azért, mert most úgy gondolom, hogy egy anyának nem lehet, hanem mert már engem fáraszt ez a fajta bulizás, így 30 évesen :D Lehet, hogy én tényleg bepunnyadtam :D Nekem most az a szórakozás, hogy egy évben párszor (1-2 alkalom) elmegyünk koncertre a férjemmel, meg újabban eljárok hetente egy este kvízezni, meg utána megiszunk pár sört és dumálunk. Ha akarnék, most is mehetnék bulizni simán, a férjem vígan elvan a két gyerekkel, de nekem már nincs kedvem, zavar a hangos zene, másnap hulla vagyok, ha nem alszom eleget, stb. De az ember változik, ezt el kell fogadni. Gyerek után már nem úgy bulizik az ember, mint előtte, még akkor sem, ha van lehetősége, kedve, pénze, ideje rá, mert akkor is ott motoszkál benned, hogy neked hozzá kell hazamenned, reggel hozzá kell felkelned, számít rád. Gyerek előtt volt, hogy elmentem bulizni, és végül három nap lett belőle. Ezt gyerek mellett már nem lehet megcsinálni, minden kiruccanás szervezést igényel, és ehhez igazodni kell.

Egy 4 hónapos ráadásul még tényleg nagyon kicsi, nem csoda, ha állandóan rá gondoltál. Majd ha kicsit nagyobb lesz, jobban kialakulnak a szokásai, meg a ti hozzá kapcsolódó szokásaitok, akkor jobban el tudod magad engedni, ha szórakozni mész.

2017. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
13%
Jaj ne aggódj mar ezen. Ha nem akarsz macinacis, porkoltszaftos pólós,lottyedtseggu mami lenni, akkor nem leszel. Pusztán akarat kérdése.
2017. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%

Sejtettem, hogy ide fogsz kilyukadni;) Zsíros haj és macinaci.

Mintha csak a végletek léteznének. Ebből is látszik az éretlen, gyerekes gondolkodás.

2017. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, gondolod, hogy a zsíros haj az úgy megtörténik valakivel csak úgy?


Ha nem akarod, ne csináld.


De ha valóban azon nyüszögsz, hogy akaratod ellenére sem akarsz a gyerekeddel foglalkozni,mert a neten/joyban/barinőknél azt olvastad-hallottad,hogy az milyen cikiiiiiii, akkor nem értem, mire szültél, komolyan.


A gyerekeddel foglalkozni, akit 4 hónapja toltál ki magadból, az az ALAP. Ezért akarja ezt a fejed. Te meg egy hülye kis libaként nem érted, hogy miért akarsz a gyerekeddel lenni. Azért, mert az utódod, te hülye. Ez a dolgod.


A gyerek nem egy kiegészítő, mint az instamodelleken, hogy közben lehetsz menő is. Mostantól örökre a gyereked a legfontosabb. Bumm, szívtál.


Ja, én vagyok a fesztiválozó, 4 gyerekes hozzászóló.


Ébredj föl, aranyom.

2017. szept. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
20%
Ha jol ertem, megijedtel attol, hogy a gyereked fontosabb lett minden masnal, es aggodsz, hogy mi lesz, ha ez igy marad, fogsz-e tudni meg nyugodtan foglalkozni magaddal?
2017. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%
És melyik a magasröptűbb életcél: a társasági élet vagy törődés a családoddal? :) Nyugi, nincsenek ilyen előírások, hogy miben kell jól érezned magad és miért kapod meg mindenkitől a "tökéletes" címet.
2017. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!