Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok itthonülő anyuka lenni, de úgy érzem, ez fog történni?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettem anyuka, 21 éves vagyok. Van egy 4 hónapos lányom.

Még a terhességem alatt megfogadtam, hogy nem leszek olyan anyuka, aki csak a babával foglalkozik, ugyanúgy lesz társasági életem, nem hanyagolom el a páromat sem. Az utóbbival nincs probléma, mert nagyon jó a kapcsolatunk, jövő tavasszal összeházasodunk. Viszont úgy érzem, hogy "bepunnyadtam", vagy nem tudom. Ne értsétek félre, törődök a külsőmmel, tornázok, járok szépségszalonba, nem kajafoltos pólóban ülök itthon naphosszat.


De pl. augusztusban voltunk a barátnőimmel két napot a Szigeten, amit régen imádtam. Évek óta ott vagyok minden nagy fesztiválon, de most azt éreztem, hogy valami hiányzik, nem az igazi... Pedig tudtam, hogy a babám itthon van az apukájával, jó kezekben van, de mégis 10 percenként néztem a telefonomat, hogy nincs -e valami gond. Akkor nincs baj, ha pl. grillezésre megyünk barátokhoz, vagy vacsorára és ott a baba is velünk. De nem szeretek nélküle menni sehová, pedig megbízok a keresztszüleiben is, a nagyszüleimben is, vagy a mi szüleinkben (ezek az emberek szoktak vigyázni rá 1-1 órára, ha a vőlegényem nem ér rá). Mégis úgy érzem, hogy hiányzik, hiába tudom, hogy nyugodtan alszik a kiságyában és jó helyen van...


2017. szept. 6. 13:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
25%

Jaj hagyjuk már.

Aki azzal dobálózik, hogy egy anya nem fesztiválra való, az megragadt a középkorban......... Vajon a Szigetesek hány százaléka anya??? Nem azért de nem egy anyát ismerek aki elment. Jééé nem lett károsult a gyereke és nem is bukott meg mint anya. Ha tehetném és lenne rá pénzünk én is mennék és nem az ivás miatt, hanem a zenei élmény miatt. Miért mindenki egyből a piálásra gondol???


Kérdező: Az, hogy a gyermekeddel foglalkozol gondolatban, teljesen normális. Amikor ilyen idősen mamához vittük a gyermekünket, én is fejben folyton vele voltam. Most már lassan 1 éves, de ez a gondolat már tompul ha nincs velem. Persze, gondolok rá - vajon mit csinálhat most? - de már nem olyan intenzív mint az elején. Talán azért mert már önállóbb.


Egyáltalán nem gondolom azt a leírásod alapján, hogy otthonülő lennél. Ha mégis ezt érzed, keress rá programokra a környékeden, ha nem is releváns, de az emberek a kavalkád miatt menjetek el rá. A baba úgyis alszik majd a séta alatt. Gondolom veled is az van mint velem, hogy a barátaid többsége napközben dolgozik tanul így nem érnek rá amikor te jobban ráérnél. Este meg tervezésre szorul a program, hogy hol legyen a kicsi. Én épp ezért pl olyanokkal találkozok napközben, akiknek rugalmas az ebédidejük, egy órára tudunk beszélgetni, kávézni a városban. Esetleg menj erre rá te is.

2017. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

2 dolgot tennék hozzá.

Egyrészt én úgy látom, hogy az olyan programok, amiken jól kell érzeni magunkat és ki kell élvezni, az mindig egy izzadságszagu valami lesz, amit aztán senki sem tud élvezni. Ilyen nekem a szilveszter, amikor bulizni KELL, a Karácsony, amikor békesség és szeretet KELL, és az olyan buli is, amikor tudjuk, h ilyen nem sokszor adódik és most KELL kiélvezni. Szerintem te is ebbe a hibába estél bele, tudtad, h élvezned kell, de mégsem ment, pont a kényszer miatt.

A másik a macinacis, zsíroshaju anyuka. Én imádok sminkelni, körmötfesteni, hajatcsavarni. A gyerek előtt, amikor dolgozni jártam, minden reggel szépen rendbe tettem magam indulás előtt. És igen, nálam ez a gyerekkel megváltozott. Természtesen nem 180 fokos fordulat, tehát nem lettem zsíroshaju, macinacis, de igenis leadtam. Hogy miért? Mert nincs rá késztetés, h becsavarjam a hajam a játszótérig vagy a kisboltig. nem sminkelek és nem veszek magassarkut szoknyával a homokozóba vagy a baba-mama foglalkozásokra. És így szépen lassan elfogynak a ruhatárból a csini ruhák, magassarkuk, átveszi a helyüket a farmer és az edzőcipő. Persze ez nem baj, de akkor is rossz érzés. Amit főleg akkor érzek, ha elmegyünk a férjemmek színházba vagy vacsorázni vagy valamilyen kiöltözős helyre és bevillan, h milyen jó érzés is szépnek és csinosnak lenni.

2017. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

Kedves kerdezo!

Van, akinek azonnal beindulnak az anyai osztonok, van akinel nem.

En is ugyanigy voltam, mint Te. Anyuka vagy es most mar erzed is.

Egyebkent ne aggodj, ez a par ev gyorsan eltelik. Nem leszel mindig otthonulos Anyuka, de most elvezd ki.

En pont az ellenteted vagyok, annyira nem szivesen mozdulok ki itthonrol, imadom a melegitonadragomat is. :)

Havi egyszer kozmetikus, kormos stb. Fel evente ruhavasarlas, a tornat itthonrol oldom meg.

Jo babazast, elvezd ki!

2017. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#21

Meg fogsz lepődni: igen NAGY százalékuk az, 20-70 év között.


Mondd, babyke, te tudod, hogy miről szól az a fesztivál, milyen programok vannak, csak láttad a tévébe', hogy isznak meg szól a zene? ÉS mondd, mit fogsz tenni, ha fogalmad sem lesz majd arról, hogy milyen a világ, ami körülveszi a gyereked, mert annyira SEM vagy nyitott, hogy csak sejtsd, mi az, amit elutasítasz?

2017. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Kedves utolsó nem értem mi miatt írsz ilyet.

Pont hogy azt írom, hogy ezek a fesztiválok igenis jó programok, hogy nem csak arról szól amit hallani lehet sok helyen, hogy isznak piálnak és összefekszenek az emberek. Igen van ilyen is.

De amikor Szigetre mentem, mindig a zene és a társaság miatt mentem. Élveztük a koncertet, programokon vettünk részt a sátrakban, megismertünk közösségeket-alapítványokat stb... Szóval emiatt mondom, hogy miért lenne gond, ha egy anya oda menne? Egyáltalán nem förtelem, ha Szigetezni van kedve egy anyának ha a gyermekére vigyáznak otthon.

2017. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!