Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemesebb baba mellett...

Mikor érdemesebb baba mellett továbbtanulni? Jobb, ha megvárjuk, amíg oviba megy?

Figyelt kérdés

17 évesen terhes lettem, a lányunk 5 hónapos.

Nem terveztünk babát, egyetemre akartam menni. Ezt tükrözik a jegyeim, nyelvvizsgáim is.

Mikor terhes lettem, tervben volt az is, hogy ugyanúgy megyek továbbtanulni, és anyukám lesz a babával. De aztán ez felejtős lett, mert a nyáron nagyon összeszoktunk, és hiába bízok 100%-ra anyukámban, nem akartam, hogy félnapokat távol legyek én is és a párom is a picitől, még túl kicsinek találtuk ehhez.


Nem tudom, hogy mikor lenne célszerűbb elkezdenek az egyetemet, mikor már óvodás, vagy 1-2 éves korában...


2017. szept. 29. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen. Akkor már önallobbak, több időt birnak anya nélkül! Addig rengeteg fazison mennek át pl a sajat indulataikat sem ertik, kezelni sem tudják, jönnek a frusztraciok, hisztik, szomorusag, kell az anyai kipihent segitség.
2017. szept. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

Azta mekkora bunkok vannak..

Mi kozod hozza , h hany gyereket pottyant ki?! Mar most jobb anya mint Te szulo vagy leszel! Nem hagyja a babajat edesanyjara , h ne legyen hianyerzete mellette legyenek amennyit tudnak! Majd folytatja a sulit ha a kicsi ovis. Es ha nem folytatja az sem a Te dolgod! Legalabb nem vetette el a babat fiatal kora es celjai ellenere sem , nem ugy mint itt nehanyan 19 hetesen es mert 'jobb neki is es nekem is ha nem szulom meg!'

2017. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha már így alakult, megvárnám a bölcsit/ovit. Neki akkor már jót tesz a közösség és Te is nyugodtabb szívvel intézheted a tanulást.

A baba/kisgyerek első időszakát kár lenne kihagyni, az nem pótolható.

2017. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Második, de bunkó beszólás, amikor a kérdezőnek már a stílusán is látszik, hogy nem az a fajta :/

Kérdező, szerintem az első éveket szánd a babára, ha ennyire egymásra találtatok, hogy meglegyen az egészséges kötődés (amit úgy látom, nagyon jól indítottatok), és ovis korban folytassad tanulmányaid. Sok sikert és kitartást hozzájuk :)

2017. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

# 1

Köszönöm a válaszodat!

Igazából én is szeretném, ha 3 éves koráig itthon lenne velem. Viszont a vőlegényem azt mondja, hogy próbáljuk meg a bölcsit, mert sokkal önállóbb lenne, gyorsabban fejlődne és az óvodai beszoktatás is könnyebben menne. Mert babatársaságunk így is van, több kisbabás/kisgyerekes barátnőm van, de ugye más az, mint a bölcsi, ahol elég szigorú napirend van, nélkülünk van ott, mondhatni egyedül.

De jelenleg még a gondolat is riaszt, hogy heti 5 napot szinte nélkülünk legyen.


# 2

De jól ismered az életemet!:D

Viszont kicsit többet foglalkozhatnál a sajátoddal, akkor talán nem lennél ennyire frusztrált. További szép estét!:)


# 3

Felesleges az ilyeneken bosszankodni, valószínűleg az a napjainak a fénypontja, hogy idegeneknek szólogathat be.

2017. szept. 29. 23:02
 6/15 anonim ***** válasza:

A bolcsibe eleve akkor veszik fel ha dolgozol.

Szerintem varjatok meg az ovit

2017. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Magánbölcsibe úgy is járhat, ha nem dolgozom. Vagyis nekem ezt mondták, de komolyabban még nem néztem utána.
2017. szept. 29. 23:26
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Persze maganba jarhat :)

De ha teheted legyel inkabb vele 3 eves koraig.

2017. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem felveszik a bölcsibe akkor is, ha tanulsz. És GYES mellett tanultam és az utólsó 6 hónapban a lányom már járt bölcsibe. Igaz, itt már szakmai gyakorlat is volt, tehát bejártam egy "munkahelyre". Előtte anyukám segített, napi 4-5 órát voltam távol. Szerintem jövő ősszel már nyugostan belekezdhetsz, hacsak nem valami extra nehéz szakot választasz.
2017. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%
A bölcsi nagyon fontos szocializációs szakasz. Ne maradjon ki.
2017. szept. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!