Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munkahelyetekre mennyi idős...

Munkahelyetekre mennyi idős volt a babátok mikor mentetek babával látogatni?

Figyelt kérdés
Szeritnem minden munkahelyen örülnek, ha az ember bemegy a babával látogatni, de vajon mikor érdemes? Nem akarom, hogy elkapjon valamit, mert ugye sokan betegen mennek dolgozni. Bár egy közértes sétával is találkozhat bacikkal.
2017. szept. 22. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
1 hetes volt, amikor először arra sétáltunk, de nem vittem fel az irodába, ők jöttek le és a szabad levegőn "csodálták meg".
2017. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
A közelebbi kirendeltségre kb másfél hónapos volt, amikor bementünk először, utána kb hetente jártunk be. Átpelenkázni, megetetni is jó volt ott. Aztán 2,5 hónapos korában volt egy kb 15 fős karácsonyi "buli" az egyik kolléganőnél, oda is jött. Messzebbi kirendeltségen kb 4 hónaposan járt először.
2017. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Én sosem vittem be a fiaimat sehova, persze nincs gondom avval, ha valaki megteszi. Az elsőnél a munkahelyemen totál normális viszony volt mindenkivel, de akit érdekelt, eljött, megnézte otthon, többségében voltak eleve a férfi kollegák, a másodiknál meg eleve egy ipari parkon belül volt a munkahelyem, sorompóval, kártyás beléptető-rendszerrel, így evidens volt, hogy nem mentem, bár ha lehett volna sem mentem volna. Ez jellemzően a kisebb, családiasabb, irodaszerű munkahelyeknél dívik, ahol többségében nők dolgoznak, vagy abszolút vegyesen. Első gyereknél a munkahelyem, ahonnan szülni voltam egy kis/közepes vállalkozás volt a főnökökön kívül 15-16 fővel, akikből 13 volt férfi és bár előzőleg egy kollegina behozta az ikerlányait, nem igazán tudtak mit kezdeni vele, azon túlmenően, hogy feszengve mosolyogtak :D Nemhiába, így van ez, ha nő létére műszaki pályát választ az ember, amit mondjuk evvel együtt imádok, ahogy a kollegáimmal is tökéletes összhangban vagyunk munka és emberi fronton.
2017. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

2 vagy 3 hónapos volt. De télen született és idő közben jött egy influenza időszak, úgyhogy nem igen mentünk irodába BKV-val..

Lehet már korábban is mentünk volna.

2017. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Én sem értem, miért hiszik azt egyesek, hogy a munkatársak örülnek annak, ha beállítanak a gyerekükkel, és ezt tényleg nem bántásból mondom. Persze cuki, meg minden, de egy munkahely nem erre való. Nálunk úgy volt, hogy ha valakinek babája született, akkor 2-3 hónap után (vagy amikor alkalmas volt) megbeszéltünk egy időpontot az anyukával, és elmentünk néhányan meglátogatni, akiket tényleg kedvelt az anyuka, és nem tette közszemlére a gyerekét az egész irodának, feltartva a többieket a munkában, csak hogy begyűjtse mindenkitől a gratulációt. Minek? Vagy ha nem otthon akart minket fogadni egy-egy munkatársunk, akkor meg beültünk valahova ebédelni, stb. Egy-két kollégánk behozta a babáját, de inkább csak kínos volt az egész, mint bájos.
2017. szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

3, sajnálom, hogy nem tapasztaltad még, hogy egy munkahely lehet olyan is, mint egy család, ahol tényleg kíváncsiak a másikra és nem csak udvariasságból.

Én is csak sokadikra találtam ilyen jó közösséget, ami pechemre átszervezés miatt meg is szűnt, míg otthon voltam a gyerekkel.

2017. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Én pl. nem tudom bevinni, mert a benti levegő káros, nekem is el kellett jönnöm a terhesség elején.


Hármas, a te "kölködre" talán nem kíváncsiak, de máséra igen.


Szóval aki akarja, a cég előtt tudja megnézni a babát, elsétálok vele néha, mert ott dolgozik az apja és a nagymamája is. Hozzám is odajönnek a kollégák, és a gyereket is akarják látni, már mondták többen.


És azt javaslom, mindenképp csak akkor vidd, ha már viszed pl boltba is, ahol nagyobb a tömeg, mint séta alkalmával. Van aki csak a 6. hét után viszi.

2017. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha annyira nem akarták, hogy menjünk, akkor miért hívtak, hogyha egy hetet kihagytunk? És a cég megszűnése után 3 évvel miért találkozunk meg mindig rendszeresen? Azert, mert egy kis család voltunk.

Mostani munkahelyemre biztos nem megyünk be. Itt nem olyan a kapcsolat. Szerintem felnőtt értelmes ember érzi, hogy valahol tényleg szívesen fogadják vagy sem.

2017. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
"Szeritnem minden munkahelyen örülnek, ha az ember bemegy a babával látogatni" - rosszul gondolod. A sürgősségi osztályon mindennek örülnek, csak egy lábatlankodó csecsemőnek meg az anyjának.
2017. szept. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, miért háborog itt a nép... Vannak akik jó, baráti munkakörben dolgoznak, mások pedig egy semleges, kollegális viszonyt tartanak és bizony nem feltétlenül érdeklődnek mások magánélete iránt.

Én inkább a másodikba tartozom, ennek ellenére nem lennék udvariatlan, ha valaki behozná a gyereket, de nem is kifejezetten érdekelne...


Nekem most 14 hónapos a lányom és eszembe sem jutott, hogy bevigyem, ez után sem fogom. Mikor kérdezték, küldtem róla képet és ennyi is volt...

2017. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!